• Matematyczne zmagania

            14 czerwca w Szkole Podstawowej w Donaborowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny uczniów klas III. Brały w nim udział 15 dzieci. Naszą szkołę reprezentowali: Matylda Śpikowska, Bartosz Kanclerz i Filip Laske – uczniowie kl. 3a. Zmagali się z naprawdę trudnymi złożonymi zadaniami tekstowymi. Poradzili sobie znakomicie. Filip zajął II miejsce, a Matylda i Bartosz znaleźli się tuż za podium. Cała Trójka to wspaniali matematycy! Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. BRAWO!!!

          • Tydzień Czytania Dzieciom

            XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbył się w dniach 1-7 czerwca 2023 r.

            Tydzień Czytania to akcja, która od ponad dwóch dekad jest organizowana przez fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

            W tym roku nasi uczniowie z tej okazji odwiedzali codziennie przez tydzień grupy zerówkowe. Drugo- i piątoklasiści przeczytali młodszym kolegom i koleżanką wybrane bajeczki, opowiadania, a także wiersze znanych polskich poetów dla dzieci.

          • Rajd rowerowy do Marianki Mroczeńskiej

            5 czerwca grupa uczniów naszej szkoły udała się na rajd rowerowy po najbliższej okolicy. Pierwszym punktem naszej wyprawy był ośrodek jazdy konnej w Łęce Mroczeńskiej. Czas spędzony w tym miejscu pozwolił nam zgłębić wiedzę na temat hodowli koni. W Mariance Mroczeńskiej wysłuchaliśmy gawędy historycznej pani Kazimiery Kalis. Ta niebywała miłośniczka lokalnej historii przyjęła nas bardzo serdecznie w swoim nastrojowym dworku. Listy, pamiątki, fotosy rodzinne, które gromadziła przez lata, były dla nas bardzo atrakcyjne. Pobyt w tym dworku mógłby trwać wiecznie, gdyż było tu swojsko, narodowo i patriotycznie. Pod opieką szacownej gospodyni jest stary, zabytkowy dzwon z kościoła w Grębaninie, który zwiastuje najważniejsze wydarzenia w Polsce, podobnie jak dzwon Zygmunta w Krakowie. Ten dzień spędziliśmy wyjątkowo radośnie, aktywnie i sportowo.

          • Psy i koty ze schroniska wołają o pomoc!

            W dniach od 29.05- 07.06. 2023r. uczniowie klasy 6 i 7 organizują zbiórkę akcesoriów dla zwierząt
            ze schroniska w Wieruszowie.

            Zbieramy:
            koce, legowiska, smycze, obroże, zabawki dla czworonogów.
            Akcesoria dla zwierząt można przynosić do sali nr 10.

            UWAGA!

            Nie przynosimy karmy

            Podopieczni będą wdzięczni za każdą pomoc!
            Pokażmy, że szacunek i miłość do zwierząt są w życiu ważne!

          • Heroiczny czyn polskiej rodziny.

            Dramat Holocaustu II wojny światowej.

            Polacy podczas II wojny światowej w okupowanej Polsce ryzykowali życiem, aby udzielić schronienia Żydom. Niemcy wprowadzili likwidację narodu żydowskiego poprzez getta i obozy śmierci. Polakom za ukrywanie Żydów groziła kara śmierci. Wielu ludzi zdecydowało się na pomoc, pomimo grożącego niebezpieczeństwa. Niestety, zdarzały się wypadki zdrady i taki los spotkał rodzinę Ulmów ze wsi Markowa. Rodzina ta dała schronienie ośmiorgu Żydom. Nikt nie przeżył, wszyscy zostali rozstrzelani na podwórku przed domem. Dzisiejszą audycją uczciliśmy przygotowania do beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, w tym jednego dziecka nienarodzonego. Uczniowie naszej szkoły przygotowali okolicznościowe plakaty i prezentacje multimedialne popularyzujące to wydarzenie. Kościół katolicki wynosi na ołtarze rodzinę Ulmów za ten heroiczny czyn i ogło

          • Egzamin Ósmoklasisty już za nami

            Powrócił do naszej szkoły po 23 latach!

            W tym tygodniu nasi ósmoklasiści zmagali się z egzaminami z języka polskiego, matematyki i języka obecego - w tym przypadku angielskiego. Pomimo początkowego stresu uczniowie są w większości zadowoleni ze swojej pracy. Teraz należy tylko czekać na wyniki, które zostaną przekazane na początku lipca.

