• Patrioci Mali z klasy 1a

          • 17 stycznia obchodzimy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji podczas zajęć poszerzyliśmy wiadomości ma temat bohaterskich powstańców. Wyjaśniliśmy, dlaczego 17 stycznia szkoła ma swoje święto. Omówiliśmy wygląd logo i nazwę szkoły oraz flagę Baranowa. Poznaliśmy hymn szkoły, wyjaśnialiśmy w nim trudne wyrazy i sformułowania. Mieliśmy okazję poznać jego autorkę panią Monikę Banaś, z którą chwilę porozmawialiśmy i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie przygotowali też piękne prace na temat patrona. Teraz są na gazetce na korytarzu szkolnym.

          • 104. rocznica powrotu Ziemi Kępińskiej do Macierzy

          • Kochamy Powstańców Wielopolskich.

            17 stycznia w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich świętowaliśmy 104. rocznicę powrotu Ziemi Kępińskiej do Macierzy. Dzień Patrona rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i zaśpiewania hymnu szkoły. Dyrektor szkoły Sławomir Nowicki przypomniał wydarzenia historyczne, które w konsekwencji przyniosły upragnioną wolność naszej Małej Ojczyzny. Jak co roku, na uroczystość zostali zaproszeni i przybyli znakomici goście, członkowie rodzin powstańców: Barbara Marszałek - wnuczka Rocha Posmyka, Maria Fikus - wnuczka Władysława Domagały, Jan Tyc - wnuk Wojciecha Chowańskiego, Aleksandra Cieliczka - prawnuczka Wojciecha Chowańskiego, Małgorzata Matuszewska- prawnuczka Wojciecha Chowańskiego, Roman Lehman - wnuk Jana Baraniaka, Grzegorz Baraniak - wnuk Jana Baraniaka, Agnieszka Szydłowska – prawnuczka Leona Góreckiego. Świętowali razem z nami to radosne wydarzenie Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska - Siwek, dyrektorzy ościennych szkół: Anna Kamińska, Justyna Tomaszek- Malinowska, Alojzy Piasecki oraz Andrzej Tyra. Wśród zaproszonych gości była Monika Banaś - poetka i autorka hymnu naszej szkoły. Na zaproszenie odpowiedzieli członkowie Rady Rodziców: Monika Markiewicz, Maria Bartkowiak - Noculak, Anna Patkowska i Ewelina Kamińska. W pierwszej części uroczystości nagrodzono uczniów szkolnego konkursu o powstaniu wielkopolskim. Część artystyczna w wykonaniu szkolnego koła teatralnego „Głośna Cisza” oraz zespołu wokalno - instrumentalnego „Ad Libitum” wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń związanych z datą 27 grudnia 1918 roku. Nasi goście włączyli się do spektaklu, wypowiadając przepiękne słowa, że są potomkami powstańców i kochają powstańców wielkopolskich. To ważne przesłanie zagości na długo w naszych sercach.

          • Światowy Dzień Braille'a

          • Klasa 2 a biorąca udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Każdy inny-wszyscy równi" uczestniczyli w zajęciach z okazji Światowego Dnia Braille'a. Uczniowie nabyli wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną.

          • Jakoś przędzą

          • Nasi dziergąjący miłością uczniowie w okresie świątecznym  brali udział w  akcji "Szydełkowej dobroci" rozdając swoje prace .Osobom  obsarowanym dziękujemy za miły odbiór i udostępnianie zdjęć.

          • Akademia smaku

          • Uczniowie klasy II w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami" przygotowali według własnego pomysłu sałatki owocowe jako zadanie pt,,Akademia Smaku ".

        • Dwa puchary w Futsalu
          • Dwa puchary w Futsalu

          • Mistrzowie gminy i wicemistrzowie powiatu

            8 stycznia 2024 r. w Baranowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Futsalu. Naszą drużynę reprezentowali: Blanka Michalczyk, Hubert Tomczyk, Wojtek Prygiel, Oliwier Burzała, Szymon Kubik, Franek Stasiowski, Konrad Pichlak, Kevin Norkiewicz, Jan Marciniak, Paweł Lenart, Kuba Frąckowiak, Wiktor Adamczyk i Nikodem Białek. Grając systemem każdy z każdym, remis z drużyną z Donaborowa i wygrana z drużyną z Mroczenia dały awans do rozgrywek powiatowych i tytuł mistrza gminy.
            11 stycznia w hali sportowej w Bralinie zmierzyło się sześć drużyn ościennych gmin (SP 1 Kępno, SP Trębaczów, SP Bralin, SP Krążkowy, SP Łęka Opatowska), rozgrywając szczebel powiatowy mistrzostw futsalu. Nasi piłkarze pokonali rówieśników swojej grupy (SP Krążkowy i SP Trębaczów), bez straty goli przebrnęli przez półfinał, wygrywając spotkanie z SP Bralin trzema bramkami. W meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się z piłkarzami SP 1 z Kępna.
            II miejsce w Mistrzostwach Powiatu to duże wyróżnienie i nagroda za wysiłek, przemyślaną strategię gry i skuteczność. Gratulujemy. Organizatorzy nagrodzili też wyróżniających się zawodników. W obu turniejach statuetkę najlepszego strzelca otrzymał Jan Marciniak.

