• Konkurs "Nasz pomysł na ochronę środowiska” IX edycja

            Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z podziałem na dwie kategorie:

            1. Kategoria I: uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

            Przedmiotem IX edycji Konkursu jest nagranie krótkiego filmu (spotu) o tematyce OZE (odnawialne, niekopalne źródła energii obejmujące energię wiatru, energię promieniowania słonecznego, energię aerotermalną, energię geotermalną, energię hydrotermalną, hydroenergię, energię fal, prądów i pływów morskich, energię otrzymywaną z biomasy, biogazu, biogazu rolniczego oraz z biopłynów).

          • Dzień Kubusia Puchatka

            Nowa galeria Dzień Kubusia Puchatka została dodana do albumu fotograficznego

            W czwartek 18 stycznia obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka. Tego dnia podczas długich przerw w naszej bibliotece można było posłuchać bajki misiu i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu oraz rozwiązać zagadki ich dotyczące. Uczennice klasy 6 odwiedziły także grupy zerówkowe i przeczytały im fragment bajki.

          • Zimowe półkolonie

            HARMONOGRAM PÓŁKOLONII ZIMOWYCH

            PONIEDZIAŁEK, 12. 02. 2024 r.

            8.00-8.30 Zajęcia organizacyjne. Zapoznanie z planem półkolonii.

            8.30-9.00 Pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych i realizowanych zajęć.

            9.00-9.30 Poranek z bajką- bajka terapeutyczna.

            9.30-10.30 Pogadanka profilaktyczna na temat zdrowego trybu życia i negatywnego wpływu uzależnień.

          • Szkolny Konkurs Kolęd klas I-III

            Co roku organizowany jest konkurs kolęd. Ponieważ zgłosiło się więcej chętnych dzieci zorganizowano szkolne eliminacje. Udział wzięli uczniowie klas Ia – Tosia Baranowska, Olga Marciniak oraz Dominika Jędrzejewska. Z klasy IIIa Hania Latusek i Bianka Paź, a z klasy IIIb Staś Baranowski. Uczniowie spisali się znakomicie. Nie tylko śpiewali, ale także niektórzy grali na instrumentach. Jury w składzie Justyna Rabiega, Małgorzata Pilarska oraz Rafał Olbrowki po długim obradach wyłonili zwycięzców. Zostali nimi Dominika Jędrzejewska z kl. Ia oraz Staś Baranowski z kl. IIIb. Będą oni reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym w Łęce Mroczeńskiej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

          • Patrioci Mali z klasy 1a

            17 stycznia obchodzimy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji podczas zajęć poszerzyliśmy wiadomości ma temat bohaterskich powstańców. Wyjaśniliśmy, dlaczego 17 stycznia szkoła ma swoje święto. Omówiliśmy wygląd logo i nazwę szkoły oraz flagę Baranowa. Poznaliśmy hymn szkoły, wyjaśnialiśmy w nim trudne wyrazy i sformułowania. Mieliśmy okazję poznać jego autorkę panią Monikę Banaś, z którą chwilę porozmawialiśmy i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie przygotowali też piękne prace na temat patrona. Teraz są na gazetce na korytarzu szkolnym.

          • 104. rocznica powrotu Ziemi Kępińskiej do Macierzy

            Kochamy Powstańców Wielopolskich.

            17 stycznia w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich świętowaliśmy 104. rocznicę powrotu Ziemi Kępińskiej do Macierzy. Dzień Patrona rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i zaśpiewania hymnu szkoły. Dyrektor szkoły Sławomir Nowicki przypomniał wydarzenia historyczne, które w konsekwencji przyniosły upragnioną wolność naszej Małej Ojczyzny. Jak co roku, na uroczystość zostali zaproszeni i przybyli znakomici goście, członkowie rodzin powstańców: Barbara Marszałek - wnuczka Rocha Posmyka, Maria Fikus - wnuczka Władysława Domagały, Jan Tyc - wnuk Wojciecha Chowańskiego, Aleksandra Cieliczka - prawnuczka Wojciecha Chowańskiego, Małgorzata Matuszewska- prawnuczka Wojciecha Chowańskiego, Roman Lehman - wnuk Jana Baraniaka, Grzegorz Baraniak - wnuk Jana Baraniaka, Agnieszka Szydłowska – prawnuczka Leona Góreckiego. Świętowali razem z nami to rad

          • Jakoś przędzą

            Nasi dziergąjący miłością uczniowie w okresie świątecznym brali udział w akcji "Szydełkowej dobroci" rozdając swoje prace .Osobom obsarowanym dziękujemy za miły odbiór i udostępnianie zdjęć.

          • Akademia smaku

            Uczniowie klasy II w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami" przygotowali według własnego pomysłu sałatki owocowe jako zadanie pt,,Akademia Smaku ".

