VI Rodzinny Bieg Niepodległości
1811 listopada 2024 na terenie Rynku w Baranowie odbył się VI Rodzinny Bieg Niepodległości.
Celem imprezy było uczczenie 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, oddanie hołdu poległym za wolność, a także promocja aktywnego stylu życia oraz promocja biegania jako najprostszej i najtańszej formy rekreacji.
Gazetka szkolna
Przekazujemy w Wasze ręce pierwszy numer interaktywnej gazetki "Szkolne nowinki". Życzymy miłej lektury!
https://view.genially.com/6714debfbb3af81c0b0d409f/guide-szkolne-nowinki-12024
Warsztaty szewskie
30.10.2024 r. uczniowie klasy IV buczestniczyła w warsztatach szewskich w Muzeum Ziemi Kępińskiej.
Klasa 2a pamięta o ważnym święcie
W piątek w klasie 2a przeprowadzono zajęcia o tematyce patriotycznej. Związane one były ze Świętem Niepodległości. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat tego ważnego dla Polaków święta. Przypomnieli sobie symbole narodowe, utrwalili podstawowe informacje związane z naszym krajem, obejrzeli film edukacyjny o rozbiorach Polski. Samodzielnie przygotowali rozetki oraz kwiaty dla Ojczyzny na gazetkę na korytarzu szkolnym. Poznali pieśni patriotyczne” „Rota’, „ Szara piechota”, „Pierwsza brygada”. Nauczyli się piosenki „Kocham Polskę”. A na koniec wzięli udział w szkolnym uroczystym apelu. Takie zajęcia to okazja do przekazywania wiedzy o historii naszego państwa.
Dzień zdrowego śniadania w 2a
18 listopada obchodzony jest na świecie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W Polsce obchodzony jest jako Dzień Zdrowego Śniadania, a w tym dniu prowadzona jest także akcja edukacyjna pod hasłem: „Śniadanie Daje Moc!”. Dzieci wiedzą, że ważną rolę dla zdrowia człowieka odgrywa ten pierwszy posiłek w ciągu dnia. Ważne jest również promowanie, zwłaszcza wśród najmłodszych, zasad zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych i regularnego spożywania posiłków. Dlatego uczniowie kl.2a przynieśli do szkoły produkty do samodzielnego przygotowania własnego śniadanka. Wykonali pyszne kolorowe kanapki, a także surówki owocowe. Pracowali solidnie, bezpiecznie, a efekt prac można zobaczyć na zdjęciach.
Dzień postaci z bajek w świetlicy
Nowa galeria Dzień postaci z bajek w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego
5 listopada uczniowie w świetlicy szkolnej świętowali Dzień Postaci z bajek. Każdy chętny uczeń miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia w wykonanej specjalnie na tę okazję bajkowej fotobudce. Uczniowie wykonywali opaski na głowę z ulubionymi postaciami z bajek. Atrakcją był również multimedialny teleturniej dotyczący wiedzy o bajkowych bohaterach . "Witajcie w naszej bajce..."
Historyczna prelekcja pt. „Wspominki na herbatce u Piłsudskich w Belwederze”
2106. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
W ramach Obchodów Narodowego Święta Niepodległości przedstawiciele Stowarzyszenia Historycznego im. Ks. mjr. Szczepana Walkowskiego Anna Świegot i Eugeniusz Tomaszek gościli w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Baranowie, gdzie wygłosili historyczną prelekcję pt. „Wspominki na herbatce u Piłsudskich w Belwederze”. Pani Anna Świegot wcieliła się w rolę Marszałkowej Aleksandry Piłsudskiej, a pan Eugeniusz Tomaszek zagrał postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. W saloniku również gościł pan dyrektor Sławomir Nowicki przy partyjce szachów. Społeczność szkolna przeniosła się w przeszłość i mogła spotkać się z Józefem Piłsudskim. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem gości z uczniami naszej szkoły. Dla nas to piękna pamiątka z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i jego małżonką. Dziękujemy za przybycie i wspólnie przeżyty czas. P
Baśnie, bajki, bajeczki...
6Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji chętni uczniowie przebrali się za wybrane postacie. W szkole można było spotkać wielu bajkowych i książkowych bohaterów.
Święto to jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta.
