• Spotkanie z Marcinem Pałaszem

          • 13 maja w Gminnej Bibliitece w Baranowie odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Marcinem Pałaszem. Twórca słynie z literatury dziecięcej a szczególnie z serii książek o psie Elfie. Pan Marcin opowiedział uczniom o swoim dzieciństwie i początkach swojej kariery. Zachęcił dzieci do samodzielnego czytania ale też tworzenia krótkich opowiadań. Zwrócił uwagę na kreatywność, fantazję i odwagę w podejmowaniu nowych wyzwań. Ciepło, uśmiech oraz życzliwość Pana Marcina stworzyły niezwykłą atmosferę tego spotkania. Po spotkaniu można było zakupić książki Pana Marcina i uzyskać autograf pisarza. Trzecie klasy z naszej szkoły biorące udział w spotkaniu z uśmiechem na twarzy podziękowały twórcy za mile spędzony czas.

          • "Podaruj książce drugie życie"

          • Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury i sztuki (dzieci z przedszkoli oraz ze szkół podstawowych, a także osoby dorosłe) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „Podaruj książce drugie życie - daj nowe życie starym książkom i stwórz nich dzieło sztuki ". Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tematyką konkursu, przedstawioną w regulaminie.

            Szczegóły dotyczące konkursu, m.in. regulamin oraz kartę zgłoszenia, znajdą Państwo w załącznikach.

            Termin przesyłania prac i zgłoszeń mija 3.06.2024 roku.

          • Powiatowy Konkurs Recytatorski w Łęce Opatowskiej

          • W środę 8 maja w Szkole Podstawowej w Łęce Opatowskiej odbył się IX Powiatowy  Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,Pół  żartem, pół serio.” W konkursie wzięło udział  39 recytatorów z klas 1-3 ze szkół podstawowych powiatu kępińskiego.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich:

            Khrystyna Pravosudovych  - 2a
            Fabian Walek  -  2a
            Wojciech Kamiński -  2b.

            Niezmiernie miło nam poinformować,ze Khrystyna Pravosudovych znalazła  się w gronie  zwycięzców  i zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy Khrystynie sukcesu i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

             

          • Pokazy bez skazy

          • Chemia i fizyka na wesoło

            „Pokazy bez skazy” to inicjatywa, której celem jest dotrzeć do naturalnej ciekawości dzieci z wykorzystaniem doświadczeń, za pomocą których lepiej zrozumieją otaczający świat.

            W naszej szkole 7 maja odbyły się warsztaty naukowe dla klas I-IV. Uczestnicy wzięli udział w profesjonalnych pokazach chemiczno-fizycznych, w czasie których badali właściwości suchego lodu, ciekłego azotu oraz obserwowali tworzenie modelu atmosfery z prawdziwą chmurą w środku. Dzieci mogły uczestniczyć w eksperymentach, a nawet skonsumować produkt jednego z doświadczeń.

            Wszystko spięte bardzo ciekawą i rzeczową klamrą merytoryczną, dzięki czemu widowisko było naprawdę wyjątkowe i na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników.

          • Ogłoszenia dyrektora

          • Dyrektor Zespołu Szkół im Powstańców Wielkopolskich w Baranowie informuje, że w dniach 14-16.05.2024r. odbędą się w budynku szkoły egzaminy ósmoklasistów. W tych dniach nie ma zajęć dydaktyczno-wychowawczych, również stołówka nie wydaje obiadów. Proszę zabezpieczyć opiekę nad dzieckiem we własnym zakresie.

            Dyrektor Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Baranowie informuje, że dnia 16.05.2024r. o godzinie 17.00 odbędą się w szkole zebrania wywiadowcze w związku z kończącym się rokiem szkolnym 2023/24. Zebrania w klasach poprzedzone zostaną krótkim spotkaniem z dyrekcją szkoły w holu. Ze względu na ważne informacje dotyczące nie tylko pracy szkoły, ale również możliwość spotkania się z wychowawcami i nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów proszę o liczny udział w zebraniach.

