• Jak motywować dziecko do nauki

• 29.04.2024 10:43
        • Psychologowie twierdzą, że motywacja w dużym stopniu nabywana jest wraz z rozwojem człowieka. Oznacza to, że możemy uczyć się odpowiednio motywować swoje nastawienie do jakiegoś działania, np. do nauki, a także możemy tego uczyć nasze dzieci.
        • Młode głowy dla rodziców

• 17.04.2024 22:02
        • Zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które otrzymujemy w ramach współpracy z Fundacją MŁODE GŁOWY.
          Dlaczego rozmowy rodziców z dziećmi są tak ważne?  Czego dorośli mogą nauczyć się od swoich dzieci?
        • Opinia a orzeczenie

• 15.04.2024 10:21
        • W polskim systemie oświaty każdy uczeń realizujący obowiązek szkolny w publicznej i niepublicznej szkole ma prawo do uzyskania pomocy i wsparcia wtedy, gdy ma trudności w sprostaniu wymaganiom edukacyjnym. Dotyczy to uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zwykle na podstawie opinii lub orzeczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej są oni objęci stosowną pomocą.