Jesień w bibliotece szkolnej
Nowa galeria Jesień w bibliotece szkolnej została dodana do albumu fotograficznego
W czasie tych jesiennych miesięcy nasza biblioteka szkolna aż pęka w szwach! Uczniowie chętnie ją odwiedzają, a wśród najpoczytniejszych czytelników znajdują się pierwszoklasiści. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z okazji Dnia Postaci z Bajek, Dnia Origami oraz Dnia Pluszowego Misia.
Andrzejkowe szaleństwa
522 listopada uczniowie klas 1-3 mieli okazję do andrzejkowej zabawy tanecznej. Dzieci tańczyły w rytm znanych przebojów. Można było zauważyć całe klasy wirujące w kółkach, grupki jednakowo tańczących oraz tańce w parach. Dodatkową atrakcją była loteria fantowa, która cieszyła się dużym powodzeniem. Szczęściarze wygrali lalki Barbie, gry planszowe, olbrzymie lizaki, pamiętniki, słuchawki czy zestawy plastyczne. Najwięksi farciarze wylosowali kupon do pizerri czy do fryzjera.
Jesienne lapbooki uczniów klasy Ia
5Jesień na dobre zagościła w naszym kraju. Aby utrwalić swoje wiadomości na temat tej pory roku dzieci z klasy Ia zrobiły jesienne lapbooki, czyli tematyczne teczki z najważniejszymi informacjami. Przygotowały je przepięknie. Zawarte w nich wiadomości dotyczyły jesiennych miesięcy, darów sadów, ogrodów i lasów, kolorów jesieni, ciekawostek przyrodniczych związanych ze zwierzętami i roślinami. Była pani Jesień, jesienne drzewa z prawdziwymi liśćmi, jesienna pogoda i odpowiednie na tą porę roku ubrania, a także zagadki. A całość estetycznie wykonana. Wszyscy prezentowali swoje teczki. Stwierdziliśmy, że każdy lapbook był inny. Ale wszystkie bardzo ładne.
Warsztaty w bibliotece
215 listopada uczniowie klasy 5 b w ramach zajęć z j. polskiego wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Dzieci miały okazję do zwiedzenia, zapoznania się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz jej księgozbiorem. Dowiedziały się, że oprócz książek w formie papierowej, biblioteka dysponuje również bezpłatnym dostępem do książek elektronicznych: audiobooków oraz ebooków. Zapoznały się ze stroną biblioteczną oraz z katalogiem książek, z których mogą korzystać podczas wyszukiwania i sprawdzania dostępnych egzemplarzy.
Czekoladowy zawrót głowy
3115 i 16 listopada w naszej szkole cudnie pachniało czekoladą, a to za sprawą „Czekoladowej przygody” – mobilnych warsztatów. Samorząd Uczniowski w porozumieniu z wychowawcami klas zaprosił do szkoły Centrum Innowacyjnej Edukacji, aby trochę osłodzić listopadową rzeczywistość.
Każda z klas, podczas zajęć z przesympatycznym prowadzącym, poznała historię czekolady i sposób jej wytwarzania. Uczniowie degustowali mleczną czekoladę do picia, a także poznali smak naturalnej różowej czekolady z rubinowego ziarna kakaowca. Najwięcej frajdy przyniosła jednak wszystkim praca nad własną tabliczką czekolady w kształcie choinki. Uczestnicy warsztatów mogli dekorować ją według własnej koncepcji owocami liofilizowanymi, bakaliami czy kolorowymi posypkami. Każda taka czekolada była jedyna w swoim rodzaju, zrobiona z wielkim zaangażowaniem. Młodzi cukiernicy po warsztatach zabierali ze sobą pięknie za
Światowy Dzień Cukrzycy
414 listopada z okazji Światowego Dnia Cukrzycy w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny - wszyscy równi” uczniowie klas drugich brali udział w warsztatach edukacyjnych , których celem było zwiększenie świadomości na temat: objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z wspomnianą chorobą. Międzynarodowe święto, o którym mowa, obchodzone jest każdego roku w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Friedricka Bantinga. Ustanowiła je Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna w 1991r. Uczniowie podczas warsztatów wysłuchali bajki psychoedukacyjnej „Cukiereczek”, obejrzeli film edukacyjny , a także mieli możliwość zobaczyć aparaty do mierzenia cukru: glukometr oraz sensor. Dzieci poruszały interesujące ich kwestie, wykonały prace plastyczne, które wraz z najważniejszymi informacjami dotyczącymi cukrzycy zostały wyeksponowane na gazetce.
