Rekrutacja do klasy sportowej
W karnawale, w karnawale...
- 11
W karnawale, w karnawale
dookoła wielkie bale!Gdy orkiestra pięknie gra,
każdy dobry humor ma!Koniec stycznia to czas zabaw bo karnawał w pełni! Uczniowie naszej szkoły jak każe tradycja postanowili po raz ostatni przed Wielkim Postem pobawić się. Niektórych uczestników balu nie szło rozpoznać przez stroje, w które byli przebrani. Mogliśmy podziwiać Japonki z Kraju Kwitnącej Wiśni, Rycerzy Jedi, kotki, psy, księżniczki z Zaczarowanej Krainy, pszczółki, czarodziejki, Pikachu, lekarzy, piłkarzy a nawet kosmitów! Wszyscy bawili się wspaniale do znanych utworów muzyki dziecięcej i dyskotekowej, którą zapewnili nam starsi koledzy i koleżanki, stając się na chwilę didżejami. Aby nikt nie opadł z sił każdy uczestnik otrzymał wodę zasponsorowaną przez Radę Rodziców i wafelki oraz ciasteczka darowane przez właściciela szkolnego sklepiku. Piękne dekoracje, które ozdabiały nasz hol zostały zakupione przez Samorząd Uczniowski. Na następną zabawę przyjdzie nam poczekać kilka tygodni!
Warsztaty dla rodziców dot. lęku u dziecka
VIII Powiatowy Konkurs Profilaktyczny
REGULAMIN VIII POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Z PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ
„Człowiek to nie towar - chrońmy dzieci w sieci !”
organizowanego przez
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Mroczeniu
63-604 Mroczeń 140
Cele Konkursu:
- uświadamianie dzieciom i młodzieży występujących zagrożeń w cyberprzestrzeni
- promocja zdrowych nawyków w korzystaniu z urządzeń cyfrowych ;
- profilaktyka zachowań ryzykownych;
Regulamin Konkursu:
§1 OrganizatorOrganizatorem Konkursu plastycznego jest Zespół Szkół w Mroczeniu we współpracy z Policją Powiatową w Kępnie, Starostwem Powiatowym w Kępnie, GKRPA w Baranowie oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kępnie .
§2 Czas trwania Konkursu
Konkurs rozpoczyna się 24 stycznia 2024 r., a kończy 1 marca 2024 r. ( wykonanie i przekazanie prac). Podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród odbędzie się w siedzibie Zespołu Szkół w Mroczeniu, dnia 13 marca 2024 r. o godzinie 10.00.
§3 Warunki uczestnictwa
-
Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie I -VIII klasy szkoły podstawowej.
-
Szkoła zamierzająca uczestniczyć w Konkursie potwierdza to
u Organizatora do dnia 9 lutego 2024 r. ( telefonicznie : 62 7410086, pisemnie na adres: 63-604 Mroczeń 140 lub innej formie np. przez grupę pedagogów na WhatsAppie, mailowo).
-
Uczestnicy przygotowują prace plastyczne przy wykorzystaniu dowolnych technik malarskich, rysunkowych oraz graficznych w formacie max. A3. Prace mają być odpowiedzią na zadany temat: „Człowiek to nie towar - chrońmy dzieci w sieci !”, w formie: plakatu, ilustracji lub z zastosowaniem form mieszanych na płaszczyźnie.
-
Zgłoszenie prac do Konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora oraz do publikacji w Internecie.
-
Biorąc udział w Konkursie uczestnik wyraża zgodę na zastosowanie się do niniejszego regulaminu.
§4 Termin i warunki dostarczenia prac
-
Etapy konkursu:
-
Etap szkolny: uczniowie wykonują prace do dnia 28.02.2024 r.
-
Wykonane ( wszystkie) prace należy przekazać na adres organizatora do dnia 1.03.2024 r.
-
W dniach 4.03.2024 r. - 8.03.2024 r. Komisja Konkursowa wybierze prace wyróżnione w etapie powiatowym.
-
Prace będą nagrodzone i wyróżnione w kategoriach:
- klasy I-III szkoła podstawowa;
- klasy IV-VI szkoła podstawowa
- klasa VII-VIII szkoła podstawowa
Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali otwarcia wystawy dnia 13.03.2024 r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół w Mroczeniu.
