• Letnie półkolonie

• W dniach od 4 do 8 lipca w naszej szkole odbyły się letnie półkolonie. Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z ciekawymi formami spędzania wolnego czasu z dala od telefonów czy komputerów. Przeprowadzono atrakcyjne zajęcia, podczas których wykorzystano do pracy wszystkie nasze zmysły. Dzieci wykonały makiety wakacyjnych krajobrazów z masy solnej, które następnie pomalowały farbami i ozdobiły plasteliną. W czasie prac plastycznych powstały malunki przedstawiające letnie pejzaże oraz wykonany został podwodny świat oceanu z folii. Dużą frajdą dla dzieci były także zajęcia ruchowe - muzyczno-taneczne oraz zawody sportowe. Na hali oraz boisku szkolnym dzieci zagrały w gry zespołowe oraz pokonały tor przeszkód.

W czasie pókolonii odwiedzili nast także policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Kępnie. Panowie rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacji i nie tylko. Każdy miał też okazję obejrzeć radiowozy policyjne.

Największą atrakcją był wyjazd do kina "Sokolnia" w Kępnie na film "Buzz Astral" oraz spacer po mieście wraz z wyjściem na lody. Na zakończenie półkoloni każdy uczestnik otrzymał małą nagrodę.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i życzymy udanych wakacji!

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Dnia 24 czerwca w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Baranowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 pod hasłem „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”. Uroczystość przygotowali uczniowie klas siódmych z wychowawcami. Konferansjerami uroczystości byli Hanna Lempert oraz Filip Pałka.

Część oficjalną rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkolnego. Powitano całą społeczność naszej szkoły Dyrekcję, nauczycieli, rodziców i uczniów.  Kolejnym punktem było podsumowanie wyników całorocznej pracy. Pan Dyrektor, Pani Wicedyrektor, wychowawcy i Rada Rodziców  dokonali wręczenia świadectw i nagród tym uczniom, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu.

W pierwszej kolejności nagrodzono uczniów klas I – III a następnie uczniów klas IV - VII.

Klasa IV a

Rubiszewska Iga
            Szkudlarek Miłosz
            Trąpczyńska Katarzyna

Uczniom szczególnie wyróżniającym się wynikami w nauce, zachowaniem oraz pracą na rzecz szkoły został wręczone Złote Tarcze Wzorowego Ucznia. Byli to: Jan Marciniak, Kacper Wojtasik, Anna Kulok, Hanna Lempert, Lena Potyrała.

Na zakończenie uczniowie klas siódmych zaprezentowali część artystyczną w której nie zabrakło podziękowań skierowanych do nauczycieli. Oprawa muzyczna wprowadziła w radosny nastrój wakacyjny. Dziewczęta Julia Hełka oraz Kornelia Bury pięknie wyśpiewały słowa i nuty  piosenek „Kto powie mi jak” i „Po której staniesz stronie” a dziewczęta zaprezentowały układy taneczne. Mamy nadzieję że uczniowie naszej szkoły będą konsekwentnie bronić się przed złymi wyborami i pokusami. Warto pamiętać że wakacje zwalniają nas z nauki, ale nie z myślenia. Warto zawsze kierować się rozsądkiem. W klimat nadchodzącego czasu wprowadziła nas piosenka pt. „Wakacje”.

Niech nadchodzące wakacje będą dla nas wszystkich wspaniałym wypoczynkiem, a każdy dzień wita nas słońcem i pogodą. Niech wakacyjne chwile odmierza zegar szczęścia. A piękne dni sączą się leniwie i bez pospiechu.

To już jest koniec więc ruszajmy w upragnioną wędrówkę śladami lata….
            Do zobaczenia pierwszego września!

• Relacja ze spotkania z panią Aleksandrą Jokiel - lokalną poetką

• Czwartek, 23.06.2022

To ostatni dzień roku szkolnego. Jutro odbieramy nasze długo wyczekiwane świadectwa. Bardzo się cieszę z tego powodu, bo ten rok był dla mnie nadzwyczajny. Łatwo nie było, ale w końcu się udało. Już wakacje! Piszę, by zdać tu relację z dzisiejszego spotkania z miejscową poetką. Dzisiaj uczniowie klasy 6 mieli zorganizowane spotkanie z panią Aleksandrą Jokiel - poetką. Pani Aleksandra Jokiel opowiadała nam o swoim życiu, pracy pisarza i przeczytała kilka ze swoich utworów. Wiersze były niezwykłe i widziałam, że moi koledzy i koleżanki z klasy też byli pod wrażeniem. Chyba trudno jest pisać wiersze rymowane, tak zwane klasyczne. Jeszcze są wiersze współczesne zwane białymi. Pani Aleksandra chętnie odpowiadała na nasze pytania. Mówiła o tym, w jak zwariowanych miejscach miała weny - nawet w toalecie! Zachęcała nas także do pisania wierszy. I ja nawet spróbowałam - nie jest tak źle! Można opisać wszystko, co się czuje, przelewając to na kartkę papieru i „ozdabiając”. Na koniec serdecznie  podziękowaliśmy pani Agnieszce Jokiel. Teraz wszyscy podchodzimy do zawodu poety inaczej, wiemy, że pisarz ma swój własny świat w głowie.  Cieszę się, że nasza szkolna biblioteka jest miejscem tak udanych eventów. Już nie mogę się doczekać kolejnego spotkania. Dzięki takim przedsięwzięciom nasza społeczność szkolna pozna i odkryje jeszcze wielu lokalnych twórców.

Fragmentami swojego dziennika podzieliła się Anna Kulok, uczennica klasy 6

• WF z AWF w klasach trzecich

•   WF z AWF w klasach trzecich W tym roku w naszej szkole odbywały się zajęcia w ramach programu „Aktywny powrót do szkoły – WF z AWF” pod patronatem MENiS. Celem programu było poprawienie stanu fizycznego dzieci po powrocie do szkoły z nauki zdalnej. Zajęcia miały wymiar dwóch godzin tygodniowo, uczestniczyli w nich uczniowie klas trzecich, a prowadziły je panie Monika Potyrała i Roksana Kokot.  WF z AWF w klasach trzecich W tym roku w naszej szkole odbywały się zajęcia w ramach programu „Aktywny powrót do szkoły – WF z AWF” pod patronatem MENiS. Celem programu było poprawienie stanu fizycznego dzieci po powrocie do szkoły z nauki zdalnej. Zajęcia miały wymiar dwóch godzin tygodniowo, uczestniczyli w nich uczniowie klas trzecich, a prowadziły je panie Monika Potyrała i Roksana Kokot.