Z wizytą w fabryce bombek
6W piękny, słoneczny, listopadowy dzień klasy edukacji wczesnoszkolnej wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek w Krośnicach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak powstają te piękne ozdoby na choinkę. Pracownicy fabryki opowiadali o etapach produkcji bombek tradycyjną metodą . Uczniowie widzieli bombki wydmuchiwane przez pracowników, poznali proces wysrebrzania bombki azotanem srebra a następnie oglądali pracownice fabryki, które wyczarowywaly na bombkach prawdziwe pejzaże- zimowe, wiosenne, świąteczne. Oglądaliśmy bombki z symbolami patriotycznymi oraz te, które miały namalowane sceny z bajek. Dzieci zachwyciły bombki w kształcie samochodów, księżniczek, zwierząt, piłek, choinek czy sopli lodu.
Akademia w 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości
16Świętujemy wraz z zaproszonymi gośćmi.
10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęliśmy śpiewem hymnu. Dyrektor szkoły Sławomir Nowicki, w słowach skierowanych do społeczności szkolnej, przekazał ważną prawdę o trudnej i długiej drodze poprzednich pokoleń do pięknej, współczesnej wolności. Uczniowie kółka teatralnego „Głośna Cisza” i zespołu instrumentalno- wokalnego „Ad Libitum” zaprezentowali się w części artystycznej. W spektaklu opartym na dziele narodowego wieszcza Adama Mickiewicza „Dziady” przywołane zostały duchy bohaterów naszej wolności. Za serca chwytały teksty, wiersze oraz piosenki wypowiedziane i wyśpiewane ustami naszych uczniów: Sandra Porada wcieliła się w postać Józefa Piłsudskiego, Vincent Budziewski w Adama Mickiewicza i Cypriana Kamila Norwida, Maria Wiśniewska w Piotra Wysockiego , Karolin
Spotkanie z autorką Joanną Krzyżanek
10 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie odbyły się warsztaty oraz spotkanie autorskie z poznańską pisarką - Joanną Krzyżanek, autorką bajek, wierszy i opowiadań dla dzieci - książek, które uczą i bawią.
W czasie spotkanie, na które została zaproszona klasa 2b autorka opowiadała o początkach swojej kariery pisarskiej oraz o pierwszej książce, którą napisała już w dzieciństwie. Pani Joanna przedstawiła wielu bohaterów znanych ze swojej twórczości. Zabrała dzieci w podróż do Starego Knedelkowa, gdzie poznały jego mieszkańców: Cecylię Knedelek i gąskę Walerię. Przybliżyła również przygody bohaterki książki pt. „Kotki Dorotki” – Kasię, która czekała na swojego wymarzonego kotka. Autorka na podstawie książki „Byki Weroniki” udowodniła też, że ortografia nie jest taka straszna i zdradziła tajniki łączenia szkolnych zasad z zabawą.
1a robi zdrowe śniadanka
148 listopada obchodzony jest DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA, DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA. Wszyscy wiemy, że właściwe odżywianie, a zwłaszcza śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Oglądając piramidę żywienia można było zauważyć, co powinniśmy jeść najczęściej. Aby zachęcić dzieci do zdrowego jedzenia postanowiliśmy sami przygotować sobie śniadanko. Pochwalić się innym swoimi pomysłami na ciekawą kanapkę. Uczniowie przynieśli produkty i zrobili pyszne, zdrowe jedzonko. Możemy się przekonać oglądając zdjęcia. Polecamy!!!
Zdrowe śniadanie
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jeśli jest dobrze zbilansowane daje energię, wpływa pozytywnie na koncentrację i chęć do nauki. Z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowego Śniadania klasa 6b zorganizowała klasowe zdrowe śniadanie, na którym oczywiście nie zabrakło zdrowych produktów.
Dzień postaci z bajek
195 listopada obchodzimy urodziny jednego z najbardziej znanych twórców filmów animowanych- Walta Disneya. Z tej okazji ustanowiono Miedzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Klasy młodsze postanowiły uczcić ten dzień. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję zamienić się na chwilę w Kopciuszka i rozdzielić ziarna grochu od fasoli. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych i lubianych baśni i bajek, rozponawały bajkowe rekwizyty i postacie. Uczniowie klas drugich wykonali bajkowe opaski, które towarzyszyły im przez cały dzień. Zajęcia sprawiły wszystkim wiele radości i przyczyniły się do aktywnego uczestnictwa.
Miasteczko patriotyczne
Kocham Polskę i zdania nie zmienię.
Już w środę w baranowskiej podstawówce powstało miasteczko patriotyczne. Wszyscy uczniowie przybyli do holu szkoły, aby radośnie świętować 105. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Od rana było gwarno i wesoło. Dzieci na przerwach degustowały własnoręcznie wykonane smakołyki w barwach narodowych. Przysmaki zostały zgromadzone w specjalnie przygotowanych kramikach. Karaoke patriotyczne, prowadzone przez Jacka Klytę, pokazało, że młodzi Polacy potrafią przeżywać swoje przywiązanie do tradycji, rodziny i miłości do Ojczyzny. Poprzez śpiew, gesty i ruch poczuliśmy jedność braci szkolnej. Z wychowawcami i nauczycielami, daliśmy świadectwo, jak ważne jest wzmacnianie polskości i dumy z symboli narodowych. Wypowiedzi uczniów, wyświetlone na prezentacji, przekazywały autentyczne myśli o Polsce i natchnęły nas do działania dla Ojczyzny.
