Państwowa Szkoła Muzyczna w Kępnie
"Spotkanie z panem Julianem"
- 2
We wtorek w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla klas I-III "Spotkanie z panem Julianem" zorganizowany przez p. Roksanę Kokot i Monikę Potyrała. Każdy z uczestników prezentował wybrany przez siebie wiersz J. Tuwima.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji oraz rozwijanie zdolności artystycznych. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.
Każdy z laureatów konkursu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową w postaci książki. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie pani Justyna Rabiega oraz pani Monika Miś.
Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:
I miejsce: Nadia Bartkowiak - klasa 3b
II miejsce: Bartosz Kanclerz - klasa 2a
III miejsce: Lena Karbowska - klasa 2aWyróżnienia: Julia Rachel, Amelia Drzazga.
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
Klasy 1a i 2a o Ziemię dba
- 2
W piątek 22 kwietnia przypadał Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas 1a oraz 2a przygotowali dla społeczności szkolnej apel. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.
Uczniowie przekazali swoim kolegom i koleżankom historię tego dnia, przedstawili zadania jakie stawiają ekolodzy, władze różnych państw po to, aby uchronić Ziemię przed niszczycielskim działaniem człowieka. Dzieci z kl. 1a recytowali bardzo długi wiersz pt: „Międzynarodowy Dzień Matki Polki”, w którym zawarte były przesłania do ludzi, żeby zmienili swoje złe nawyki w stosunku do środowiska. A uczniowie kl. 2a przedstawili „Wiosenny teatrzyk ekologiczny”. Na plakatach narysowali i wypisali hasła, które powinniśmy zapamiętać. Wszyscy mogliśmy obejrzeć film edukacyjny z cyklu EduKredka pt: „Dzień Ziemi”. Wspólnie zaśpiewana piosenka podsumowała ważne cele tego apelu.
A wszystko po to, aby rozumieć konieczność dbania o Ziemię, zmieniać niewłaściwe przyzwyczajenia, które szkodzą naszej planecie, a także rozwijać zainteresowania środowiskiem i promować ekologiczny styl życia.
Podarunki dla Domu Pomocy Społecznej w Rzetnii
W związku z niedawno minionymi świętami wielkanocnymi nasza szkoła jak co roku postanowiła wspomóc Dom Pomocy Społecznej w Rzetnii. Uczniowie przygotowali dary dla pensjonariuszy. Poza tym, przekazana została jedna z palm wielkanocnych wykonana przez uczniów kl. 1-3.
Zdolne świetliczaki
Nowa galeria Zdolne świetliczaki została dodana do albumu fotograficznego
Tuż przed świętami uczniowie uczęszczający do świetlicy wykonali 9 zadanie Ogólnopolskiego Projektu „Świetliczaki na tropie zagadek”. Podczas zajęć staraliśmy się odpowiedzieć na projektowe pytanie – „Ile jaskółek zwiastuje wiosnę?”. Zadanie realizowaliśmy z wielka radością, bo ogólnopolskie czasopismo „Świetlica w szkole” zamieściła artykuł prezentujący naszą wspólną pracę podczas zajęć i jej efekty! Dzięki temu zyskaliśmy energię i zapał do dalszej pracy a wszyscy w Polsce mogą się dowiedzieć, że "BARANOWSKIE ŚWIETLICZAKI TO ZDOLNIAKI" :)
2
Konkurs plastyczny
"Malowane wiersze Marii Konopnickiej"
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Malowane wiersze Marii Konopnickiej”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z terenu gminy Baranów.
Konkurs organizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie Filia w Mroczeniu i Słupi
Konkurs Wiedzy o Mitach Greckich
Wiersz dla Ziemi
Wesołych świąt wielkanocnych!
Listy do bohaterów literackich
Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie literackim zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną. Celem konkursu było napisanie listu do wybranego bohatera literackiego. Adresatami listów były różne postacie, m.in. Staś z W Pustyni i w puszczy czy Nemeczek z Chłopców z Placu Broni. Przy ocenianiu prac brano pod uwagę treść listu, poprawności językową oraz estetykę pracy. Nagrody zostały ufundowane w ramach Narodowego Programy Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Marysia Wiśniewska, która napisała do Ani Shirley, bohaterki Ani z Zielonego Wzgórza. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do udział w kolejnych.
