• Gminny Konkurs Matematyczny

          • Dnia 11 kwietnia 2024 roku w Słupii oddbył się Gminny Konkurs Matematyczny, w którym startowali uczniowie z Gminy Baranów. Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych tj. klas IV-V oraz VI-VII. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali cztery zadania otwarte, a po przerwie 10 zadań typu  Prawda/Fałsz. Naszą szkołę reprezentowały cztery osoby, a były to: Bartosz Kanclerz z klasy 4a, Karolina Jędrzejewska z klasy 5a, oraz Katarzyna Garyga z klasy 6a, i Oksana Semeniuk z klasy 7a.  W kategorii wiekowej klas IV-V, nasi uczniowie czyli Bartek i Karolina zdobyli pierwsze miejsce. Natomiast Kasia i Oksana otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim wysokich wyników w tym konkursie.

          • "Pół żartem, pół serio" - etap szkolny

          • Konkurs recytatorski

            9 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla klas 1-2. W konkursie wzięło udział 6 uczniów z klas drugich oraz 5 uczniów z klas pierwszych. Każdy z uczestników  przepięknie zaprezentował  wybrany przez siebie wiersz przed jury w skład którego wchodziły panie Ilona Walczak oraz Bogumiła Górecka – Kijak.

            Wszyscy uczestnicy konkursu  zostali wyróżnieni i otrzymali dyplomy i  drobne upominki.  Khrystyna Pravosudovych, Fabian Walek i Wojciech Kamiński to uczniowie  którzy zajęli I, II i III miejsce . Będą oni  reprezentować naszą szkołę w Powiatowym  Konkursie Recytatorskim ,,Pół żartem, pół serio .” w Łęce Opatowskiej. Trzymamy mocno kciuki!

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej  tolerancji i empatii dla osób ze spektrum.W klasach 1-3 z tej okazji odbyły się zajęcia edukacyjne. Uczniowie wysłuchali bajki psychoedukacyjnej autorstwa A. Chmielewskiej pt: ,,Czarodziejka”, której bohaterem jest chłopiec ze spektrum. Dzieci miały okazję zrozumieć jak funkcjonują osoby z autyzmem i dowiedzieć się, co robić by ułatwić im funkcjonowanie w szkole i poza nią . Na koniec zajęć wykonali prace plastyczne oraz gazetkę tematyczną.

            Klasy 4a i 4b wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt. ,,Autyzm – poznać, by zrozumieć”. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli film i zapoznali się z charakterystyką tego zaburzenia. Poprzez różnego rodzaju doświadczenia dotyczące zmysłów, mogli na własnej skórze poczuć, jak osoby w spektrum odczuwają i odbierają otaczający ich świat.Z okazji tego dnia w naszej szkole odbył się również kiermasz niebieskich galaretek (symboliczny kolor autyzmu), z którego dochód został przeznaczony na wsparcie działalności Stowarzyszenia na Rzecz Autyzmu „Uczymy się żyć razem” w Opolu.

          • Światowy Dzień Zespołu Downa

          • Dnia 21 marca jest obchodzony Światowy Dzień Zespołu Downa, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z Zespołem Downa i ich potrzeby oraz zwiększenie świadomości o tej chorobie. Data ta nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u tych osób dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze.W naszej szkole już po raz kolejny obchodzimy ten dzień, aby poszerzać wiedzę  dzieci i młodzieży oraz kształtować postawy akceptacji, wrażliwości i gotowości niesienia pomocy osobom z różnymi niepełnosprawnościami.Tego dnia uczniowie klas drugich poznali bajkę edukacyjną  „Skrzydlinki Motylinki” autorstwa Magdaleny Kryger, poruszającą tematykę osób z Zespołem Downa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, przygotowały gazetkę tematyczną oraz wykonały prace plastyczne w formie kolorowych skarpetek. Na znak solidarności uczniowie założyli 2 różne skarpetki będące symbolem tego wydarzenia.

          • Zawieszki 3D

          • Na przełomie pierwszego i drugiego semestru odbył się w szkole konkurs zatytułowany „MY ENGLISH KEY RING”. Zadaniem uczestników było stworzenie projektu 3D zawieszki związanej tematycznie z kulturą krajów anglojęzycznych lub językiem angielskim. Najciekawsze projekty stworzyli Bartosz Kanclerz (4a), Iga Marszałek (5b) i Karolina Wojciak (6a). Zwycięzcy otrzymali swoje prace wydrukowane za pomocą sprzętu z „Laboratoriów przyszłości”.

