• Sukces naszego ucznia

            XXVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

            18 kwietnia odbył się etap powiatowy XXVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Urząd Marszałkowski i Wielkopolski Kurator Oświaty. Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce na stałe wpisał się do kalendarza imprez organizowanych w naszej szkole. Każda edycja jest ważnym wydarzeniem dla młodych uczestników. Uczniowie zawsze muszą się wykazać ponadprzeciętną wiedzą o regionie wielkopolskim. Zakres tematyczny obejmuje znajomość dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji, architektury, gwary i kultury regionalnej. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie: Tymoteusz Sołtysik z klasy IV b i Kacper Wojtasik z klasy VII. Uczniowie rozwiązywali test online pod nadzorem komisji: Sylwii Prygiel, Beaty Góreckiej i Tomasza Modrzyńskiego. Za nami etap powiatowy XXVII

          • Wycieczka do Wrocławia

            W kwietniowy poranek klasy III oraz klasa IIa wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem wyjazdu było Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” – centrum wiedzy o wodzie. Jest to ośrodek łączący walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w spacerze edukacyjnym, podczas którego odkryli tajemnice wodnego świata. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Kolejkowie. Uczniowie udali się w podróż przez miniaturowy świat ukazany na makiecie, która tętni życiem i przedstawia wspaniały Dolny Śląsk. Dokładnie udało się odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Uczniowie mieli mozliwość odpoczynku w malej kawiarence oraz zakupy pamiatek. Po dniu pełnym wrażeń szczesciwie wróciliśmy do szkoły.

          • Ze szkolnego radiowęzła popłynęła audycja

            Akcja Żonkil

            19 kwietnia nasza społeczność szkolna przyłączyła się do jedenastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim”. Anna Kulok poprzez szkolny radiowęzeł poprowadziła audycję. Nasi słuchacze mieli okazję zadumać się nad tekstem Anny Bikont „Miłość w getcie. Irena Sendler i Adam Celnikier”. W tym dniu wychowankowie przypięli żonkile na znak łączności. Uczniowie klas VII-VIII uczestniczyli w premierze animacji „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Wspólna fotografia upamiętniła ten dzień pamięci.

          • Słodycze dla dzieci

            Wielkanocną tradycją jest obdarowywanie dzieci słodyczami. Szkolne Koło Wolontariatu z myślą o dzieciach z domu dziecka zorganizowało przedświąteczną zbiórkę słodyczy. Dzięki Państwu zaangażowaniu czas świąteczny minął dzieciom bardzo. Dziękujemy, że kolejny raz tak wiele osób uczestniczyło w naszej szkolnej akcji. W imieniu uczniów naszej szkoły na ręce dyrektora Domu Dziecka w Namysłowie słodycze przekazały Pani Monika Potyrała i Bogumiła Górecka-Kijak.

          • Jakoś przędzą...

            Uczniowie klas 1-3 pod opieką p. Beaty Góreckiej założyli kółko szydełkowania o nazwie "Jakoś przędzą - szkolne dzierganie". Zajęcia mają na celu rozwijać kreatywność dzieci, integrację z rówieśnikami, efektywne spędzanie czas, a co najważniejsze wzmacnianie wiary w własne możliwości i radość z każdego wydzierganego oczka.

          • Wielkanocne spotkanie w szkolnym gronie

            5 kwietnia spotkaliśmy się po raz ostatni w szkole przed przerwą świąteczną. Rano zasiedliśmy do suto zastawionych stołów w klasach aby zjeść wielkanocne śniadanko. Uczniowie z wychowawcami dzielili się jajkiem składając sobie życzenia. Częstowali się tym co przynieśli i śpiewali świąteczne piosenki. Później na holu szkolnym klasy 2-3 przypomniały wszystkim skąd pochodzą najważniejsze tradycje wielkanocne a zespół p. Jacka umilił spotkanie świątecznymi utworami. Pan dyrektor złożył serdeczne życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom. Teraz czas na zasłużony odpoczynek w rodzinnych domach.