Wyniki:
I miejsce: Maria Wiśniewska kl. 4a
II miejsce: Karolina Wojciak kl. 4a
III miejsce: Filip Pajkert kl. 5
wyróżnienie: Oleksandra Korobkova kl. 6
Wyniki konkursu "Eko Wielkanoc"
- 2
Samorząd Uczniowski chciałby podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie na ozdobę wielkanocną zrobioną z wykorzystaniem surowców wtórnych. Poniżej znajdują się wyniki konkursu:
I miejsce - Karolina Wojciak kl. 4a
II miejsce - Zofia Patkowska kl. 3a, Bartosz Świerczyński kl. 4a, Hubert Tomczyk kl. 5
III miejsce - Oliwia Wylęga kl. 5
wyróżnienia: Emilia Dziergwa kl. 1a, Zuzia Oleś kl. 1a, Tomek Balcer kl. 4b, Malwina Stelmaszyk kl. 4b, Karol Kamiński kl. 5
Dzień Świadomości Autyzmu
- 1
Miesiąc kwiecień uznawany jest za czas, w którym zdobywa się wiedzę o specyfice autyzmu i uwrażliwia odbiorców na problem społeczny związany ze spektrum autyzmu. W związku z tym uczniowie klasy 3a i 3b wykonali prace plastyczne, z których przygotowano gazetkę szkolną. W klasie 3a odbyły się zajęcia, podczas których czytano bajkę psychoedukacyjną przybliżającą tę tematykę. Przeprowadzone zajęcia miały na celu pomóc w przełamywaniu stereotypów i odkrywaniu wyjątkowości każdego człowieka. Uczniowie wykazywali zainteresowanie poruszonym tematem, byli aktywni i chętnie zabierali głos. Bajkę autorstwa Nikol Góreckiej pt: „Franek i Tojka” czytał uczeń klasy VIIa Mikołaj pod opieką p.Beaty Góreckiej i p. Moniki Potyrała. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z udziałem naszych uczniów.
Warsztaty w Muzeum Kępińskim
W środę 6.04.2022 uczniowie klas Ia oraz IIa wraz z wychowawczyniami gościły w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. Tadeusza Piotra Potworowskiego. Uczniowie brali udział w warsztatach pt. "Z miłości do natury" podczas których tworzyli mydełeka. Praca inspirowana była była naturą oraz obrazami T.P. Potworowskiego. Ekologiczne mydelka zostały ozdobione indywidualnie wybranymi elementami roślinnymi, dzięki czemu każde z nich bylo wyjątkowe i inne. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wystawę prac T. P. Potworowskiego oraz zagrać w grę muzealną. Na zakończenie każda z klas zrobila sobie pamiątkowe zdjęcie. To był wyjątkowy dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci.
Palmy wielkanocne
Zbliżają się Święta Wielkanocne, które poprzedza Niedziela Palmowa. To właśnie wtedy w kościele święcone są palm, które symbolizują mądrość, zwycięstwo i pełnię życia. W tygodniu poprzedzającym Palmową Niedzielę uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami przygotowali piękne palmy, które można podziwiać w naszych kościołach i szkole. Dziękujemy za przyniesione materiały i zaangażowanie w ich tworzenie.
Poznajemy różne formy teatralne
- japoński teatrzyk kamishibai
4Klasa 1b na zajęciach polonistycznych poznała legendę o warszawskiej syrence. Wszyscy znamy piękną opowieść i wiemy, że na jej pamiątkę na wiślanym brzegu postawiono pomnik pól-kobiety, pół-ryby, która w rękach trzyma miecz i tarczę. Ma bronić naszej stolicy przed najeźdźca. Aby uczniowie utrwalili sobie lekturę zaproponowałam im zabawę edukacyjną w teatrzyk japoński tzw.kamishibai.
Kamishibai to inaczej teatrzyk obrazkowy. Wykorzystujemy w nim drewnianą skrzynkę i własnoręcznie przez uczniów wykonane ilustracje do lektury. W skrzyneczce jest otwór do wsuwania kart. Uczniowie siedzą za skrzynią i opowiadają treść legendy.
Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z uczniem, który musi działać zarówno w formie plastycznej, językowej jak i teatralnej.
VII Bieg im. Hrabiego Wężyka (Mroczeń) 07.05.2022
HARMONOGRAM IMPREZY
10.00-11.00
Rejestracja zawodników
Zapoznanie z trasą biegu
11.00-11.15
Oficjalne otwarcie zawodów
KOLEJNOŚC STARTÓW
Przedszkolaki
Dziewczęta kl. I – III
Chłopcy kl. I – III
Dziewczęta kl. IV-VI
Chłopcy kl. IV-VI
Dziewczęta kl. VII-VIII
Chłopcy kl. VII – VIII
OPEN Kobiety
OPEN MĘŻCZYŹNI
WRĘCZENIE MEDALI PO KAŻDEJ KATEGORII BIEGOWEJ
ZAKOŃCZENIE ZAWODÓW
Koncert charytatywny
W sobotę 2 kwietnia w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbył się koncert charytatywny lokalnych artystów pod hasłem "Solidarni z Ukrainą". Pochodzący z Ukrainy uczniowie klasy 7a: Khrystyna, Maksym i Darina wraz z p. Beatą Górecką uczestniczyli w koncercie na zaproszenie założyciela zespołu rockowego POGO-DNI, którego wokalistami są osoby z niepełnosprawnościami, uczestnicy WTZ w Jarocinie. Pan Mariusz Grzesiek ofiarował naszej uczennicy Darinie Hiszpańską gitarę Concerto, dzięki której dziewczynka będzie mogła rozwijać swoją muzyczną pasję. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
Konkurs „Szkolny Mam Talent” 2022
regulamin_mam_talent_-_formularze.pdf
Regulamin Konkursu „Szkolny Mam Talent” 2022
Cele konkursu:
- Rozwijanie zainteresowań i kreatywności uczniów
- Umożliwienie prezentacji swoich pasji
- Popularyzacja działań artystycznych w szkole
- Promocja ciekawych form spędzania czasu wolnego
- Promowanie młodych talentów
- Promocja szkoły.