          • Wybiegane medale i awans do finału województwa

          • 4 kwietnia 2024 r. w Mikorzynie odbył się finał powiatu Drużynowych Biegów Przełajowych dzieci i młodzieży szkolnej. W biurze zawodów zameldowała się ponad setka uczestników aby pokonać wyznaczony dystans i zmagając się ze swoimi słabościami walczyć o laur zwycięstwa. Trasą biegu była wyznaczona przez organizatorów leśna pętla, ze startem i metą na boisku piłkarskim.
            Naszą szkołę w kategorii starszych dziewcząt reprezentowały: Nina Budziewska, Inga Cempel, Blanka Michalczyk, Oliwia Wylęga, Oksana Semeniuk. Starsza grupa chłopców to: Kuba Frąckowiak, Paweł Lenart, Jan Marciniak, Kevin Norkiewicz, Konrad Pichlak i Hubert Tomczyk. Grupa młodszych biegaczek to: Matylda Jarych, Julia Laske, Maria Wiśniewska, Karolina Wojciak. Drużynę młodszych chłopców reprezentowali: Tomasz Balcer, Stanisław Brzozowski, Alan Kmiecik, Tymon Cempel, Piotr Czaja, Szymon Frydrych.

            W klasyfikacji indywidualnej: 
            Oliwia Wylęga - III miejsce, Blanka Michalczyk - IV miejsce, Hubert Tomczyk -  III miejsce.

            W klasyfikacji drużynowej:
            młodsze dziewczęta - VIII miejsce, młodsi chłopcy - I miejsce
            starsze dziewczęta - I miejsce, starsi chłopcy III miejsce
            Gratulujemy sukcesów naszym sportowcom i trzymamy kciuki w finale województwa już 19 kwietnia.

          • Zajęcia ekologiczne w świetlicy

          • Nowa galeria Zajęcia ekologiczne w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

            W przeciągu ostatnich tygodni w świetlicy zostały przeprowadzone zajęcie o tematyce ekologicznej. Zajęcia poruszające szeroką gamę ciekawych tematów opierały się na wykorzystaniu tablicy multimedialnej, różnorodnych platform multimedialnych oraz możliwościach jakie oferuje tego rodzaju sprzęt. Uczniowie uczestniczyli również w tradycyjnych zajęciach plastycznych, kreatywnych, muzycznych i ruchowych zapoznając się z ekologią. Motto zajęć: KAŻDY Z NAS ZYSKA NA OCHRONIE ŚRODOWISKA!

          • Konkurs „Sprawni w przyszłym zawodzie”

          • Sukcesy naszych uczniów

            25 marca 2024 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie odbyła się XI edycja powiatowego konkursu dla uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Celem konkursu jest rozwój kształcenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, co w przyszłości ma pomóc przy wyborze odpowiedniego zawodu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Paulina Wiśniewska, Oksana Semeniuk, Wojciech Prygiel i Paweł Lenart. Miło nam poinformować, że nasi wychowankowie zdobyli I miejsce w konkursie. Opiekunem uczniów był p. Tomasz Modrzyński. Brawo!

             

          • Sukcesy naszych uczniów

          • XXVIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

            22 marca w naszej szkole został przeprowadzony szkolny etap  XXVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Organizatorem konkursu jest ODN w Poznaniu.  Uczniowie musieli  wykazać się rozległą wiedzą na temat Wielkopolski, jej historii i tradycji. Miło nam poinformować, że do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Bartosz Kanclerz, Mikołaj Kamiński, Remigiusz Kijak i Kacper Wojtasik. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym, który odbędzie się 24 kwietnia 2024.

             

          • Polscy poeci dzieciom

          • Biblioteczne spotkanie w przedszkolu

            W ramach obchodów Dnia Poezji uczennice klasy 6a wraz z panią bibliotekarką odwiedziły nowo otwarte przedszkole "Bajka", aby zapoznać przedszkolaków z wybranymi utworami polskich poetów, m.in. Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy czy Danuty Wawiłow. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały wierszy czytanych przez starsze koleżanki, dowiedziały się jak pracuje szkolna biblioteka oraz zostały zaproszone do jej odwiedzenia. Czekamy z niecierpliwością na tę wizytę!