Październik w świetlicy
Nowa galeria Październik w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego
W świetlicy w październiku zajęć " bez liku" :-) Uczniowie zrealizowali dwa zadanie projektowe " Świetliczaków na tropie baśni, legend i mitów". Zadania dotyczyły indyjskiej baśni o gadatliwym żółwiu oraz niemieckiej baśni o mądrej córce. Wykonali kolorowe żółwie w technice płaskiego origami , pokolorowali swoje cienie. W świetlicy obchodzony był Światowy Dzień ptaków .Uczniowie zapoznali się z wybranymi gatunkami ptaków, oraz wykonywali ciekawe prace plastyczne, słuchali wierszy i bajek .Podczas zajęć ruchowo- tanecznych oraz zabaw integracyjnych wykorzystywali niespożyte zasoby własnej energii. Został uczczony również Światowy Dzień Spódnicy! Świetlicowe spódnice pełne wzorów i kolorów ozdobiły świetlicową gazetkę!
5b na warsztatach szewskich
1W dniu 31.10.2024 Klasa 5b uczestniczyła w warsztatach szewskich w Muzeum Ziemi Kępińskiej.
Uczniowie z klas IIa oraz IIb pamiętają o zmarłych
Listopad to czas wspomnień o Tych, którzy odeszli. Aby uczcić Ich pamięć uczniowie klas II a oraz IIb wraz z wychowawcami udali się na cmentarz w Baranowie. Odwiedziliśmy groby zmarłych, którzy są nam szczególnie bliscy, a mianowicie p. Władysław Kosik, oraz uczniowie naszej szkoły Ewa Kosik i Leszek Leśniarek. Pamiętaliśmy też o ludziach, którzy zginęli w czasie wojny zapalając znicze i modląc się przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Podczas zajęć w klasie rozmawialiśmy również o naszych Powstańcach Wielkopolskich. Zawsze i o Nich będziemy pamiętać.
Wystawa plakatów na temat zdrowia psychicznego
2Październik to miesiąc dbania o zdrowie psychiczne. W naszej szkole odbył się szereg działań w tym zakresie, przyszedł również czas na wykazanie się kreatywnością u naszych uczniów. Szkolny psycholog p. Natalia Stańczak, zaprosiła uczniów do wzięcia udziały w wystawie promującej zdrowie psychiczne. Klasy 4-8 miały za zadanie wykonanie plakatów promujących czynności, które pomagają nam zachować równowagę psychiczną. Wszystkie klasy wykazały się ogromnym zaangażowaniem, wykonane plakaty były twórcze, pełne cennych treści i bardzo cieszyły oko na wystawie, na szkolnym holu. Dziękuję uczniom i wychowawcom za podjęcie wyzwania.
Rodzinny Bieg Niepodległości
Serdecznie zapraszamy całą społeczność Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Baranowie do wzięcia czynnego udziału Rodzinnym Biegu Niepodległości, którego celem jest upamiętnienie i złożenie hołdu rodakom walczącym o wolność naszego kraju.
Miejsce: Rynek w Baranowie
Data: 11 listopada 2024
Młodzi odkrywcy na tropach nieznanych mogił Powstańców Wielkopolskich
„Światełko pamięci z biało – czerwoną kokardą"
Zespołowi Szkół w Baranowie patronują Powstańcy Wielkopolscy. Co roku przygotowujemy akcję patriotyczną: „ Światełko pamięci z biało – czerwoną kokardą”. Wszyscy uczniowie klas 4-8 poszli na cmentarz w Kępnie, gdzie spoczywają Powstańcy Wielkopolscy. Spacer wśród powstańczych mogił i spotkanie z p. Zofią Wiśną - córką Powstańca Wielkopolskiego - Ignacego Szkopka stały się żywą lekcją historii. Z entuzjazmem zamanifestowaliśmy swoją radość poprzez zaproszenie gościa do grona Rodziny Powstańczej p. Zofię Wiśną - córkę Ignacego Szkopka, która przedstawiła sylwetkę swojego ojca. Jesteśmy młodymi odkrywcami i mamy potrzebę poszukiwania nowych potomków, którzy, tak jak my, pasjonują się historią swojej rodziny. Pani Zofia oprowadziła nas po nieznanych nam grobach Powstańców Wielkopolskich, których potomkowie tu żyją i możemy się z nimi zaprzyjaźn
Spotkanie z poezją
Sukces Heleny z kl. 6a!
