Egzamin Ósmoklasisty już za nami
Powrócił do naszej szkoły po 23 latach!
4W tym tygodniu nasi ósmoklasiści zmagali się z egzaminami z języka polskiego, matematyki i języka obecego - w tym przypadku angielskiego. Pomimo początkowego stresu uczniowie są w większości zadowoleni ze swojej pracy. Teraz należy tylko czekać na wyniki, które zostaną przekazane na początku lipca.
Lubimy wiersze
610 maja dziesięcioro uczniów z klas III ( 7 z kl. 3a, 3 z kl. 3b) rywalizowało w szkolnym konkursie recytatorskim. Uczniowie przedstawiali ulubione wiersze autorów piszących dla dzieci m.in. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Stanisława Jachowicza…
Jury wyłoniło 3 uczniów wyróżnionych. Ponieważ zarówno konkurs ortograficzny, jak recytatorski odbywał się w tym samym dniu Bartosz z niego zrezygnował. Pojechały na niego dwie uczennice Zosia Domagała i Matylda Jarych i reprezentowały naszą szkołę w powiatowym konkursie w Łęce Opatowskiej. Otrzymały za pięknie powiedziane wiersze dyplomy i nagrody. Brawa dla naszych uczennic!
Mistrzowie ortografii
45 maja w odbył się szkolny konkurs ortograficzny. Udział wzięło w nich 14 uczniów z klas III ( 10 z kl.3a, 4 z kl. 3b) Zmagali się oni z trudnym testem z lukami, rozwiązywali krzyżówki i zagadki. Wszystko związane było z niełatwą pisownią wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Szkolny konkurs wygrali Lenka Karbowska i Bartosz Kanclerz.
Dzień Talentów w 2b
6Czy zastanawialiście się co to jest talent? Według słownika PWN talent to wybitne uzdolnienie do czegoś, dar. Czy jednak sam talent wystarczy aby osiągnąć sukces? Uczniowie klasy 2B zorganizowali pokaz pod tytułem MAM TALENT i opowiedzieli o codziennej, mozolnej i cierpliwej pracy nad rozwijaniem
Migamy i rysujemy
1Po raz kolejny uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zajęciach z języka migowego – w ramach Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego – Migowy dla dzieci. Organizatorem jest Migu Mig -zabawy językiem migowym, a ekspertem IV modułu była p. Agata Jakuszko – jak sprytnie rysować. Uczniowie na zajęciach migali nazwy zwierząt oraz je rysowali. Stworzyli piękne pieski, kotki, motyle,rybki, a nawet żółwie i lwy.
Wycieczka klas drugich
7W piękny, słoneczny i ciepły majowy wtorek klasy drugie pojechały na wycieczkę do WESTERLANDU. Teren krainy dzikiego zachodu i największej w Europie wioski indiańskiej otaczają dziewicze tereny pełne lasów, pół i łąk. Na polanach stoi 20 tipi, na których umieszczono malowidła przedstawiające sceny z życia Indian. W wiosce dzieci powitał Szeryf zaznajamiając z regulaminem. Potem uczniowie pokonali indiański tor przeszkód i otrzymali nowe, indiańskie imiona. Rzucali thomahawkiem do celu, kapeluszem kowbojskim na rogi oraz podkową na szczęście. Ujeżdżali byka i doili wściekłą krowę. Mocowali się przeciągając linę i zjeżdżali z dmuchańców. Mieli też okazję przejechać się dyliżansem. Na dzieci czekał smaczny posiłek, który został spałaszowany ze smakiem. Dopełnieniem wycieczki były zakupy w sklepiku. Wróciliśmy szczęśliwi do domu, przywożąc łuki i strzały, bransoletki, łapacze snów, kapel
The Future is Today
Wycieczka do Warszawy
Przyszłość jest dziś i tam, gdzie rozpoczęła zwiedzanie stolicy grupa uczniów ZS Baranów. Centrum Nauki Kopernik, ze swoimi doświadczalnymi stanowiskami zawładnęły zmysłami na długie godziny. Przyrządy do pomiarów, lampy stroboskopowe, mikroskopy pozwalały zrozumieć wiele zjawisk. Bogatsi o nowe doznania opuszczamy CNK i po chwili jazdy ulicami Warszawy wysiadamy przy Stadionie Narodowym. Robi wrażenie, naprawdę ogromny obiekt. Na płycie głównej trwają właśnie prace porządkowe. Sprzątają po wyścigach żużlowych. Jak przyjdzie czas na mecz piłki nożnej, to rozsypią ziemię, rozwiną trawiaste dywany i przez dwa tygodnie będą naświetlać, napowietrzać i podlewać zanim kibice usłyszą pierwszy gwizdek sędziego. Tak to wygląda. Zwiedziliśmy jeszcze szatnie sportowców, miejsca odnowy biologicznej, salę dla dziennikarzy i pomieszczenie z makietą stadionu. Wiele wrażeń. Dzień
Sukces naszej uczennicy
W poniedziałek 8 maja odbyło się uroczyste podsumowanie akcji "Aktywna Biblioteka" w Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu. Jednym z elementem akcji był konkurs plastyczny "Książkowa talia kart".
Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoly - Katarzyna Garyga - zajęła w swojej kategorii kl. 5-8 III miejsce.
Trzecioklasiści nagrodzeni w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego
210 maja po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego Klas III w Słupi p. Kępnem. Trzecioklasiści musieli wykazać się znajomością słownictwa oraz wyrażeń z ostatnich trzech lat nauki.
Z dumą możemy ogłosić, że reprezentujący nas uczniowie znaleźni się na podium.Bartosz Kanclerz z kl. 3a zajął I miejsce, a Maria Oleś z kl. 3b zajęła II miejsce.
Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego
27 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas VII-VII.
I miejsce Kacper Wojtasik (kl. VII)
II miejsce Lena Jajko (kl. VIII)
III miejsce Lena Kita (kl. VIII)
8 maja laureaci szkolnego konkursu wzięli udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych powiatu kępińskiego, w którym rywalizowało 48 uczniow z 18 szkół podstawowych.
Jak wesprzeć dziecko przed egzaminem?
Zbliżający się czas egzaminów, to stresujący okres nie tylko dla dzieci, które te egzaminy piszą.Również rodzice bardzo denerwują się egzaminami swoich pociech. Z tego też powodu zachęcam do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym przez dr Marta Majorczyk, psycholog i pedagog z Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej USWPS w Poznaniu, nauczyciel akademicki z Collegium Humanum.
W poradniku zamieszczono rady dotyczące tego jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym przeddzień egzaminu, a także w dniu egzaminu: rano, w drodze na egzamin, na sali podczas rozwiązywania zadań w arkuszu oraz już po egzaminie.
Dzień Strażaka
54 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka i imieniny św. Floriana, który jest patronem Strażaków. Jest to dzień w którym szczególnie możemy podziękować strażakom za ich odwagę i wytrwałość, ale także przypomnieć sobie jak duże znaczenie w naszym życiu ma ich praca. Z tej okazji jak co roku zaprosiliśmy do naszej szkoły członków Ochotniczej Staży Pożarnej w Baranowie
Zebranie
Dnia 18 maja (czwartek) odbędzie się zebranie z rodzicami.
16.30 - klasy 1-3
17.00 - klasy 4-8
Wiwat Trzeci Maj!
Dla wielu z nas 3 Maja to jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości. Nudzą nas wiece, uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak powinno być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Dla czego więc czcimy 3 Maja?
Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie z klas 4 i 5 pod opieką pań Moniki Miś i Anny Peksy przygotowały apel o wydźwięku patriotycznym. Rozpoczęto go wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Przedstawienie miało na celu przedstawienie historii oraz przyczyn uchwalenia Konstytucji. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.
Wycieczka klas pierwszych
528 kwietnia uczniowie klas 1a i 1b wraz wychowawczyniami mieli okazję odwiedzić Wrocław. Na początku naszej przygody odwiedziliśmy Kolejkowo gdzie udaliśmy się w podróż przez miniaturowy świat. Dzięki ogromnej makiecie przedstawiającej Dolny Śląsk, dzieci zobaczyły poruszające się po „Kolejkowie” pociągi, tramwaje oraz samochody. Kolejną atrakcją, która zaciekawiła dzieci, w tym magicznym miejscu były zmieniające się pory dnia w miasteczku, a także zaobserwowanie zmiany pogody w postaci padającego deszczu. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po wrocławskim rynku gdzie dzieci szukały ukrytych tam krasnali oraz mogły zakupić pamiątki. Następnie odwiedziliśmy Wrocławską Manufakturę Cukierków i Lizaków „ Słodkie Czary Mary”. Mogliśmy zobaczyć jak przygotowywane są słodkie wyroby,- cukierki, lizaki, a następnie samemu stworzyć pysznego lizaka i zabrać go ze sob
Partnerzy
brak danych
NIEZBĘDNIK
W zakładce "Niezbędnik" znajdą Państwo najważniejsze informacje dla uczniów i rodziców, w tym m.in. zamówienia mundurków, dojazdy autobusem, jadłospis, zasady oceniania, listy lektur i podręczników.
Harmonogram dnia
1 lekcja - 8.00 - 8.45
2 lekcja - 8.50 - 9.35
3 lekcja - 9.50 - 10.35
4 lekcja - 10.45 - 11.30
5 lekcja - 11.50 - 12.35
6 lekcja - 12.40 - 13.25
autobus 13.40
7 lekcja - 13.30 - 14.15
8 lekcja - 14.20 - 15.05
autobus 15.20
sekretariat czynny: 7.00 - 15.00
Programy, w których bierzemy udział
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 567836Logowanie