-
Prace należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Organizatora Konkursu, na adres:
Zespół Szkół w Mroczeniu, 63-604 Mroczeń 140, z dopiskiem na kopercie: "Konkurs plastyczny z profilaktyki ” -
Prace należy zgłaszać do Konkursu przez pedagoga szkolnego, opiekuna zajęć lub nauczyciela. Na odwrocie każdą pracę należy podpisać godłem, natomiast w opatrzonej tym samym godłem kopercie należy wpisać imię, nazwisko i wiek autora, tytuł pracy, adres i telefon placówki oraz imię i nazwisko opiekuna. Prosimy dołączyć wypełnioną zgodę na udział w konkursie podpisaną przez rodzica/opiekuna autora pracy. Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych.
-
Prace nadesłane po terminie nie będą oceniane.
-
Prace przechodzą na własność Organizatora i nie będą odsyłane.
§5 Zasady przyznawania nagród
-
Komisja utworzona przez Organizatora Konkursu do dnia 8 marca 2024 r. wyłoni zwycięskie prace w przedziałach wiekowych:
-
klasy I-III szkoła podstawowa
Klasy IV-VI szkoła podstawowa
Klasy VII-VIII szkoła podstawowa
-
-
Spośród zgłoszonych do Konkursu prac Komisja wybierze minimum 9 (3 w każdej kategorii wiekowej) oraz wyróżnienia. Przyznane będą również nagrody specjalne: Komendanta Policji oraz Sanepidu.
-
Prace niespełniające warunków regulaminowych nie będą klasyfikowane przez Komisję.
-
Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna.
-
Wyniki Konkursu ogłoszone zostaną podczas uroczystej gali otwarcia wystawy prac konkursowych, która będzie połączona z prezentacją działania profilaktycznego. Na galę zaproszeni zostaną laureaci konkursu wraz z opiekunami.
-
Termin uroczystego wręczenia nagród może ulec zmianie, o czym Organizator jest zobowiązany poinformować telefonicznie bądź pisemnie.
-
Nagrody zostaną ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Gminę Baranów, a nagrody specjalne: przez Policję oraz Sanepid .
§ 6
Niniejszy regulamin jest dostępny w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kępnie, Policji Powiatowej w Kępnie oraz w Zespole Szkół w Mroczeniu.
Dzień Sekretarki
25 stycznia obchodzony jest Dzień Sekretarki i Asystentki w celu uznania i promowania tego zawodu. W tym dniu pamiętaliśmy także o naszej Pani Mieci. Nieocenionej, pomocnej, uczynnej Pani Sekretarce. Uczniowie klas I-III, pan dyrektor Sławomir Nowicki oraz wychowawcy zebrali się w holu szkoły i odśpiewali p. Mieci „Sto lat”. Pani wicedyrektor złożyła życzenia, a następnie wręczyliśmy upominki. P. Miecia była zaskoczona, ale bardzo zadowolona. Jest wspaniałą osobą, należy się wielkie podziękowanie za Jej pracę. Wszystkiego najlepszego!
Specjaliści do spraw Potterowskich
W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięty został konkurs Wiedzy o Harry Potterze. W konkursie wzięło udział dwunastu uczniów z klas 4-7. Musieli się oni wykazać wiedzą dotyczącą postaci i wydarzeń ze znanej serii o młodym czarodzieju autorstwa J.K. Rowling. Wśród zadań znalazły się m.in. pytania dotyczące zaklęć, nauczycieli Hogwartu oraz znaczenia magicznych przedmiotów.
W konkursie nagrodzeni zostali
I miejsce - Karolina Jędrzejewska (z maksymalną ilością punktów)
II miejsce - Anita Gąszczak
III miejsce - Anna Adamkowicz
wyróżnienie - Nina Budziewska.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki związane z serią "Harry Potter", a zwycięscy nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy naszej szkolnej Radzie Rodziców za ufundowanie nagród!
Każde Twoje słowo zmienia życie! - rodzice przyszłości
- Do szóstego roku życia dzieci bezkrytycznie przyjmują świat przedstawiany przez rodziców i wychowawców. Sposób, w jaki porozumiewamy się z dzieckiem oraz przekazujemy mu informacje i polecenia oraz to, jak opisujemy mu świat, ma ogromne znaczenie.
Wpływ telewizji na rozwój dziecka
- Nawyki dotyczące oglądania telewizji często są na tyle silne i trwałe, że objawiają się nawet w późniejszym okresie życia dziecka.
Dzień Kubusia Puchatka
Nowa galeria Dzień Kubusia Puchatka została dodana do albumu fotograficznego
W czwartek 18 stycznia obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka. Tego dnia podczas długich przerw w naszej bibliotece można było posłuchać bajki misiu i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu oraz rozwiązać zagadki ich dotyczące. Uczennice klasy 6 odwiedziły także grupy zerówkowe i przeczytały im fragment bajki.
