Sukces recytatorski na szczeblu powiatowym
124 kwietnia w Zespole Szkół w Mroczeniu odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poświęcony Poezji Lokalnych Poetów. Jury w składzie: Renata Garbowska- Adamska- lokalna poetka, zrzeszona w Kępińskim Kole Literatów, Magdalena Wieczorek- dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie oraz Natalia Wolko- Stempniewicz- dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie oceniało wiersze deklamowane przez 18 uczniów klas IV- VIII ze szkół podstawowych powiatu kępińskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej Katarzyna Garyga oraz Karolina Wojciak. Miło nam poinformować, iż Kasia, prezentując wiersz Beaty Szymoniak "Schody" oraz "Jesienny smutek" Danuty Zofii Buks, zajęła I miejsce. Recytatorki do konkursu przygotowała Justyna Schumacher. Uczennicom gratulujemy występu, a lauteatce sukcesu.
Dzień Języka Angielskiego
23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 wzięli udział w zabawie - ich zadaniem było rozwiązanie zadań ze stacji zadaniowych rozmieszczonych na szkolnych korytarzach. Uczniowie z klas 4-5 rozwiązywali zadania leksykalne, natomiast Ci z klas starszych mogli sprawdzić swoją wiedzą na temat krajów anglojęzycznych.
Wycieczka klasy 3a do Krakowa
6W dniach 22-23 kwietnia 2024 roku uczniowie klas IIIA uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa i Wieliczki. Uczniom towarzyszyły w charakterze opiekunów: Paulina Błaszczyk-Lipska i Anna Peksa. Wyruszyliśmy na wycieczkę wcześnie rano. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kopca Kościuszki oraz Muzeum Kościuszkowiskiego. Następnie udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie, skąd podziwialiśmy widok na zakole Wisły, Kopiec Kościuszki. Na wzgórzu przywitała nas ziejąca ogniem rzeźba przedstawiająca legendarnego Smoka Wawelskiego. Spacerując z przewodnikiem zobaczyliśmy Rynek Główny wraz z malowniczymi kamienicami dookoła, Kościołem Mariackim oraz Sukiennicami. Z wieży Kościoła Mariackiego wysłuchaliśmy hejnału mariackiego. Drugiego dnia po zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy zwiedzać Kopalnię soli "Wieliczka". Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się jak dawniej wydobywano sól oraz do czego była wykorzystyw
Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasa Ia oraz IIIa zorganizowały apel na który zostali zaproszeni uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oraz przedstawiciele Kola Łowieckiego Knieja nr.39 w Kępnie i przedstawiciele Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach.Na apalu poruszono ważne tematy związane z koniecznością ochrony przyrody. Uczniowie mieli okazję posłuchać w jaki sposób komunikują myśliwy w lesie. Zaproszeni goście przypomnieli jak ważne znaczenie mają dla człowieka i zwierząt lasy. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali prezent w postaci małej sosenki.
Akcja Żonkil
Nie bądź obojętny!
19 kwietnia w naszej szkole odbyła się akcja społeczno - edukacyjna z okazji 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tego dnia włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję Żonkil. Przygotowaliśmy gazetkę informacyjną o powstaniu. Przypięliśmy żonkile do naszych bluz na znak łączności z żydowską ludnością cywilną zamkniętą w getcie, która była skazana na powolną śmierć. Działo się to pod okupacją niemiecką. Prawo niemieckie karało za pomoc Żydom i ucieczki z getta. Akcję wykonała klasa VIII z wychowawcą, Sylwią Prygiel. Pamiętaj! Nie bądź obojętny!
Finał Powiatu Piłki Nożnej
Mamy puchar
18 kwietnia 2024 r. baranowski Orlik gościł finalistów gminnych turniejów piłki nożnej. Drużyny szkół z Kępna, Łęki Opatowskiej, Bralina, Trębaczowa, Słupi i Baranowa zgłosiły swój udział w finale powiatowym. Podzieleni na dwie grupy, systemem każdy z każdym, gramy 1 x 12 minut. Wygrana z piłkarzami z Łęki zapewnia nam wyjście z grupy. Nie jest łatwo. Raz w deszczu, raz w słońcu, każdy team walczy o zwycięstwo. Poznajemy słabe strony rywala. Liczy się skuteczność, precyzja, szybkość i decyzyjność. Cały turniej w sportowej atmosferze.
