• Opinia a orzeczenie

• 15.04.2024 10:21
        • W polskim systemie oświaty każdy uczeń realizujący obowiązek szkolny w publicznej i niepublicznej szkole ma prawo do uzyskania pomocy i wsparcia wtedy, gdy ma trudności w sprostaniu wymaganiom edukacyjnym. Dotyczy to uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zwykle na podstawie opinii lub orzeczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej są oni objęci stosowną pomocą.
        • Ćwiczenia rozwijające umiejętności matematyczne

• 08.02.2024 12:07
        • Nauka umiejętności matematycznych nie musi odbywać się tylko na przykładzie liczenia zadań w nowoczesnym nurcie edukacyjnym i terapeutycznym to zabawy, gry i ćwiczenia organizowane w celu rozwijania umiejętności liczenia i operacyjnego rozumowania na poziomie konkretnym Zabawy i zadania sprzyjające umiejętności liczenia.
        • Każde Twoje słowo zmienia życie! - rodzice przyszłości

• 30.01.2024 09:33
        • Do szóstego roku życia dzieci bezkrytycznie przyjmują świat przedstawiany przez rodziców i wychowawców. Sposób, w jaki porozumiewamy się z dzieckiem oraz przekazujemy mu informacje i polecenia oraz to, jak opisujemy mu świat, ma ogromne znaczenie.