          • Grudniowe zadania biblioteczne

          • Nowa galeria Grudniowe zadania biblioteczne została dodana do albumu fotograficznego

            W grudniu dzieci miały okazję wykonywać zadania w naszym kalendarzu adwentowym. Należało m.in. wykonać bombkę, zakładkę świąteczną, posłuchać bajki o Mikołajku czy napisać życzenia świąteczne. Wzięliśmy udział także w akcji przygotowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Kępnie "O tradycji pamiętam, piszę kartkę na święta!".

          • Grudzień i styczeń w świetlicy

          • Nowa galeria Grudzień i styczeń w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

            Licząc na dobrą wolę Świętego Mikołaja świetliczaki w grudniu napisały list, w którym poprosiły o fajne zabawki - MIKOŁAJ SIĘ SPISAŁ!!!!!! w świetlicy pojawiły się nowe zabawki, dzięki którym czas płynie szybciej! W świetlicy kontynuujemy ogólnopolski projekt pn.: "Świetliczaki na tropie przysłów", w przeciągu dwóch miesięcy zrealizowaliśmy następne, dwa zadania projektowe co nie przeszkodziło w ciekawym i wesołym spędzaniu czasu i beztroskiej zabawie!

          • Pamiętamy o babciach i dziadkach

          • Dzień Babci i Dziadka to niezwykła chwila by celebrować więź z wnuczętami. Gdy jesteśmy już dorośli zawsze robi nam się ciepło koło serca gdy wspominamy wizytę u kochanej babuni i jej wspaniałe, pachnące ciasta. Pamiętamy jej ciepłe dłonie, którymi wycierała nasze łzy. Nasz kochany dziadek potrafił tak wspaniale opowiadać o dawnych czasach i był najlepszym  majsterkowiczem! Zawsze naprawił zepsutą zabawkę czy uszkodzony rower.

            Na początku stycznia wnuczęta zaprosiły swoich dziadków do naszej szkoły z racji ich święta. Seniorzy mieli okazję obejrzeć spektakl "Opowieść Wigilijna" przygotowany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie klas młodszych zagrali koncertowo dla swoich babć i dziadków. Oklaskom nie było końca. Po spektaklu dzieci złożyły dziadkom życzenia i obdarowały ich upominkiem - własnoręcznie udekorowanym kwiatem.

            Życzenia seniorom złożyli Pan Dyrektor Sławomir Nowicki i Pani wicedyrektor Justyna Rabiega. Głos zabrała też wójt naszej gminy Pani Bogumiła Lewandowska-Siwek.  W ciepłych słowach zwróciła się do seniorów życząc im zdrowia i miłości oraz podziękowała dzieciom za piękny występ.

            "Babcia i Dziadek trzymają nasze małe rączki przez chwilę ale nasze serca na zawsze."

        • 105. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego
          • 105. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

          • 27 grudnia 1918 roku Powstańcy wyszli ze swoich świątecznych domów, by wywalczyć wolność dla Wielkopolski. Aby uczcić zryw patriotyczny Wielkopolan, prawnukowie naszych Powstańców przygotowali podziękowanie:

            Drodzy Powstańcy Wielkopolscy!
            Chcielibyśmy serdecznie Wam podziękować, za to, że możemy spokojnie żyć w swojej ojczyźnie.
            Nasze dzieciństwo jest wspaniałe dzięki Waszemu poświęceniu.
            Cieszymy się, że naszymi patronami są Powstańcy Wielkopolscy.
            Nie zapomnimy!

            Drogi Powstańcu!
            Chciałabym serdecznie Ci podziękować
            za to, że możemy spokojnie żyć w swojej ojczyźnie.

            Cieszę się,
            że naszymi patronami są Powstańcy Wielkopolscy.
            Dziękuję!

            Dzięki Tobie
            możemy mówić po polsku,
            poznawać naszą kulturę, chodzić do polskiej szkoły.
            Nasze dzieciństwo jest wspaniałe
            dzięki Twojemu poświęceniu.

            Gabriela i Michał Szydłowscy
            Hanna Rozwadowska
            Michał Cieliczka
            Mikołaj Matuszewski

            Tego dnia, jak co roku, uczniowie naszej szkoły udali się na cmentarz w Kępnie i zapalili Powstańcom znicze, ozdobione biało - czerwoną kokardą. W ten sposób nasi wychowankowie uczcili swoich patronów - Powstańców Wielkopolskich.