III miejsce w turnieju zapewnia nam wygrana z Trębaczowem.
Drużyna naszych dzielnych piłkarzy to: Jędrek Barczok, Bartek Frąckowiak, Michał Parzybót, Szymon Frydrych, Piotr Czaja, Tymon Cempel, Alan Kmiecik, Wiktor Lubojański, Piotr Szczepański, Jan Brzozowski, Kacper Grala, Alan Juszczak i Julian Dudek. Gratulacje.
Młode głowy dla rodziców
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które otrzymujemy w ramach współpracy z Fundacją MŁODE GŁOWY.
Dlaczego rozmowy rodziców z dziećmi są tak ważne? Czego dorośli mogą nauczyć się od swoich dzieci?
Tworzymy książeczki leporello o Julianie Tuwimie i jego wierszach
7Uczniowie 3b na zajęciach polonistyczno-technicznych wykonali książeczkę leporello do poznanych wierszy Juliana Tuwima. Co to jest leporello? To składana, harmonikowa książeczka niewielkich rozmiarów, w której zebrano informacje o poznanym na lekcjach poecie. Uczniowie tworząc leporello rozwijają swoją kreatywność. Każda strona książeczki skrywa ciekawostki o wierszach Tuwima. Uczniowie samodzielnie wykonują ilustracje do poezji oraz sami układają krótkie rymowanki. Dzieci najpierw musiały dobrze przygotować się do zajęcia. Wyszukiwali w Internecie wiadomości o Julianie Tuwimie oraz gromadzili materiały techniczne (tektura, wstążki, kolorowe bloki) aby wykonać leporello. Dzieci z radością pracowały w niewielkich grupach. Taką maleńką książeczkę można zabrać ze sobą w podróż, schować do kieszeni lub plecaka jadąc na wycieczkę.
"Z nami się nie boisz"
W poniedziałek 15 kwietnia pierwszoklasistów odwiedziły uczennice klasy II technikum reklamy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie. Kinga, Magda i Alicja biorą udział w projekcie realizowanym w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Własnoręcznie stworzyły książeczkę dla dzieci dotyczącą zwalczania lęków oraz poznawaniu emocji.
Białe bzy, kalina, wiersze w szkolnej bibliotece
8Konkurs recytatorski
15 kwietnia 2024 roku odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego, który otworzył dyrektor Sławomir Nowicki. Organizacją wydarzenia zajęły się: Justyna Schumacher i Sylwia Prygiel. Uczniowie deklamowali wiersze lokalnych poetów. Spotkanie z poezją pośród kwiatów, zapachu bzu było niezwykłym, artystycznym doznaniem dla wszystkich zaproszonych gości. Spośród młodych recytatorów wyłoniono zwycięzców konkursu: Katarzynę Garygę, Karolinę Wojciak - uczennice klasy 6a. Dziękujemy jury w składzie: Halinie Kosik - mamie poetki, Beacie Szymoniak - poetce, Józefowi Frąckowiakowi - poecie za przybycie, pracę oraz zaangażowanie w krzewienie poezji.
