Specjaliści do spraw Potterowskich
W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięty został konkurs Wiedzy o Harry Potterze. W konkursie wzięło udział dwunastu uczniów z klas 4-7. Musieli się oni wykazać wiedzą dotyczącą postaci i wydarzeń ze znanej serii o młodym czarodzieju autorstwa J.K. Rowling. Wśród zadań znalazły się m.in. pytania dotyczące zaklęć, nauczycieli Hogwartu oraz znaczenia magicznych przedmiotów.
Każde Twoje słowo zmienia życie! - rodzice przyszłości
Do szóstego roku życia dzieci bezkrytycznie przyjmują świat przedstawiany przez rodziców i wychowawców. Sposób, w jaki porozumiewamy się z dzieckiem oraz przekazujemy mu informacje i polecenia oraz to, jak opisujemy mu świat, ma ogromne znaczenie.
Wpływ telewizji na rozwój dziecka
Nawyki dotyczące oglądania telewizji często są na tyle silne i trwałe, że objawiają się nawet w późniejszym okresie życia dziecka.
Dzień Kubusia Puchatka
Nowa galeria Dzień Kubusia Puchatka została dodana do albumu fotograficznego
W czwartek 18 stycznia obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka. Tego dnia podczas długich przerw w naszej bibliotece można było posłuchać bajki misiu i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu oraz rozwiązać zagadki ich dotyczące. Uczennice klasy 6 odwiedziły także grupy zerówkowe i przeczytały im fragment bajki.
Szkolny Konkurs Kolęd klas I-III
2Co roku organizowany jest konkurs kolęd. Ponieważ zgłosiło się więcej chętnych dzieci zorganizowano szkolne eliminacje. Udział wzięli uczniowie klas Ia – Tosia Baranowska, Olga Marciniak oraz Dominika Jędrzejewska. Z klasy IIIa Hania Latusek i Bianka Paź, a z klasy IIIb Staś Baranowski. Uczniowie spisali się znakomicie. Nie tylko śpiewali, ale także niektórzy grali na instrumentach. Jury w składzie Justyna Rabiega, Małgorzata Pilarska oraz Rafał Olbrowki po długim obradach wyłonili zwycięzców. Zostali nimi Dominika Jędrzejewska z kl. Ia oraz Staś Baranowski z kl. IIIb. Będą oni reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym w Łęce Mroczeńskiej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Patrioci Mali z klasy 1a
117 stycznia obchodzimy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji podczas zajęć poszerzyliśmy wiadomości ma temat bohaterskich powstańców. Wyjaśniliśmy, dlaczego 17 stycznia szkoła ma swoje święto. Omówiliśmy wygląd logo i nazwę szkoły oraz flagę Baranowa. Poznaliśmy hymn szkoły, wyjaśnialiśmy w nim trudne wyrazy i sformułowania. Mieliśmy okazję poznać jego autorkę panią Monikę Banaś, z którą chwilę porozmawialiśmy i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie przygotowali też piękne prace na temat patrona. Teraz są na gazetce na korytarzu szkolnym.
104. rocznica powrotu Ziemi Kępińskiej do Macierzy
Kochamy Powstańców Wielopolskich.
17 stycznia w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich świętowaliśmy 104. rocznicę powrotu Ziemi Kępińskiej do Macierzy. Dzień Patrona rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i zaśpiewania hymnu szkoły. Dyrektor szkoły Sławomir Nowicki przypomniał wydarzenia historyczne, które w konsekwencji przyniosły upragnioną wolność naszej Małej Ojczyzny. Jak co roku, na uroczystość zostali zaproszeni i przybyli znakomici goście, członkowie rodzin powstańców: Barbara Marszałek - wnuczka Rocha Posmyka, Maria Fikus - wnuczka Władysława Domagały, Jan Tyc - wnuk Wojciecha Chowańskiego, Aleksandra Cieliczka - prawnuczka Wojciecha Chowańskiego, Małgorzata Matuszewska- prawnuczka Wojciecha Chowańskiego, Roman Lehman - wnuk Jana Baraniaka, Grzegorz Baraniak - wnuk Jana Baraniaka, Agnieszka Szydłowska – prawnuczka Leona Góreckiego. Świętowali razem z nami to rad
Światowy Dzień Braille'a
15Klasa 2 a biorąca udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Każdy inny-wszyscy równi" uczestniczyli w zajęciach z okazji Światowego Dnia Braille'a. Uczniowie nabyli wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną.