конкурс Ти вмієш співати, грати, малювати чи маєш ще якийсь талант?
Візьми участь у шкільному конкурсі талантів, приходь до бібліотеки до 13 квітня.
Конкурс відбудеться 29 квітня
Postanowienia ogólne:
-
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I–VII szkoły podstawowej, którzy chcą zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia, umiejętności i talenty.
-
Prezentacja może mieć formę sceniczną, muzyczną lub artystyczną:
- śpiew,
- gra na dowolnym instrumencie,
- taniec,
- działania plastyczne (malarstwo, rysunek, rzeźba itd.) -
- pokaz umiejętności gry aktorskiej,
- pokaz sprawności fizycznej,
- kabaret,
- recytacja,
- występy sportowe, akrobatyczne,
- zdolności manualne,
- iluzja,
- inne talenty. -
Termin: zgłoszenia do 13 kwietnia 2022 r.
konkurs: 29 kwietnia 2022 r.
-
Wypełniony i podpisany przez rodziców Formularz Zgłoszenia do Konkursu, należy przekazać w terminie do 13 kwietnia 2022 r. do pani Ilony Walczak.
-
Do konkursu dopuszczone zostaną jedynie te występy, które nie zagrażają zdrowiu i życiu uczestników konkursu oraz publiczności.
-
Do udziału zaproszeni są zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy prezentujące swój talent.
-
Prezentacja nie powinna być dłuższa niż 5 minut. W przypadku działań plastycznych oraz innych dłuższych form, po uzgodnieniu z organizatorami, dopuszczone mogą być prezentacje dłuższe.
-
W przypadku utworu muzycznego prezentacja dotyczy jednej piosenki lub utworu, a wykonawca może wystąpić z własnym akompaniamentem lub z zespołem. Podkład muzyczny musi być nagrany na płycie CD lub na pendrive w formacie mp3 i dostarczony do koordynatora co najmniej dwa dni przed występem.
-
Uczestnicy konkursu mają obowiązek dostarczyć niezbędne pomoce do swojego występu (akompaniament, akcesoria, materiały papiernicze i inne itp.) dzień przed występem. W przeciwnym wypadku uczestnik może być niedopuszczony do udziału w konkursie.
-
W czasie występu niedozwolone jest wykonywanie niestosownych gestów, ruchów, tańców oraz wykorzystanie niestosownych piosenek czy używanie wulgarnych słów. Nie można być również ubranym prowokacyjnie.
-
Uczestnik musi dostosować swój pokaz do możliwości technicznych sali.
-
Organizator zapewnia sprzęt nagłaśniający, mikrofony, odtwarzacz CD, rzutnik multimedialny, materace (potrzeby w tym zakresie należy wpisać w karcie zgłoszenia).
-
Wszystkie pozostałe rekwizyty potrzebne uczestnikom do występu zabezpiecza sobie sam wykonawca.
-
Talenty uczestników oceniać będzie jury.
-
Jury ma prawo przerwać występ w dowolnym momencie.
-
Po zakończeniu występów jury wyłania finalistów i przyznaje nagrody. W zależności od ilości i rodzaju zgłoszeń jury może ustalić kategorie występów.
Postanowienia końcowe:1. Uczestnictwo w Konkursie oznacza wyrażenie zgody na warunki niniejszego Regulaminu.
2. Decyzja Komisji Konkursowej typującej finalistów jest ostateczna.
3. Wszystkie występy dzieci mogą być nagrywane lub fotografowane na potrzeby promocyjne Szkoły.
-
"Wiosna, wiosna ach to ty..."
Nowa galeria "Wiosna, wiosna ach to ty..." została dodana do albumu fotograficznego
Wraz z pierwszymi promykami marcowego słońca, świetliczaki ochoczo przystąpiły do pracy! Wykonaliśmy podczas zajęć urocze portrety pani wiosny, gazetkę ozdobiły trójwymiarowe przebiśniegi. Nie zapomnieliśmy o święcie pandy wykonując zakładki do książek. Pełni energii trenowaliśmy wiosenną gimnastykę z trenerkami z klasy pierwszej :-), gimnastykowaliśmy również mózg podczas zajęć z kodowania . Uwieczniliśmy wiosenne kolory wykonując witraże z folii.
8
Psy i koty ze schroniska wołają o pomoc!
W dniach od 30.03.- 13.04. 2022r. uczniowie klas 5 i 6 organizują zbiórkę akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Wieruszowie.
Zbieramy:
- Koce, legowiska, smycze , obroże, zabawki dla czworonogów.
Akcesoria dla zwierząt można przynosić do sali nr 10.
UWAGA!
Nie przynosimy karmy!
Podopieczni będą wdzięczni za każdą pomoc!
Pokażmy, że szacunek i miłość do zwierząt są w życiu ważne!
Wszystkie: Archiwum Aktualności