Rodzinny Bieg Niepodległości - 11.11
Zapisy u wychowawców i nauczycieli wf.
Październik w świetlicy szkolnej upłynął intensywnie!
Nowa galeria Październik w świetlicy szkolnej upłynął intensywnie! została dodana do albumu fotograficznego
Zrealizowaliśmy dwa zadania Ogólnopolskiego Projektu "Świetliczaki na tropie przysłów". Wykonaliśmy zadania związane z przysłowiami - "W zdrowym ciele zdrowy duch" oraz ''Kiedy wrzesień to już jesień..." Świętowaliśmy Dzień Listonosza oglądając prawdziwe klasery filatelistyczne , uczyliśmy się adresować pocztówki i koperty.
Pamiętamy o zmarłych
7W poniedziałek 30 października uczniowie klas II wybrali się z wychowawczyniami na spacer, aby pomodlić się za zmarłych i zapalić znicze na grobach znajdujących się na terenie Kościoła Parafialnego pw. św. Andrzeja i Wawrzyńca w Baranowie. To była bardzo ważna lekcja wychowania społecznego i patriotycznego.
„W zdrowym ciele zdrowy duch!”
3Uczniowie klas II wzięli udział w zajęciach w ramach projektu edukacyjnego „W zdrowym ciele zdrowy duch”, którego celem jest promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Tematem pierwszego spotkania było poznanie budowy i funkcji najważniejszych struktur ludzkiego ciała. Uczniowie na podstawie modeli oraz filmów i gier edukacyjnych dowiedzieli się m.in.: jak działa serce, jaką rolę pełni żołądek oraz ile kości ma człowiek. Była to ciekawa i bardzo ekscytująca lekcja biologii!
Przyrodnicze zajęcia w kl 1a
1Czy pogoda jest zawsze? Taki tytuł miały zajęcia. Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie uczniowie kl. 1a realizowali rożne zadania. Omawiali wiadomości w podręczniku. Zapoznali się z mapą pogody, z elementami pogody. Obejrzeli filmy edukacyjne na temat pracy synoptyków oraz urządzeń znajdujących się w stacjach meteorologicznych . Wysłuchali prognozy pogody. Przez 4 dni wypełniali kartę - kalendarz pogody, na której rysowali jej elementy, a także wpisywali odczytaną na termometrach temperaturę. Na zajęciach techniki wykonali wiatromierze, które testowali na dworze. I wszyscy stwierdzili, że pogoda jest zawsze tylko raz ładna, raz brzydka. Były to ciekawe zajęcia, bo poprzez bezpośrednią obserwację wiele zagadnień szybciej się zapamięta,
Odwiedziny na cmentarzu.
Światełko pamięci dla Powstańców.
Zespołowi Szkół w Baranowie patronują Powstańcy Wielkopolscy. Co roku przygotowujemy akcję patriotyczną: "Światełko pamięci z biało – czerwoną kokardą". Wszyscy uczniowie klas 4-8 poszli na cmentarz w Kępnie, gdzie spoczywają Powstańcy Wielkopolscy.
W zadziwieniu i zadumie dzieci czytały z płyt nagrobnych: żołnierz I wojny światowej, Cudu nad Wisłą, Powstaniec Wielkopolski, obrońca Lwowa, żołnierz II wojny światowej, zginął w obozie koncentracyjnym.
Spacer wśród powstańczych mogił z praprawnukami - spadkobiercami dumnych myśli o wolność, to żywa lekcja historii. Młodzi patrioci zapalili Powstańcom znicze, ozdobione biało – czerwoną kokardą z logo szkoły. W ten sposób nasi wychowankowie uczcili swoich patronów - Powstańców Wielkopolskich.
Partnerzy
brak danych
NIEZBĘDNIK
W zakładce "Niezbędnik" znajdą Państwo najważniejsze informacje dla uczniów i rodziców, w tym m.in. zamówienia mundurków, dojazdy autobusem, jadłospis, zasady oceniania, listy lektur i podręczników.
Harmonogram dnia
1 lekcja - 8.00 - 8.45
2 lekcja - 8.50 - 9.35
3 lekcja - 9.50 - 10.35
4 lekcja - 10.45 - 11.30
5 lekcja - 11.50 - 12.35
6 lekcja - 12.40 - 13.25
autobus 13.40
7 lekcja - 13.30 - 14.15
8 lekcja - 14.20 - 15.05
autobus 15.20
sekretariat czynny: 7.00 - 15.00
Programy, w których bierzemy udział
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 527905Logowanie