Jakoś przędzą
6Nasi dziergąjący miłością uczniowie w okresie świątecznym brali udział w akcji "Szydełkowej dobroci" rozdając swoje prace .Osobom obsarowanym dziękujemy za miły odbiór i udostępnianie zdjęć.
Akademia smaku
2Uczniowie klasy II w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami" przygotowali według własnego pomysłu sałatki owocowe jako zadanie pt,,Akademia Smaku ".
Dwa puchary w Futsalu
Mistrzowie gminy i wicemistrzowie powiatu
8 stycznia 2024 r. w Baranowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Futsalu. Naszą drużynę reprezentowali: Blanka Michalczyk, Hubert Tomczyk, Wojtek Prygiel, Oliwier Burzała, Szymon Kubik, Franek Stasiowski, Konrad Pichlak, Kevin Norkiewicz, Jan Marciniak, Paweł Lenart, Kuba Frąckowiak, Wiktor Adamczyk i Nikodem Białek. Grając systemem każdy z każdym, remis z drużyną z Donaborowa i wygrana z drużyną z Mroczenia dały awans do rozgrywek powiatowych i tytuł mistrza gminy.
11 stycznia w hali sportowej w Bralinie zmierzyło się sześć drużyn ościennych gmin (SP 1 Kępno, SP Trębaczów, SP Bralin, SP Krążkowy, SP Łęka Opatowska), rozgrywając szczebel powiatowy mistrzostw futsalu. Nasi piłkarze pokonali rówieśników swojej grupy (SP Krążkowy i SP Trębaczów), bez straty goli przebrnęli przez półfinał, wygrywając spotkanie z SP Bralin trzema bramkami. W meczu o pie
Grudniowe zadania biblioteczne
Nowa galeria Grudniowe zadania biblioteczne została dodana do albumu fotograficznego
W grudniu dzieci miały okazję wykonywać zadania w naszym kalendarzu adwentowym. Należało m.in. wykonać bombkę, zakładkę świąteczną, posłuchać bajki o Mikołajku czy napisać życzenia świąteczne. Wzięliśmy udział także w akcji przygotowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Kępnie "O tradycji pamiętam, piszę kartkę na święta!".
Grudzień i styczeń w świetlicy
Nowa galeria Grudzień i styczeń w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego
Licząc na dobrą wolę Świętego Mikołaja świetliczaki w grudniu napisały list, w którym poprosiły o fajne zabawki - MIKOŁAJ SIĘ SPISAŁ!!!!!! w świetlicy pojawiły się nowe zabawki, dzięki którym czas płynie szybciej! W świetlicy kontynuujemy ogólnopolski projekt pn.: "Świetliczaki na tropie przysłów", w przeciągu dwóch miesięcy zrealizowaliśmy następne, dwa zadania projektowe co nie przeszkodziło w ciekawym i wesołym spędzaniu czasu i beztroskiej zabawie!
Pamiętamy o babciach i dziadkach
10Dzień Babci i Dziadka to niezwykła chwila by celebrować więź z wnuczętami. Gdy jesteśmy już dorośli zawsze robi nam się ciepło koło serca gdy wspominamy wizytę u kochanej babuni i jej wspaniałe, pachnące ciasta. Pamiętamy jej ciepłe dłonie, którymi wycierała nasze łzy. Nasz kochany dziadek potrafił tak wspaniale opowiadać o dawnych czasach i był najlepszym majsterkowiczem! Zawsze naprawił zepsutą zabawkę czy uszkodzony rower.
Energetykom w nowym roku ... dziękujemy!
