Mała książka - wielki człowiek
Prezent od Instytutu Książki dla pierwszoklasistówPrezent od Instytutu Książki dla pierwszoklasistów
Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w akcji Instytutu Książki „Mała książka - wielki człowiek”.
Kampania skierowana jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych oraz przedszkolaków. Jej celem jest zachęcenie pierwszoklasistów do czytania, rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu do czerpania przyjemność z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzymał książeczkę "Wnuczka Antykwariusza".
Choinka sensoryczna - "Gramy zmysłami"
Fabian i Gracjan biorący udział w Ogólnopolskim Projekcie "Gramy Zmysłami" własnoręcznie wykonali choinkę sensoryczną. Połączenie zabawy, kreatywności i umiejętności manualnych dało niesamowity efekt.
Bożonarodzeniowy spektakl klas 1-3
2215 grudnia w holu naszej szkoły zebrał się tłum gości aby obejrzeć spektakl bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów klas mlodszych.
"Opowieść Wigilijna"to historia o ludzkiej przemianie, o tym co najważniejsze w życiu, o radości z dawania a nie tylko brania a przede wszystkim o magii Świąt Bożego Narodzenia. Ponad 130 aktorów zagrało wyśmienicie o czym świadczyła cisza i skupienie w trakcie spektaklu oraz gromkie brawa po jego zakończeniu.Życzenia świąteczne gościom, uczniom i nauczycielom złożyli p. Dyrektor Sławomir Nowicki i p. wicedyrektor Justyna Rabiega.Po spektaklu można było kupić choineczki własnoręcznie udekorowane przez uczniów klas 1-3.Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej pragną podziękować wszystkim darczyńcom za pomoc w realizacji spektaklu.
Bożonarodzeniowy koncert życzeń dla Wielkopolan.
Rozbłysnęła gwiazdka nad naszą szkołą.
1327 grudnia 1918 roku powstańcy wyszli ze swoich świątecznych domów, by wywalczyć wolność dla Wielkopolski. Dyrektor Sławomir Nowicki w słowach skierowanych do wychowanków zachęcił do poznawania historii swojej wielkopolskiej rodziny. Aby uczcić zryw patriotyczny Wielkopolan, przygotowaliśmy koncert życzeń dla Wielkopolski. Prawnukowie naszych powstańców: Gabriela i Michał Szydłowscy, Hanna Rozwadowska, Michał Cieliczka i Mikołaj Matuszewski rozpoczęli to niezwykłe spotkanie z całą społecznością szkolną i zaprosili kolegów i koleżanki z poszczególnych klas do prezentowania własnoręcznie napisanych życzeń. Z tych tekstów wybrzmiały piękne, mądre i wartościowe słowa. Uczniowie entuzjastycznie reagowali brawami na wypowiadane przez kolegów życzenia. Ten przedświąteczny poranek poświęcony powstańcom i ich ideałom, sprawił, że przenieśliśmy się w zakam
Dzień Futbolu w 1a
Wszyscy wiemy, że piłka nożna to najpopularniejsza gra zespołowa. Ale nie wszyscy może wiedzą, że 10 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Futbolu. Z tej okazji na zajęciach wychowania fizycznego w kl. 1a uczciliśmy ten dzień. Chłopcy przynieśli do szkoły swoje piłki. W czasie lekcji mieli okazję zmierzyć się z różnymi konkurencjami związanymi z tym sportem. Wszystkie dziewczynki za to zamieniły się w cheerleaderki i kibicowały swoim kolegom z klasy. Były to bardzo wesołe i emocjonujące zajęcia!
Gminny Turniej Piłki Halowej
14 grudnia 2023 r. w hali sportowej w Baranowie rozegrany został turniej piłki halowej, zwany też futsalem. Młodsi piłarze zmagali się z rówieśnikami czterech szkół gminy Baranów. Drużynę naszych zawodników reprezentowali: Jędrzej Barczok w bramce, Jan Brzozowski, Tymon Cempel, Piotr Czaja, Bruno Augustyniak, Szymon Frydrych, Tomasz Balcer, Wiktor Lubojański, Filip Grzesiak, Miłosz Nowak, Bartek Frąckowiak i Oskar Pędziwiatr w polu. Emocje od pierwszego gwizdka. Gol za golem, doping kibiców. Wyniki meczów dawały szansę na zwyciąstwo w turnieju. II miejsce to nagroda za wysiłek. Drużyna z Łęki Mroczeńskiej miała więcej szczęścia. Gratulujemy.