          • Gminne Śniadanie Wielkanocne

            Są takie święta raz do roku,
            co budzą życie, budzą czas.
            Wszystko rozkwita w słońca blasku
            i wielka miłość rośnie w nas.

            Wielkanoc to święto najważniejsze w roku. Jest to długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości. Cieszymy się odradzającym życiem i nadzieją na zmartwychwstanie. W chłodny wtorek 4 kwietnia w Chacie Baranowskiej zebrało się mnóstwo gości aby podzielić się symbolicznie jajkiem i złożyć sobie wielkanocne życzenia. Gospodarzem była Pani Wójt naszej gminy Bogumiła Lewandowska- Siwek. To ona wraz z przewodniczącym Rady Gminy złożyła gościom serdeczne życzenia. Spotkanie umiliły zgromadzonym dzieci ze Szkoły Podstawowej z Baranowa. W krótkim spektaklu uczniowie przypomnieli tradycje wielkanocne. Można było posłuchać świątecznych piosenek i zobaczyć taniec kurcząt w skorupkach. Uczniowie rozdali gościom życzenia z symboliczną gałązką wierzbową i bukszpanem aby prz

          • Badamy wiatr

            Zajęcia rozwijające zainteresowania przyrodniczo-matematyczne w klasie 2b są dla uczniów okazją do eksperymentowania i nauki poprzez aktywność. Tym razem szukaliśmy odpowiedzi na pytania: - skąd się bierze wiatr? - jak określić, z jakiego kierunku wieje? - jak wykonać prosty wiatromierz? - co to jest kompas i jak go używać? Dzieci oglądały film edukacyjny pt. Jak powstaje wiatr? Dowiedziały się, że wiatr powstaje dzięki Słońcu i różnicy ciśnienia atmosferycznego. Istotny jest też ruch obiegowy kuli ziemskiej wokół Słońca. Zobaczyły jak można z patyka i wstążki zrobić prosty wiatromierz. Każdy uczeń przyniósł potrzebne materiały i raz dwa powstały proste instrumenty przyrodnicze do badania kierunku wiatru. Wyszliśmy na plac przyszkolny aby w praktyce zobaczyć z jakiego kierunku wieje dziś wiatr. Wskazywała nam to wstążka przymocowana do patyka. Uczniowie stwierdzili, że wiatr wieje z różn

          • Piątoklasiści na Warsztatach Terapii Zajęciowej

            Dnia 29 marca chętni uczniowie klasy 5a i 5b uczestniczyli w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom problemu niepełnosprawności i pokazanie, że nie należy bać się osób niepełnosprawnych. Uczniowie zobaczyli, czym zajmują się takie osoby na warsztatach oraz podziwiali ich własnoręcznie wykonane prace. W czasie pobytu uczniowie pod opieką instruktorów we współpracy z podopiecznymi warsztatów wykonywali własnoręcznie mydełka zapachowe. Nie zabrakło również wesołych zabaw ruchowych i integracyjnych. Wiele radości sprawiło uczestnictwo w zajęciach z elementami muzykoterapii, udało się nam wspólnymi siłami potwierdzić, że śpiewać każdy może. Słodki poczęstunek przygotowany przez uczestników WTZ, był okazją do wspólnych rozmów i śmiechu.

          • XI edycja Biegu Tropem Wilczym

            30 marca uczniowie Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Baranowie wzięli udział w XI edycji Biegu Tropem Wilczym. Jest to bieg, który ma na celu upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, czyli członków zbrojnego podziemia niepodległościowego działającego na ziemiach polskich w latach 1944 – 1963.

          • Razem witamy wiosnę!