OD 1 STYCZNIA 2024 W POLSCE WPROWADZONO ZAKAZ SPRZEDAŻY OSOBOM PONIŻEJ 18 ROKU ŻYCIA
105. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego
27 grudnia 1918 roku Powstańcy wyszli ze swoich świątecznych domów, by wywalczyć wolność dla Wielkopolski. Aby uczcić zryw patriotyczny Wielkopolan, prawnukowie naszych Powstańców przygotowali podziękowanie:
Drodzy Powstańcy Wielkopolscy!
Chcielibyśmy serdecznie Wam podziękować, za to, że możemy spokojnie żyć w swojej ojczyźnie.
Nasze dzieciństwo jest wspaniałe dzięki Waszemu poświęceniu.
Cieszymy się, że naszymi patronami są Powstańcy Wielkopolscy.
Nie zapomnimy!
Niech się niesie kolęda na cały świat - muzyczne życzenia
Koncert szkolnego zespołu "Ad Libitum" w siedzibie Wodociągów Kępińskich
Uczniowie szkolnego zespołu muzycznego Ad Libitum zagrali i zaśpiewali kolędy i pastorałki w siedzibie Wodociągów Kępińskich. Tradycyjnie zespół przygotowuje najpiękniejsze kolędy i pastorałki i występuje przed zgromadzoną publicznością. Dzięki pasjom do śpiewu oraz gry na instrumentach powstają niezapomniane wykonania. Młodzi artyści, kształcą się równolegle w szkole muzycznej, ognisku muzycznym oraz w szkole w Baranowie, pod okiem opiekuna zespołu Jacka Klyty, który aranżuje utwory i pisze nuty dla poszczególnych instrumentów. Cały proces to mozolna i wymagająca praca, która kształci u artysty wytrwałość, skupienie, pamięć i pracę zespołową. To wszystko jest przekazywane wprost z duszy, tak jak mówi nazwa zespołu, zgodnie z terminem muzycznym „Ad libitum”, czyli dowolnie, z wolnością i według tego co czuje młody
Klasowe spotkania wigilijne
28W piątek 22 grudnia był ostatnim dniem spotkań w szkole uczniów przed świąteczną przerwą. Tradycją naszej szkoły są spotkania integracyjne przy wigilijnym stole. Uczniowie uczą się przygotowania pięknych, świątecznych stołów. Ustawiają zastawę, kładą przygotowane w domu dania, składają sobie świąteczne życzenia i łamią się opłatkiem. Potem degustują różne potrawy. Nie brakuje wspólnie śpiewanych kolęd i pastorałek. Pamiętajmy, że mądry naród kultywuje swoje tradycje i przekazuje je z pokolenia na pokolenie. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2024 roku ! 🌲☃️🎁
Doceniamy naszych uczniów
Rolą szkoły jest nie tylko nauczanie i wychowanie ale też wyszukiwanie predyspozycji i rozwijanie zdolności uczniów. Nasi uczniowie nie tylko biorą udział w akademiach i imprezach organizowanych przez naszą placówkę ale również reprezentują naszą szkołę na zewnątrz. Miło nam pokazać wokalne umiejętności uczennicy klasy 3b Aleksandry Fajgi, która zaśpiewała przepiękną pastorałkę pt. ANIOŁECZKI na Jarmarku Kępinskim. Ola wystąpiła w grupie Talentów Wokalnych KOK. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Partnerzy
brak danych
NIEZBĘDNIK
W zakładce "Niezbędnik" znajdą Państwo najważniejsze informacje dla uczniów i rodziców, w tym m.in. zamówienia mundurków, dojazdy autobusem, jadłospis, zasady oceniania, listy lektur i podręczników.
Harmonogram dnia
1 lekcja - 8.00 - 8.45
2 lekcja - 8.50 - 9.35
3 lekcja - 9.50 - 10.35
4 lekcja - 10.45 - 11.30
5 lekcja - 11.50 - 12.35
6 lekcja - 12.40 - 13.25
autobus 13.40
7 lekcja - 13.30 - 14.15
8 lekcja - 14.20 - 15.05
autobus 15.20
sekretariat czynny: 7.00 - 15.00
Programy, w których bierzemy udział
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 567669Logowanie