          • Kwiecień w świetlicy

          • Nowa galeria Kwiecień w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

            W świetlicy szkolnej w kwietniu wydarzyło się wiele! Zostało zorganizowane spotkanie, którego tematem był autyzm. Zrealizowaliśmy dwa kolejne zadania projektu "Świetliczaki na tropie przysłów". Stworzyliśmy z materiałów wtórnych zabawki, które umiliły nam zabawę na świeżym powietrzu. Sporo główkowaliśmy tworząc z rozsypanek wyrazów przysłowia o miesiącach. Obchodziliśmy dzień Dziwaka tworząc jego śmieszny portret i kolorowy Kalendarz Dni Specjalnych. "Świetlica w szkole" - branżowe pismo oświatowe wydało kolejny artykuł, w których zostały przedstawione nasze prace. Przed nami kolejne dwa miesiące pracy przed zasłużonym odpoczynkiem!

          • Wygrane w konkursie Biblioteki Pedagogicznej w Kaliszu

          • W Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy, 8 maja, odbyło się uroczyste podsumowanie akcji "Aktywna Biblioteka" w Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu. Jednym z elementem akcji był konkurs plastyczny "Książka, którą warto przeczytać". Zadaniem konkursowym było przedstawienie fragmentu książki jako komiksu.

            Z ogromną przyjemnością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami tego konkursu w kategorii klas 5-8.

            Karolina Wojciak z kl. 6a zajęła I miejsce, a Katarzyna Garyga, także z 6a, II miejsce.

            Serdecznie gratulujemy dziewczynom sukcesu. Dziękujemy także pozostałym uczestnikom za udział.

        • Skąd się bierze nadpobudliwość?
          • Skąd się bierze nadpobudliwość?

          • Czy twoje dziecko ma problemy z utrzymaniem uwagi nad wykonywaną pracą i robi bezmyślne błędy? Ma tendencję do nieodpowiedniego zachowania, np. wybiegania z ławki podczas lekcji, nieczekania na swoją kolej? Traci kontrolę nad emocjami? Bywa agresywne?
          • Alpakowy zawrót głowy


          • W dniu 23.04.2024 klasy drugie wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Zbyczynie. Uczniowie uczestniczyli w niecodziennych zajęciach edukacyjnych. Spotkanie z alpakami, wielbłądem i kozami było oryginalną lekcją, w trakcie której dzieci dowiedziały się o życiu tych zwierząt. Każdy mógł nakarmić, pogłaskać alpakę i się do niej przytulić. Jednym z zadań do wykonania było wyklejanie kolorowanek alpaczym runem. Oprócz zajęć edukacyjnych na uczniów czekały liczne atrakcje: przejazd alpakowozem, dmuchany zamek, ognisko jak również wata cukrowa i popcorn. Był to bardzo ciekawy i aktywny dzień na świeżym powietrzu.

          • IX BIEGU IM. HRABIEGO WĘŻYKA

          • REGULAMIN ,,IX BIEGU IM. HRABIEGO WĘŻYKA”

            CELE:
            Upowszechnienie biegów jako doskonałej formy aktywnego spędzania czasu wolnego,

            Rozwijanie sportowych zainteresowań dzieci, młodzieży oraz dorosłych .

            Promocja szkoły w środowisku lokalnym.

             

            ORGANIZATORZY: ZESPÓŁ SZKÓŁ W MROCZENIU
            WPÓŁORGANIZATORZY:   OSP MROCZEŃ, KGW W MROCZENI, RADA RODZICOW SP W MROCZENIU                                                                                                                                                               

            TERMIN  I MIEJSCE:    11-05-2022  ( SOBOTA )    SP w Mroczeniu

             

                10.00 - 11.00  - rejestracja zawodników, udostępnienie tras biegu  

                11.15 - rozpoczęcie zawodów

                

            START - SP W MROCZENIU

            META -  SP W MROCZENIU

             

            Biegi będą przeprowadzone w VI kategoriach wiekowych oraz OPEN:

              Szkoły podstawowe:

