• Witaj szkoło!

• W czasie mszy odbędzie się święcenie tornistrów szkolnych.

Obowiązuje strój galowy.

Tego dnia nie kursuje autobus szkolny oraz nie funkcjonuje świetlica szkolna.

Zostaną rozdane podręczniki - prosimy o przyniesienie torby.

• Letnie półkolonie

• W ostatnim tygodniu czerwca w naszej szkole odbyły się letnie półkolonie. Brało w nich udział 23 uczniów z klas 1-3. W tym czasie dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych, muzycznych, plastycznych i edukacyjnych. Odbyły się także dwa wyjazdy - do "Kina za rogiem" oraz Muzeum Ziemi Kępińskiej.

• Pożegnanie ósmoklasistów

• 23 czerwca nasza społeczność szkolna pożegnała  uczniów klasy 8a i 8b, którzy od września rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.  Wyjątkowy charakter tej uroczystości został podkreślony zatańczonym z należytą powagą i elegancją przez uczniów obu klas polonezem i walcem angielskim. Tego dnia pan dyrektor Sławomir Nowicki z panią wice dyrektor Justyną Rabiegą i wychowawcami klas wyróżnili uczniów za  najlepsze wyniki w nauce, sukcesy sportowe oraz aktywne działanie na rzecz Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Wolontariatu. Wyróżnieni zostali także rodzice za zaangażowanie w życie szkoły i owocną współpracę. Wręczono również Listy Gratulacyjne z wyrazami uznania i  podziękowania za trud włożony w wychowanie dzieci. Najstarsi uczniowie przedstawili program, w którym podziękowali za czas nauki i wspólnej pracy. Do programu dołączyli uczniowie klasy siódmej  żegnający starszych kolegów i koleżanki. Na znak dyrektora szkoły jako  zakończenie oficjalnej części uroczystości pod sufit poszybowały birety naszych ósmoklasistów.

Na pożegnanie główni bohaterowie przedstawili swoje osiem lat życia szkolnego z innej perspektywy w formie  skeczu w ujęciu historycznym. Uroczystość ta była przepełniona radością i wzruszeniem i z pewnością zostanie w naszej pamięci.

Dwa dni przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie ósmych klas brali udział w swoim pierwszym wielkim balu, którego organizatorami byli rodzice klas ósmych przy wsparciu Rady Rodziców. Uczniowie, a także dyrekcja szkoły, wychowawcy klas, nauczyciele oraz grupa rodziców, udali się na bal do Chaty Baranowskiej. Uczniowie otwarli swój bal tańcząc tradycyjnego poloneza a przybyłych gości w imieniu rodziców przywitała pani Monika Potyrała natomiast dyrektor szkoły pan Sławomir Nowicki w imieniu grona pedagogicznego podziękował za zaproszenie i złożył życzenia dla uczniów opuszczających mury szkoły. Zabawa była wspaniała. Były wspólne klasowe i przyjacielskie fotografie, muzyka i taniec. Młodzież przez wiele godzin świetnie się bawiła.