             

          • Wierszem pisane

          • 21 marca świętujemy Światowy Dzień Poezji. W związku z tym w naszej szkole zorganizowaliśmy akcje promujące poezję, czyli wiersze wśród naszych uczniów. Każda klasa przygotowała wybrany przez siebie wiersz, którym ozdobiła drzwi do swojej sali. Ponadto wzięliśmy udział w akcji Biblioteki Pedagogicznej w Kępnie pt. "Podaruj wiersz". W ramach akcji przepisywaliśmy wiersze, które następnie zostały przekazane do innych szkół w powiecie. Osoby, które przekazały dalej wiersz także otrzymały od rówieśników wiersze.

          • Szkolne Kółko Szydełkowania

          • Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie naszego Szkolnego Kółka Szydełkowania,,Jakoś przędzą,,  wręczali pracownikom szkoły własnoręcznie wydziergane ozdoby wielkanocne w kształcie pisanek, zajączka i baranka. Ozdoby wielkanocne  można było również podziwiać w wejściu głównym do szkoły.

          • Dzień Wody

          • 25 marca uczniowie klasy IA oraz IIIA przygotowali apel z okazji Światowego Dnia Wody. W roku 2024 światowym obchodom towarzyszy hasło „WODA DLA POKOJU". Podczas apelu uczniowie dowiedzieli się jakie są rodzaje zanieczyszczeń wody, jakie są sposoby jej oszczędzania, przygotowywali platakty oraz obejrzeli film edukacyjny pt."Woda nie tylko w kranie". Każdy uczestnik spotkania otrzymał butelkę wody oraz dodatkową kartę pracy dotyczącą oszczędzania wody.  Pamiętajmy! Woda jest surowcem bardzo cennym, a mimo to niszczymy jej zasoby zanieczyszczając morza, rzeki i jeziora. Ciągle na świecie z powodu braku czystej wody, umierają ludzie!

          • Sukcesy recytatorskie

          • Konkurs „Miłość i przyjaźń w poezji polskich poetów”

             

            25 marca w Zespole Szkół w Łęce Mroczeńskiej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Miłość i przyjaźń w poezji polskich poetów”. Naszą szkołę reprezentowały: w kategorii klas IV-VI Helena Kruszelnicka (kl. Va) oraz Karolina Wojciak (kl. VIa), natomiast w kategorii VII-VIII siódmoklasistki: Nina Budziewska i Inga Cempel. Miło nam poinformować, iż Helena zajęła II miejsce, Inga uplasowała się  również na drugim miejscu podium, zaś Nina tuż za nią, zajmując trzecią lokatę. Uczennicom gratulujemy sukcesu oraz talentu recytatorskiego.

          • Palmy wielkanocne w naszej szkole

          • W środę 20 marca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły połączyli siły aby wykonać palmy wielkanocne.

            Palma wielkanocna jest święcona w Niedzielę Palmową w naszych kościołach na pamiątkę wjazdu Jezusa z palmą w ręce do Jerozolimy. W naszej tradycji palmy, które zanosimy do poświęcenia są wykonane z gałązek wierzbowych, trzcin, ziół, traw, żywych i sztucznych kwiatów, bukszpanu oraz ozdób z bibuły. Uczniowie przynieśli mnóstwo potrzebnych materiałów, które najpierw posegregowaliśmy na grupy. Później mocowaliśmy je do drewnianego stojaka za pomocą wiązania. To trudna praca. Dzieci wymieniały się przy tej pracy bo każdy chciał udekorować palmę. Efekty  naszej pracy są  zachwycające! Z materiałów, które nam pozostały uczniowie wyczarowali swoje małe palemki, które zabiorą do domów. Czuć, że Wielkanoc tuż, tuż! 🐇🐣

          • Lekcja kaligrafii

          • W piątek, 22 marca, uczniowie klasy 4a w ramach lekcji j. polskiego mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach kaligrafii. Było to wyjątkowe działanie, bowiem w rolę prowadzących wcieliły się Matylda Jarych oraz Maja Kolendowicz - uczennice tejże klasy. Dziewczyny opowiedziały o sztuce pięknego pisania, przedstawiły różne style oraz materiały piśmiennicze. Wyposażeni w niezbędną wiedzę oraz odpowiednie przybory, uczniowie zmierzyli się z pismem kaligraficznym, co było nie lada wyzwaniem.