Dwa puchary w Turnieju Piłki Nożnej
Gminny Turniej Piłki Nożnej
10 i 12 kwietnia 2024 r. to święto piłki nożnej na baranowskim Orliku. Piłkarskie teamy ościennych szkół Gminy Baranów rywalizowały pomiędzy sobą o tytuł mistrza gminy i awans na kolejny szczebel. Drużyna młodszych chłopców to: Jędrek Barczok, Bartek Frąckowiak, Michał Parzybót, Szymon Frydrych, Piotr Czaja, Tymon Cempel, Alan Kmiecik, Wiktor Lubojański, Piotr Szczepański, Jan Brzozowski, Kacper Grala, Alan Juszczak i Julian Dudek. Drużyna starszych chłopców to: Wiktor Adamczyk, Kevin Norkiewicz, Paweł Lenart, Nikodem Białek, Jan Marciniak, Kuba Frąckowiak, Wojtek Prygiel, Konrad Pichlak, Oliwier Burzała, Szymon Kubik. Mecze 2x7 minut dla młodszych i 2x10 dla starszych, na pełnych obrotach. Pogoda nie rozpieszcza ale gramy, każdy z każdym. Sędzia dyscyplinuje, wzywa kapitanów drużyn, dyktuje rzuty karne, a my walczymy o każdą bramkę. Liczy się każda minuta gr
Opinia a orzeczenie
W polskim systemie oświaty każdy uczeń realizujący obowiązek szkolny w publicznej i niepublicznej szkole ma prawo do uzyskania pomocy i wsparcia wtedy, gdy ma trudności w sprostaniu wymaganiom edukacyjnym. Dotyczy to uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zwykle na podstawie opinii lub orzec
Ćwiczenia rozwijające orientację przestrzenną
Ćwiczenia manualne i grafomotoryczne
Gminny Konkurs Matematyczny
Dnia 11 kwietnia 2024 roku w Słupii oddbył się Gminny Konkurs Matematyczny, w którym startowali uczniowie z Gminy Baranów. Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych tj. klas IV-V oraz VI-VII. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali cztery zadania otwarte, a po przerwie 10 zadań typu Prawda/Fałsz. Naszą szkołę reprezentowały cztery osoby, a były to: Bartosz Kanclerz z klasy 4a, Karolina Jędrzejewska z klasy 5a, oraz Katarzyna Garyga z klasy 6a, i Oksana Semeniuk z klasy 7a. W kategorii wiekowej klas IV-V, nasi uczniowie czyli Bartek i Karolina zdobyli pierwsze miejsce. Natomiast Kasia i Oksana otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim wysokich wyników w tym konkursie.
"Pół żartem, pół serio" - etap szkolny
Konkurs recytatorski
19 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla klas 1-2. W konkursie wzięło udział 6 uczniów z klas drugich oraz 5 uczniów z klas pierwszych. Każdy z uczestników przepięknie zaprezentował wybrany przez siebie wiersz przed jury w skład którego wchodziły panie Ilona Walczak oraz Bogumiła Górecka – Kijak.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
62 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej tolerancji i empatii dla osób ze spektrum.W klasach 1-3 z tej okazji odbyły się zajęcia edukacyjne. Uczniowie wysłuchali bajki psychoedukacyjnej autorstwa A. Chmielewskiej pt: ,,Czarodziejka”, której bohaterem jest chłopiec ze spektrum. Dzieci miały okazję zrozumieć jak funkcjonują osoby z autyzmem i dowiedzieć się, co robić by ułatwić im funkcjonowanie w szkole i poza nią . Na koniec zajęć wykonali prace plastyczne oraz gazetkę tematyczną.
Światowy Dzień Zespołu Downa
Dnia 21 marca jest obchodzony Światowy Dzień Zespołu Downa, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z Zespołem Downa i ich potrzeby oraz zwiększenie świadomości o tej chorobie. Data ta nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u tych osób dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze.W naszej szkole już po raz kolejny obchodzimy ten dzień, aby poszerzać wiedzę dzieci i młodzieży oraz kształtować postawy akceptacji, wrażliwości i gotowości niesienia pomocy osobom z różnymi niepełnosprawnościami.Tego dnia uczniowie klas drugich poznali bajkę edukacyjną „Skrzydlinki Motylinki” autorstwa Magdaleny Kryger, poruszającą tematykę osób z Zespołem Downa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, przygotowały gazetkę tematyczną oraz wykonały prace plastyczne w formie kolorowych skarpetek. Na znak solidarności uczniowie założyli 2 różne skarpetki będące symbolem tego wydarzen
Wiosenne nowości
Nowa galeria Wiosenne nowości została dodana do albumu fotograficznego
Zapraszamy do biblioteki! Czeka na was dużo nowych książek!
Partnerzy
brak danych
NIEZBĘDNIK
W zakładce "Niezbędnik" znajdą Państwo najważniejsze informacje dla uczniów i rodziców, w tym m.in. zamówienia mundurków, dojazdy autobusem, jadłospis, zasady oceniania, listy lektur i podręczników.
Harmonogram dnia
1 lekcja - 8.00 - 8.45
2 lekcja - 8.50 - 9.35
3 lekcja - 9.50 - 10.35
4 lekcja - 10.45 - 11.30
5 lekcja - 11.50 - 12.35
6 lekcja - 12.40 - 13.25
autobus 13.40
7 lekcja - 13.30 - 14.15
8 lekcja - 14.20 - 15.05
autobus 15.20
sekretariat czynny: 7.00 - 15.00
Programy, w których bierzemy udział
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 527741Logowanie