          • Niech się niesie kolęda na cały świat - muzyczne życzenia

          • Koncert szkolnego zespołu "Ad Libitum" w siedzibie Wodociągów Kępińskich

            Uczniowie szkolnego zespołu muzycznego Ad Libitum zagrali i zaśpiewali kolędy i pastorałki w siedzibie Wodociągów Kępińskich. Tradycyjnie zespół przygotowuje najpiękniejsze kolędy i pastorałki i występuje przed zgromadzoną publicznością. Dzięki pasjom do śpiewu oraz gry na instrumentach powstają niezapomniane wykonania. Młodzi artyści, kształcą się równolegle w szkole muzycznej, ognisku muzycznym oraz w szkole w Baranowie, pod okiem opiekuna zespołu Jacka Klyty, który aranżuje utwory i pisze nuty dla poszczególnych instrumentów. Cały proces to mozolna i wymagająca praca, która kształci u artysty wytrwałość, skupienie, pamięć i pracę zespołową. To wszystko jest przekazywane wprost z duszy, tak jak mówi nazwa zespołu, zgodnie z terminem muzycznym „Ad libitum”, czyli dowolnie, z wolnością i według tego co czuje młody artysta i chce przekazać. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość wystąpienia oraz nagrany film z tego wydarzenia, z którym dzielimy się z Wami oraz wszelkie okazane dobro, dzięki gościnności prezesa, pana Marka Misały. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego oraz życzymy radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie oraz szczęśliwego Nowego Roku.

          • Klasowe spotkania wigilijne

          • W piątek 22 grudnia był ostatnim dniem spotkań w szkole uczniów przed świąteczną przerwą. Tradycją naszej szkoły są spotkania integracyjne przy wigilijnym stole. Uczniowie uczą się przygotowania pięknych, świątecznych stołów. Ustawiają zastawę, kładą przygotowane w domu dania, składają sobie świąteczne życzenia i łamią się opłatkiem. Potem degustują różne potrawy. Nie brakuje wspólnie śpiewanych kolęd i pastorałek. Pamiętajmy, że mądry naród kultywuje swoje tradycje i przekazuje je z pokolenia na pokolenie. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2024 roku ! 🌲☃️🎁

          • Doceniamy naszych uczniów

          • Rolą szkoły jest nie tylko nauczanie i wychowanie ale też wyszukiwanie predyspozycji i rozwijanie zdolności uczniów. Nasi uczniowie nie tylko biorą udział w akademiach i imprezach organizowanych przez naszą placówkę ale również reprezentują naszą szkołę na zewnątrz. Miło nam pokazać wokalne umiejętności uczennicy klasy 3b Aleksandry Fajgi, która zaśpiewała przepiękną pastorałkę pt. ANIOŁECZKI na Jarmarku Kępinskim. Ola wystąpiła w grupie Talentów Wokalnych KOK. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

          • Mała książka - wielki człowiek

          • Prezent od Instytutu Książki dla pierwszoklasistówPrezent od Instytutu Książki dla pierwszoklasistów

            Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w akcji Instytutu Książki „Mała książka - wielki człowiek”.

            Kampania skierowana jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych oraz przedszkolaków. Jej celem jest zachęcenie pierwszoklasistów  do czytania,  rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu  do czerpania przyjemność z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzymał książeczkę "Wnuczka Antykwariusza". 

            Więcej informacji o kampanii „Mała książka - wielki człowiek”,  można znaleźć na stronie Instytutu Książki LINK. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

          • Choinka sensoryczna - "Gramy zmysłami"

          • Fabian i Gracjan biorący udział w Ogólnopolskim Projekcie "Gramy Zmysłami" własnoręcznie wykonali choinkę sensoryczną. Połączenie zabawy, kreatywności i umiejętności manualnych dało niesamowity efekt.

          • Bożonarodzeniowy spektakl klas 1-3

          • 15 grudnia w holu naszej szkoły zebrał się tłum gości aby obejrzeć spektakl bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów klas mlodszych.

            "Opowieść Wigilijna"to historia o ludzkiej przemianie, o tym co najważniejsze w życiu, o radości z dawania a nie tylko brania a  przede wszystkim o magii Świąt Bożego Narodzenia. Ponad 130 aktorów zagrało wyśmienicie o czym świadczyła cisza i skupienie w trakcie spektaklu oraz gromkie brawa po jego zakończeniu.Życzenia świąteczne  gościom,  uczniom i nauczycielom złożyli p. Dyrektor Sławomir Nowicki i p. wicedyrektor Justyna Rabiega.Po spektaklu można było kupić choineczki własnoręcznie udekorowane przez uczniów klas 1-3.Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej pragną podziękować wszystkim darczyńcom za pomoc w realizacji spektaklu.

            Wszystkim gościom i pracownikom szkoły składamy życzenia:

            Odrobiny ciepła dzięki ludzkiej życzliwości,
            Odrobiny światła w mroku dzięki szczeremu uśmiechowi,
            Radości w smutku dzięki ludzkiej miłości
            I nadziei na lepsze jutro w chwilach niepokoju.