Mikołajkowy zawrót głowy
157 grudnia uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mieli okazję do zabawy z Mikołajem, Elfem i Śnieżynką. Uczniowie długo czekali na ten dzień. Próbowali zwabić Mikołaja do szkoły głośnym śpiewem i tańcami. Gdy dzieci usłyszały dzwonki u sań ekscytacja sięgnęła zenitu! A Mikołaj jak co roku przyjechał z workami pełnymi prezentów. Każdy uczeń odebrał z rąk świętego paczkę i miał możliwość porozmawiać z
Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Obchody tego dnia są okazją do zwiększenia świadomości publicznej w zakresie integracji osób z niepełnosprawnościami w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego oraz przede wszystkim pomoc we włączeniu osób z niepełnosprawnościami do społecznego życie.
Masa plastyczna
Chłopcy klasy drugiej biorący udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Gramy Zmysłami” własnoręcznie wykonali masę plastyczną, która jest prostą i fantastyczną zabawą rozwijającą kreatywność i sprawność manualną dziecka. Można je lepić w dowolny sposób i formować z nich kształty, które podpowiada wyobraźnia.
Zajęcia rozwijające w 3b
5Klasa 3b przez cały rok realizuje dodatkowe zajęcia matematyczno- przyrodnicze. W części przyrodniczej istotne są tematy związane ze zdrowiem i właściwym odżywianiem się. W poniedziałek 27 listopada dzieci poznawały smak produktów otrzymywanych z mleka. Najpierw uczniowie obejrzeli filmik edukacyjny PRODUKTY MLECZNE W DIECIE DZIECI. Z filmiku dowiedzieli się, które produkty z mleka jeść częściej i w większych ilościach a które rzadziej. Później uczniowie wyciągnęli różne produkty mleczne przyniesione do szkoły. Było tam mleko, śmietanka, jogurty, kefiry, twarożek, ser żółty. Uczniowie próbowali wszystkich produktów mlecznych i określali ich konsystencję i smak. Rozmawialiśmy na temat związku spożywania produktów mlecznych a zdrowiem kości oraz zębów. Omówiliśmy rolę wapnia w organizmie. Na koniec dzieci podsumowały wiadomości wypełniając przygotowaną przez nauczyciela kartę pracy. Hasł
Dzień Pluszowego Misia
1625 listopada to Dzień pluszowego misia. Jest ono obchodzone od 2002 roku , w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego misia. Świętowanie tego dnia rozpoczęliśmy od zrobienia prac plastycznych z różnych materiałów, kolorując i wycinając różne wzory. Teraz są ozdobą na naszych klasowych gazetek. Dzieci przyniosły swoje miśki do klasy. Poznaliśmy historię misia oglądając o nim film . Robiliśmy też różne zadania: matematyczne, zadania na spostrzegawczość - układaliśmy puzzle, szukaliśmy różnic w obrazkach, a także ozdabialiśmy misie z gipsu. Próbowaliśmy również największego przysmaku misiów- miodu. Misie to ulubione zabawki dzieci. Są symbolem miłości, ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Dlatego są jedną z najpopularniejszych zabawek.
Podaj uśmiech, podaj pomocną rękę …
Dzień Życzliwości
1W ramach Dnia Życzliwości w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, które zostały przeznaczone na zakup nowych zabawek i gier dla dzieci przebywających na oddziałach Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach.
Udało się zebrać 1434,89 zł, które w całości zostały przeznaczone na zakup zabawek i gier. Uczniowie wsparli, zbiórkę przekazują nowe zabawki. Nauczyciele i pracownicy przygotowali upominek dla rodziców dzieci przebywających w szpitalu, aby w tych choć w małym stopniu osłodzić im te trudne chwile.
Życzliwa klasa 2a
21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To piękne święto, które przypomina nam o siledrobnych gestów, uśmiechów i serdeczności. W tym dniu powinniśmy być jeszcze bardziejżyczliwi dla siebie nawzajem. Choćbyśmy podarowali komuś uśmiech, pomocną dłoń czysłowo wsparcia, możemy sprawić, że ten dzień stanie się wyjątkowy dla innych. Uczniowieklasy 2a w tym dniu rozdawali swoim starszym jak i młodszym kolegom przygotowanekarteczki z sentencjami, miłymi słowami. Wykonali plakat z hasłami nawiązujący do tegoświęta , rozwiązywali łamigłówki oraz pokolorowali kolorowanki . Życzliwość ma moc!!!