            Zima wydmuchuje ostatnie śniegowe płatki i wieje jeszcze chłodem a tu już za progiem czeka pora roku, którą wszyscy uwielbiamy - WIOSNA! 21 marca postanowiliśmy zwabić wiosnę do Szkoły w Baranowie. W tym celu przyszliśmy rano w fantazyjnie ukwieconych kapeluszach. Wesołym korowodem ruszyliśmy ulicami Baranowa żegnając zimę. Mieszkańcy naszej wsi uśmiechali się i pozdrawiali nas serdecznie. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali panowie Policjanci eskortując nas ulicami Baranowa. Po powrocie wzięliśmy udział w zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski konkursie talentów. Było wesoło i ciekawie. Pierwsze miejsce zajęła Ola Fajga z kl 2b i Marysia Wiśniewska z kl 5a razem z Mają Juszczak z kl 7a.

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

            Dnia 21 Marca w naszej szkole oprócz pierwszego Dnia Wiosny obchodzony był również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego celem jest kształtowanie u dzieci i młodzieży postawy akceptacji, wrażliwości i gotowości niesienia pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Uczniowie klasy Ia poznali bajkę edukacyjną „Skrzydlinki Motylinki”" autorstwa Magdaleny Kryger, poruszającą tematykę osób z Zespołem Downa, dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach oraz przygotowały gazetkę tematyczną pod hasłem „Poznaj, zanim ocenisz”. Na znak solidarności uczniowie założyli 2 różne skarpetki będące symbolem tego wydarzenia.

          • Dzień Wody

            22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Świeto zostało ustanowione w celu podnoszenia świadomości na temat spadku zasobów wody pitnej na całym świecie. Organizatorami akcji w naszej szkole były klasy IIa oraz IIIa wraz z wychowawczyniami. Uczniowie zaprosili klasy I-III oraz grupy przedszkolne na apel oraz spotkanie z przedstawicielami Wodociągów Kępińskich. Podczas spotkania poruszono wiele ciekawych tematów. W rolę Wody wcieliła się Matylda Jarych, która uświadomiła wszystkim, jak zmieniały się na przestrzeni wieków losy wody oraz stosunek ludzi do niej. Po krótkim przedstawieniu uczniowie dzięki uprzejmości gości mogli obejrzeć krótkie filmy dotyczące oczyszczania wody oraz sposobów jej pozyskiwania w naszym regionie. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, bryloczek oraz butelkę wody. Mamy nadzieję, że spotaknie uświadomiło każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas

          • Szkolny etap konkursu recytatorskiego poezji romantycznej

            16 marca 2023 odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiego Romantyzmu. Utwory największych polskich poetów recytowali uczniowie klas 4-6. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z trudnymi tekstami Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Cypriana Kamila Norwida. Pierwsze miejsce zajęła Nina Budziewska, która deklamowała fragment ballady Adama Mickiewicza pt. "Powrót taty". Drugie i trzecie miejsce powędrowały kolejno do Heleny Kruszelnickiej i Wiktorii Wesołej. 23 marca 2023 w Łęce Mroczeńskiej odbędzie się gminny etap konkursu. Reprezentantkom naszej szkoły życzymy powodzenia!

    • Partnerzy

        brak danych
      • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      • Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminu w 2024 r. zachęcamy rodziców do zapoznania się z informacjami dotyczącymi egzaminu oraz zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.    

        14 maja - j. polski 9:00

        15 maja - matematyka 9:00

        16 maja - j. angielski 9:00

    • Harmonogram dnia

      1 lekcja - 8.00 - 8.45

      2 lekcja - 8.50 - 9.35

      3 lekcja - 9.50 - 10.35

      4 lekcja - 10.40 - 11.25

      5 lekcja - 11.40 - 12.25

      6 lekcja - 12.30 - 13.15

      7 lekcja - 13.20 - 14.05

      8 lekcja - 14.10 - 14.55

      sekretariat czynny: 7.00 - 15.00

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Programy, w których bierzemy udział

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 426187
    • Logowanie