        • Dwa puchary w Futsalu
          • Dwa puchary w Futsalu

            Mistrzowie gminy i wicemistrzowie powiatu

            8 stycznia 2024 r. w Baranowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Futsalu. Naszą drużynę reprezentowali: Blanka Michalczyk, Hubert Tomczyk, Wojtek Prygiel, Oliwier Burzała, Szymon Kubik, Franek Stasiowski, Konrad Pichlak, Kevin Norkiewicz, Jan Marciniak, Paweł Lenart, Kuba Frąckowiak, Wiktor Adamczyk i Nikodem Białek. Grając systemem każdy z każdym, remis z drużyną z Donaborowa i wygrana z drużyną z Mroczenia dały awans do rozgrywek powiatowych i tytuł mistrza gminy.
            11 stycznia w hali sportowej w Bralinie zmierzyło się sześć drużyn ościennych gmin (SP 1 Kępno, SP Trębaczów, SP Bralin, SP Krążkowy, SP Łęka Opatowska), rozgrywając szczebel powiatowy mistrzostw futsalu. Nasi piłkarze pokonali rówieśników swojej grupy (SP Krążkowy i SP Trębaczów), bez straty goli przebrnęli przez półfinał, wygrywając spotkanie z SP Bralin trzema bramkami. W meczu o pie

          • Grudzień i styczeń w świetlicy

            Nowa galeria Grudzień i styczeń w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

            Licząc na dobrą wolę Świętego Mikołaja świetliczaki w grudniu napisały list, w którym poprosiły o fajne zabawki - MIKOŁAJ SIĘ SPISAŁ!!!!!! w świetlicy pojawiły się nowe zabawki, dzięki którym czas płynie szybciej! W świetlicy kontynuujemy ogólnopolski projekt pn.: "Świetliczaki na tropie przysłów", w przeciągu dwóch miesięcy zrealizowaliśmy następne, dwa zadania projektowe co nie przeszkodziło w ciekawym i wesołym spędzaniu czasu i beztroskiej zabawie!

          • Pamiętamy o babciach i dziadkach

            Dzień Babci i Dziadka to niezwykła chwila by celebrować więź z wnuczętami. Gdy jesteśmy już dorośli zawsze robi nam się ciepło koło serca gdy wspominamy wizytę u kochanej babuni i jej wspaniałe, pachnące ciasta. Pamiętamy jej ciepłe dłonie, którymi wycierała nasze łzy. Nasz kochany dziadek potrafił tak wspaniale opowiadać o dawnych czasach i był najlepszym majsterkowiczem! Zawsze naprawił zepsutą zabawkę czy uszkodzony rower.

        • 105. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego
          • 105. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

            27 grudnia 1918 roku Powstańcy wyszli ze swoich świątecznych domów, by wywalczyć wolność dla Wielkopolski. Aby uczcić zryw patriotyczny Wielkopolan, prawnukowie naszych Powstańców przygotowali podziękowanie:

            Drodzy Powstańcy Wielkopolscy!
            Chcielibyśmy serdecznie Wam podziękować, za to, że możemy spokojnie żyć w swojej ojczyźnie.
            Nasze dzieciństwo jest wspaniałe dzięki Waszemu poświęceniu.
            Cieszymy się, że naszymi patronami są Powstańcy Wielkopolscy.
            Nie zapomnimy!

          • Niech się niesie kolęda na cały świat - muzyczne życzenia

            Koncert szkolnego zespołu "Ad Libitum" w siedzibie Wodociągów Kępińskich

            Uczniowie szkolnego zespołu muzycznego Ad Libitum zagrali i zaśpiewali kolędy i pastorałki w siedzibie Wodociągów Kępińskich. Tradycyjnie zespół przygotowuje najpiękniejsze kolędy i pastorałki i występuje przed zgromadzoną publicznością. Dzięki pasjom do śpiewu oraz gry na instrumentach powstają niezapomniane wykonania. Młodzi artyści, kształcą się równolegle w szkole muzycznej, ognisku muzycznym oraz w szkole w Baranowie, pod okiem opiekuna zespołu Jacka Klyty, który aranżuje utwory i pisze nuty dla poszczególnych instrumentów. Cały proces to mozolna i wymagająca praca, która kształci u artysty wytrwałość, skupienie, pamięć i pracę zespołową. To wszystko jest przekazywane wprost z duszy, tak jak mówi nazwa zespołu, zgodnie z terminem muzycznym „Ad libitum”, czyli dowolnie, z wolnością i według tego co czuje młody

    • Partnerzy

        brak danych
    • Harmonogram dnia

      1 lekcja - 8.00 - 8.45

      2 lekcja - 8.50 - 9.35

      3 lekcja - 9.50 - 10.35

      4 lekcja - 10.40 - 11.25

      5 lekcja - 11.40 - 12.25

      6 lekcja - 12.30 - 13.15

      7 lekcja - 13.20 - 14.05

      8 lekcja - 14.10 - 14.55

      sekretariat czynny: 7.00 - 15.00

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Programy, w których bierzemy udział

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 420349
    • Logowanie