                  Bieg przedszkolny od 3-5 lat dziewczęta i chłopcy 200 m

              Klasy „0”- I    dziewczęta i chłopcy:  200m

              Klasy II -  III  dziewczęta i chłopcy: 400m

              Klasy IV - V  dziewczęta i chłopcy:  600m

              Klasy VI - VIII dziewczęta i chłopcy:  800m

             

            OPEN  ( uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli) kobiety i mężczyźni 5000m

             

            Organizator zapewnia:

            -  medale dla wszystkich uczestników biegu

            - pomoc medyczną

            - paczka prowiantowa dla każdego uczestnika

            - posiłek dla uczestników biegu

            - dla pozostałych osób grill, grochówka oraz kawa i ciasto za drobną opłatą

             

            Nie ma limitu uczestników.

             

            ZGŁOSZENIA ZE SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI:

            Zgłoszenia przesyłamy na adres:  szkolapodstawowawmroczeniu@onet.pl

            W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, klasę  nazwę szkoły oraz kategorię biegową i nazwiska opiekunów.

            W ZS Baranów zgłoszenia przyjmuje p. Joanna Durlej.

          • Sukcesy naszych uczniów w XXVIII Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce

          • Awans do finału wojewódzkiego.
            Uczniowie naszej szkoły od wielu lat biorą udział w Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Uczniowie baranowskiej podstawówki: Bartosz Kanclerz, Remigiusz Kijak, Mikołaj Kamiński i Kacper Wojtasik musieli wykazać się rozległą wiedzą na temat Wielkopolski, jej historii i tradycji, znajomością zabytków, obrzędów, charakterystycznych wyrażeń z gwary wielkopolskiej.  Miło nam poinformować, że  Bartosz Kanclerz - uczeń klasy 4a i Kacper Wojtasik - uczeń klasy 8 zakwalifikowali się do finału XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Etap wojewódzki odbędzie się 27 maja 2024. Uczniów do konkursu przygotowała Sylwia Prygiel. Brawo!

             

        • Radosne świętowanie 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
          • Radosne świętowanie 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

          • 30 kwietnia uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystej akademii z okazji świąt majowych. Dyrektor szkoły Sławomir Nowicki rozpoczął uroczystość. Część artystyczna, w wykonaniu szkolnego koła teatralnego „Głośna Cisza”, wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń związanych z datą 1791.  Cała społeczność szkolna wyraziła śpiewem, symbolem, odświętnym strojem i tańcem radość z bycia Polakiem, w jednej, pięknej rodzinie! Akademię poprowadzili i przygotowali: Sylwia Prygiel i Jacek Klyta.

        • Słońce, piasek i dobra zabawa Gminny Turniej Siatkówki Plażowej
          • Słońce, piasek i dobra zabawa Gminny Turniej Siatkówki Plażowej

          • Mamy awans!
            29 kwietnia na baranowskim Orliku rozegrano turniej siatkówki plażowej dziewcząt i chłopców. Dwuosobowe, podzielone na grupy teamy ościennych szkół, walczyły o tytuł mistrza gminy. Wiele emocji dostarczyła kibicom ta niełatwa odmiana piłki siatkowej. Drużynę naszych siatkarek reprezentowały: Ola Nycz, Hania Wylęga, Lena Maćkowiak, Nina Budziewska, Inga Cempel, Oliwia Wylęga i Blanka Michalczyk. Grupa chłopców to: Jan Marciniak, Kuba Frąckowiak, Nikodem Białek, Hubert Tomczyk i Franek Stasiowski.
            W klasyfikacji finałowej chłopcy zajęli III miejsce a dziewczęta II miejsce i awans do rozgrywek powiatowych. Gratulujemy.

          • Gminny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas VI-VII

          • W środę 6 marca odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas VI-VII, w którym wzięło udział 13 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały: Inga Cempel, Katarzyna Garyga oraz Maria Wiśniewska. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę z zakresu gramatyki oraz słownictwa języka angielskiego. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z testem konkursowym:

            I miejsce: Milena Kądziela

            II miejsce: Jakub Jagieniak, Igor Parzonka

            III Maria Wiśniewska, Aleksander Lipiński

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.