24 października w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców pod hasłem „Spotkanie z poezją”. Podczas tegorocznej edycji 28 uczestników deklamowało wiersze Czesława Miłosza oraz lokalnych poetów. Naszą szkołę reprezentowały Helena Kruszelnicka z kl. VIa oraz Katarzyna Garyga z kl. VIIa. W kategorii klas 4-6 Helena zajęła zaszczytne I miejsce. Gratulujemy sukcesu!
Wizyta w ZZO Olszowa
321, 23 i 24 października klasy I-III uczestniczyły w wycieczce do Zakładu Zagospodarowania Odpadami Olszowa. Uczniom w interesujący i praktyczny sposób zostały przekazane ważne informacje dotyczące segregacji odpadów. Dzieci miały okazję zobaczyć między innymi: halę sortowni, boksy na surowce wtórne, kompostownię, plac dojrzewania kompostu oraz grały w gry dydaktyczne. Wycieczka okazała się cenną i interesującą lekcją ekologii, która znajdzie swoje zastosowanie w życiu codziennym każdego ucznia.
Zajęcia z psychologiem
5W październiku w naszej szkole obył się cykl zajęć w klasach 1-3, przeprowadzony przez szkolnego psychologa p. Natalię Stańczak. Tematyka zajęć poświęcona była EMPATII. Uczniowie wysłuchali historii o zachowaniach empatycznych, a następnie odbyła się dyskusja na temat tego, jak ważna jest empatia w naszym życiu. Wykonali karty pracy, które pomogły im uświadomić dlaczego istotne jest bycie życzliwym i pomocnym dla drugiego człowieka. Na koniec zajęć dzieci obejrzały wzruszający filmik, który ukazuje jak ważna jest empatia w grupie rówieśniczej na co dzień.
Gminny Turniej Unihokeja
622 października 2024 r. w hali sportowej przy ZS w Baranowie rozegrano Gminny Turniej Unihokeja młodzieży szkolnej. Naszą szkołę w drużynie dziewcząt reprezentowały: Eliza Michalczyk, Anita Gąszczak, Hanna Lempert, Julia Laske, Malwina Stelmaszyk, Oliwia Wylęga, Inga Cempel, Nina Budziewska, Wiktoria Wesoła, Paulina Wiśniewska, Sara Strzęciwilk, Tosia Stasiowska, Kasia Garyga. Grupa chłopców to: Eryk Switoń, Szymon Kubik, Hubert Tomczyk, Konrad Pichlak, Franek Stasiowski, Franek Szkudlarek, Filip Pajkert, Oliwier Burzała, Wojtek Prygiel, Karol Kamiński i Bartek Hendrys. Zacięta gra wszystkich drużyn, walka o punkty, decyzyjność i koncentracja. Wszystko na pełnych obrotach, czterech drużyn dziewcząt i chłopców ościennych szkół gminy Baranów. Drużyna naszych chłopców zdobyła II miejsce w turnieju, dziewczęta odebrały puchar za miejsce III. Organizator nagrodził też wyróżniających się za
Dzień Zdrowia Psychicznego
Z okazji dnia Zdrowia Psychicznego uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w prelekcji z przedstawicielem Poradnii Psychologiczno Pedagogicznej w Kępnie. Pani psycholog Magdalena Jeziorna przedstawiła uczniom sposoby troski o swój dobrostan psychiczny oraz redukowania stresu. W dniu tym rozpoczęła działalność szkolna strefa ciszy, w której uczniowie mogą odpocząć od szkolnego zgiełku.
Partnerzy
brak danych
NIEZBĘDNIK
W zakładce "Niezbędnik" znajdą Państwo najważniejsze informacje dla uczniów i rodziców, w tym m.in. zamówienia mundurków, dojazdy autobusem, jadłospis, zasady oceniania, listy lektur i podręczników.
Harmonogram dnia
1 lekcja - 8.00 - 8.45
2 lekcja - 8.50 - 9.35
3 lekcja - 9.50 - 10.35
4 lekcja - 10.45 - 11.30
5 lekcja - 11.50 - 12.35
6 lekcja - 12.40 - 13.25
autobus 13.40
7 lekcja - 13.30 - 14.15
8 lekcja - 14.20 - 15.05
autobus 15.20
sekretariat czynny: 7.00 - 15.00
Programy, w których bierzemy udział
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 527722Logowanie