Jesień w bibliotece szkolnej
Nowa galeria Jesień w bibliotece szkolnej została dodana do albumu fotograficznego
W czasie tych jesiennych miesięcy nasza biblioteka szkolna aż pęka w szwach! Uczniowie chętnie ją odwiedzają, a wśród najpoczytniejszych czytelników znajdują się pierwszoklasiści. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z okazji Dnia Postaci z Bajek, Dnia Origami oraz Dnia Pluszowego Misia.
Andrzejkowe szaleństwa
522 listopada uczniowie klas 1-3 mieli okazję do andrzejkowej zabawy tanecznej. Dzieci tańczyły w rytm znanych przebojów. Można było zauważyć całe klasy wirujące w kółkach, grupki jednakowo tańczących oraz tańce w parach. Dodatkową atrakcją była loteria fantowa, która cieszyła się dużym powodzeniem. Szczęściarze wygrali lalki Barbie, gry planszowe, olbrzymie lizaki, pamiętniki, słuchawki czy zestawy plastyczne. Najwięksi farciarze wylosowali kupon do pizerri czy do fryzjera.
Jesienne lapbooki uczniów klasy Ia
5Jesień na dobre zagościła w naszym kraju. Aby utrwalić swoje wiadomości na temat tej pory roku dzieci z klasy Ia zrobiły jesienne lapbooki, czyli tematyczne teczki z najważniejszymi informacjami. Przygotowały je przepięknie. Zawarte w nich wiadomości dotyczyły jesiennych miesięcy, darów sadów, ogrodów i lasów, kolorów jesieni, ciekawostek przyrodniczych związanych ze zwierzętami i roślinami. Była pani Jesień, jesienne drzewa z prawdziwymi liśćmi, jesienna pogoda i odpowiednie na tą porę roku ubrania, a także zagadki. A całość estetycznie wykonana. Wszyscy prezentowali swoje teczki. Stwierdziliśmy, że każdy lapbook był inny. Ale wszystkie bardzo ładne.
Warsztaty w bibliotece
215 listopada uczniowie klasy 5 b w ramach zajęć z j. polskiego wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Dzieci miały okazję do zwiedzenia, zapoznania się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz jej księgozbiorem. Dowiedziały się, że oprócz książek w formie papierowej, biblioteka dysponuje również bezpłatnym dostępem do książek elektronicznych: audiobooków oraz ebooków. Zapoznały się ze stroną biblioteczną oraz z katalogiem książek, z których mogą korzystać podczas wyszukiwania i sprawdzania dostępnych egzemplarzy.
Czekoladowy zawrót głowy
3115 i 16 listopada w naszej szkole cudnie pachniało czekoladą, a to za sprawą „Czekoladowej przygody” – mobilnych warsztatów. Samorząd Uczniowski w porozumieniu z wychowawcami klas zaprosił do szkoły Centrum Innowacyjnej Edukacji, aby trochę osłodzić listopadową rzeczywistość.
Każda z klas, podczas zajęć z przesympatycznym prowadzącym, poznała historię czekolady i sposób jej wytwarzania. Uczniowie degustowali mleczną czekoladę do picia, a także poznali smak naturalnej różowej czekolady z rubinowego ziarna kakaowca. Najwięcej frajdy przyniosła jednak wszystkim praca nad własną tabliczką czekolady w kształcie choinki. Uczestnicy warsztatów mogli dekorować ją według własnej koncepcji owocami liofilizowanymi, bakaliami czy kolorowymi posypkami. Każda taka czekolada była jedyna w swoim rodzaju, zrobiona z wielkim zaangażowaniem. Młodzi cukiernicy po warsztatach zabierali ze sobą pięknie za
Partnerzy
brak danych
NIEZBĘDNIK
W zakładce "Niezbędnik" znajdą Państwo najważniejsze informacje dla uczniów i rodziców, w tym m.in. zamówienia mundurków, dojazdy autobusem, jadłospis, zasady oceniania, listy lektur i podręczników.
Harmonogram dnia
1 lekcja - 8.00 - 8.45
2 lekcja - 8.50 - 9.35
3 lekcja - 9.50 - 10.35
4 lekcja - 10.45 - 11.30
5 lekcja - 11.50 - 12.35
6 lekcja - 12.40 - 13.25
autobus 13.40
7 lekcja - 13.30 - 14.15
8 lekcja - 14.20 - 15.05
autobus 15.20
sekretariat czynny: 7.00 - 15.00
Programy, w których bierzemy udział
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 567666Logowanie