3
Szkolny Konkurs Kolęd klas I-III
- 2
Co roku organizowany jest konkurs kolęd. Ponieważ zgłosiło się więcej chętnych dzieci zorganizowano szkolne eliminacje. Udział wzięli uczniowie klas Ia – Tosia Baranowska, Olga Marciniak oraz Dominika Jędrzejewska. Z klasy IIIa Hania Latusek i Bianka Paź, a z klasy IIIb Staś Baranowski. Uczniowie spisali się znakomicie. Nie tylko śpiewali, ale także niektórzy grali na instrumentach. Jury w składzie Justyna Rabiega, Małgorzata Pilarska oraz Rafał Olbrowki po długim obradach wyłonili zwycięzców. Zostali nimi Dominika Jędrzejewska z kl. Ia oraz Staś Baranowski z kl. IIIb. Będą oni reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym w Łęce Mroczeńskiej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Patrioci Mali z klasy 1a
- 1
17 stycznia obchodzimy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji podczas zajęć poszerzyliśmy wiadomości ma temat bohaterskich powstańców. Wyjaśniliśmy, dlaczego 17 stycznia szkoła ma swoje święto. Omówiliśmy wygląd logo i nazwę szkoły oraz flagę Baranowa. Poznaliśmy hymn szkoły, wyjaśnialiśmy w nim trudne wyrazy i sformułowania. Mieliśmy okazję poznać jego autorkę panią Monikę Banaś, z którą chwilę porozmawialiśmy i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie przygotowali też piękne prace na temat patrona. Teraz są na gazetce na korytarzu szkolnym.
104. rocznica powrotu Ziemi Kępińskiej do Macierzy
Kochamy Powstańców Wielopolskich.
17 stycznia w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich świętowaliśmy 104. rocznicę powrotu Ziemi Kępińskiej do Macierzy. Dzień Patrona rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i zaśpiewania hymnu szkoły. Dyrektor szkoły Sławomir Nowicki przypomniał wydarzenia historyczne, które w konsekwencji przyniosły upragnioną wolność naszej Małej Ojczyzny. Jak co roku, na uroczystość zostali zaproszeni i przybyli znakomici goście, członkowie rodzin powstańców: Barbara Marszałek - wnuczka Rocha Posmyka, Maria Fikus - wnuczka Władysława Domagały, Jan Tyc - wnuk Wojciecha Chowańskiego, Aleksandra Cieliczka - prawnuczka Wojciecha Chowańskiego, Małgorzata Matuszewska- prawnuczka Wojciecha Chowańskiego, Roman Lehman - wnuk Jana Baraniaka, Grzegorz Baraniak - wnuk Jana Baraniaka, Agnieszka Szydłowska – prawnuczka Leona Góreckiego. Świętowali razem z nami to radosne wydarzenie Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska - Siwek, dyrektorzy ościennych szkół: Anna Kamińska, Justyna Tomaszek- Malinowska, Alojzy Piasecki oraz Andrzej Tyra. Wśród zaproszonych gości była Monika Banaś - poetka i autorka hymnu naszej szkoły. Na zaproszenie odpowiedzieli członkowie Rady Rodziców: Monika Markiewicz, Maria Bartkowiak - Noculak, Anna Patkowska i Ewelina Kamińska. W pierwszej części uroczystości nagrodzono uczniów szkolnego konkursu o powstaniu wielkopolskim. Część artystyczna w wykonaniu szkolnego koła teatralnego „Głośna Cisza” oraz zespołu wokalno - instrumentalnego „Ad Libitum” wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń związanych z datą 27 grudnia 1918 roku. Nasi goście włączyli się do spektaklu, wypowiadając przepiękne słowa, że są potomkami powstańców i kochają powstańców wielkopolskich. To ważne przesłanie zagości na długo w naszych sercach.
20
Światowy Dzień Braille'a
- 15
Klasa 2 a biorąca udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Każdy inny-wszyscy równi" uczestniczyli w zajęciach z okazji Światowego Dnia Braille'a. Uczniowie nabyli wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną.
Jakoś przędzą
- 6
Nasi dziergąjący miłością uczniowie w okresie świątecznym brali udział w akcji "Szydełkowej dobroci" rozdając swoje prace .Osobom obsarowanym dziękujemy za miły odbiór i udostępnianie zdjęć.
Akademia smaku
- 2
Uczniowie klasy II w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami" przygotowali według własnego pomysłu sałatki owocowe jako zadanie pt,,Akademia Smaku ".