          • Lubimy wiersze

            10 maja dziesięcioro uczniów z klas III ( 7 z kl. 3a, 3 z kl. 3b) rywalizowało w szkolnym konkursie recytatorskim. Uczniowie przedstawiali ulubione wiersze autorów piszących dla dzieci m.in. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Stanisława Jachowicza…

            Jury wyłoniło 3 uczniów wyróżnionych. Ponieważ zarówno konkurs ortograficzny, jak recytatorski odbywał się w tym samym dniu Bartosz z niego zrezygnował. Pojechały na niego dwie uczennice Zosia Domagała i Matylda Jarych i reprezentowały naszą szkołę w powiatowym konkursie w Łęce Opatowskiej. Otrzymały za pięknie powiedziane wiersze dyplomy i nagrody. Brawa dla naszych uczennic!

          • Mistrzowie ortografii

            5 maja w odbył się szkolny konkurs ortograficzny. Udział wzięło w nich 14 uczniów z klas III ( 10 z kl.3a, 4 z kl. 3b) Zmagali się oni z trudnym testem z lukami, rozwiązywali krzyżówki i zagadki. Wszystko związane było z niełatwą pisownią wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Szkolny konkurs wygrali Lenka Karbowska i Bartosz Kanclerz.

          • Dzień Talentów w 2b

            Czy zastanawialiście się co to jest talent? Według słownika PWN talent to wybitne uzdolnienie do czegoś, dar. Czy jednak sam talent wystarczy aby osiągnąć sukces? Uczniowie klasy 2B zorganizowali pokaz pod tytułem MAM TALENT i opowiedzieli o codziennej, mozolnej i cierpliwej pracy nad rozwijaniem
          • Migamy i rysujemy

            Po raz kolejny uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zajęciach z języka migowego – w ramach Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego – Migowy dla dzieci. Organizatorem jest Migu Mig -zabawy językiem migowym, a ekspertem IV modułu była p. Agata Jakuszko – jak sprytnie rysować. Uczniowie na zajęciach migali nazwy zwierząt oraz je rysowali. Stworzyli piękne pieski, kotki, motyle,rybki, a nawet żółwie i lwy.

          • Wycieczka klas drugich

            W piękny, słoneczny i ciepły majowy wtorek klasy drugie pojechały na wycieczkę do WESTERLANDU. Teren krainy dzikiego zachodu i największej w Europie wioski indiańskiej otaczają dziewicze tereny pełne lasów, pół i łąk. Na polanach stoi 20 tipi, na których umieszczono malowidła przedstawiające sceny z życia Indian. W wiosce dzieci powitał Szeryf zaznajamiając z regulaminem. Potem uczniowie pokonali indiański tor przeszkód i otrzymali nowe, indiańskie imiona. Rzucali thomahawkiem do celu, kapeluszem kowbojskim na rogi oraz podkową na szczęście. Ujeżdżali byka i doili wściekłą krowę. Mocowali się przeciągając linę i zjeżdżali z dmuchańców. Mieli też okazję przejechać się dyliżansem. Na dzieci czekał smaczny posiłek, który został spałaszowany ze smakiem. Dopełnieniem wycieczki były zakupy w sklepiku. Wróciliśmy szczęśliwi do domu, przywożąc łuki i strzały, bransoletki, łapacze snów, kapel

    • Partnerzy

        brak danych
      • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      • Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminu w 2024 r. zachęcamy rodziców do zapoznania się z informacjami dotyczącymi egzaminu oraz zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.    

        14 maja - j. polski 9:00

        15 maja - matematyka 9:00

        16 maja - j. angielski 9:00

    • Harmonogram dnia

      1 lekcja - 8.00 - 8.45

      2 lekcja - 8.50 - 9.35

      3 lekcja - 9.50 - 10.35

      4 lekcja - 10.40 - 11.25

      5 lekcja - 11.40 - 12.25

      6 lekcja - 12.30 - 13.15

      7 lekcja - 13.20 - 14.05

      8 lekcja - 14.10 - 14.55

      sekretariat czynny: 7.00 - 15.00

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Programy, w których bierzemy udział

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 426170
    • Logowanie