Dwa puchary w Futsalu
Mistrzowie gminy i wicemistrzowie powiatu
8 stycznia 2024 r. w Baranowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Futsalu. Naszą drużynę reprezentowali: Blanka Michalczyk, Hubert Tomczyk, Wojtek Prygiel, Oliwier Burzała, Szymon Kubik, Franek Stasiowski, Konrad Pichlak, Kevin Norkiewicz, Jan Marciniak, Paweł Lenart, Kuba Frąckowiak, Wiktor Adamczyk i Nikodem Białek. Grając systemem każdy z każdym, remis z drużyną z Donaborowa i wygrana z drużyną z Mroczenia dały awans do rozgrywek powiatowych i tytuł mistrza gminy.
11 stycznia w hali sportowej w Bralinie zmierzyło się sześć drużyn ościennych gmin (SP 1 Kępno, SP Trębaczów, SP Bralin, SP Krążkowy, SP Łęka Opatowska), rozgrywając szczebel powiatowy mistrzostw futsalu. Nasi piłkarze pokonali rówieśników swojej grupy (SP Krążkowy i SP Trębaczów), bez straty goli przebrnęli przez półfinał, wygrywając spotkanie z SP Bralin trzema bramkami. W meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się z piłkarzami SP 1 z Kępna.
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu to duże wyróżnienie i nagroda za wysiłek, przemyślaną strategię gry i skuteczność. Gratulujemy. Organizatorzy nagrodzili też wyróżniających się zawodników. W obu turniejach statuetkę najlepszego strzelca otrzymał Jan Marciniak.4
Grudniowe zadania biblioteczne
Nowa galeria Grudniowe zadania biblioteczne została dodana do albumu fotograficznego
W grudniu dzieci miały okazję wykonywać zadania w naszym kalendarzu adwentowym. Należało m.in. wykonać bombkę, zakładkę świąteczną, posłuchać bajki o Mikołajku czy napisać życzenia świąteczne. Wzięliśmy udział także w akcji przygotowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Kępnie "O tradycji pamiętam, piszę kartkę na święta!".
7
Grudzień i styczeń w świetlicy
Nowa galeria Grudzień i styczeń w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego
Licząc na dobrą wolę Świętego Mikołaja świetliczaki w grudniu napisały list, w którym poprosiły o fajne zabawki - MIKOŁAJ SIĘ SPISAŁ!!!!!! w świetlicy pojawiły się nowe zabawki, dzięki którym czas płynie szybciej! W świetlicy kontynuujemy ogólnopolski projekt pn.: "Świetliczaki na tropie przysłów", w przeciągu dwóch miesięcy zrealizowaliśmy następne, dwa zadania projektowe co nie przeszkodziło w ciekawym i wesołym spędzaniu czasu i beztroskiej zabawie!
15
Pamiętamy o babciach i dziadkach
- 10
Dzień Babci i Dziadka to niezwykła chwila by celebrować więź z wnuczętami. Gdy jesteśmy już dorośli zawsze robi nam się ciepło koło serca gdy wspominamy wizytę u kochanej babuni i jej wspaniałe, pachnące ciasta. Pamiętamy jej ciepłe dłonie, którymi wycierała nasze łzy. Nasz kochany dziadek potrafił tak wspaniale opowiadać o dawnych czasach i był najlepszym majsterkowiczem! Zawsze naprawił zepsutą zabawkę czy uszkodzony rower.
Na początku stycznia wnuczęta zaprosiły swoich dziadków do naszej szkoły z racji ich święta. Seniorzy mieli okazję obejrzeć spektakl "Opowieść Wigilijna" przygotowany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie klas młodszych zagrali koncertowo dla swoich babć i dziadków. Oklaskom nie było końca. Po spektaklu dzieci złożyły dziadkom życzenia i obdarowały ich upominkiem - własnoręcznie udekorowanym kwiatem.
Życzenia seniorom złożyli Pan Dyrektor Sławomir Nowicki i Pani wicedyrektor Justyna Rabiega. Głos zabrała też wójt naszej gminy Pani Bogumiła Lewandowska-Siwek. W ciepłych słowach zwróciła się do seniorów życząc im zdrowia i miłości oraz podziękowała dzieciom za piękny występ.
"Babcia i Dziadek trzymają nasze małe rączki przez chwilę ale nasze serca na zawsze."
Energetykom w nowym roku ... dziękujemy!
OD 1 STYCZNIA 2024 W POLSCE WPROWADZONO ZAKAZ SPRZEDAŻY OSOBOM PONIŻEJ 18 ROKU ŻYCIA
Wszystkie: Archiwum Aktualności