Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Dzień dobry,
W imieniu Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Baranowie zapraszam młodzież szkolną do udziału w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP), które odbędą się 9 kwietnia 2022r. (sobota) w Jankowach. Początek o godzinie 9:00. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy zaznajamianiu dzieci i młodzieży z przepisami przeciwpożarowymi, zasadami postępowania na wypadek pożaru, praktycznymi umiejętnościami posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzą na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Konkurs jest skierowany do dzieci, mło
Konkurs plastyczny „Oszczędzaj wodę - dbaj o przyrodę”
122 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wody. Z tej okazji pani Małgorzata Grabarek oraz Paulina Błaszczyk- Lipska zaprosiły uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym. Zadanie konkursowego polegało na wykonaniu plakatu pod hasłem: „Oszczędzaj wodę- dbaj o przyrodę”. Konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem, wszystkie prace poruszyły temat wiodący, prezentowały ciekawe techniki plastyczne, a przede wszystkim niesamowitą pomysłowość. Laureatom życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji.
Wyjazd do kina
Z okazji pierwszego dnia wiosny 21 marca uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się do kina „Sokolnia” w Kępnie. Dzieci miały okazję obejrzeć film pt. „Skarb Mikołajka”. Przygody Mikołajka oraz jego przyjaciół, którzy wyruszają na poszukiwanie skarbu z nadzieją, że uratuje on głównego bohatera przed przeprowadzką na drugi koniec Francji bawiły i wzruszały do łez. Wycieczka była bardzo udana, a uczniowie zapewniali, ze już czekają na następny taki wyjazd.
Światowy Dzień Wody
822 marca obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ WODY. Dlatego uczniowie z kl. IIa zajęcia poświęcili właśnie wodzie. Obejrzeliśmy bardzo ciekawy film edukacyjny "Woda wokół nas", który przybliżył nam m.in. ile i jakiej wody mamy na Ziemi, ile % wody jest w naszym organizmie, jakie mamy zbiorniki wodne, co zatruwa wodę, w jaki sposób jest czyszczona. Smakowaliśmy różne rodzaje wody. Przyjrzeliśmy się wodzie ze stawu, jej zanieczyszczeniom, a następnie ją filtrowaliśmy. Omawialiśmy karty pracy, które związane były z oszczędzaniem wody i z zanieczyszczaniem jej. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest reagowanie na awarie, w czasie których woda się marnuje. Wykonaliśmy notatkę do zeszytu stwierdzającą, że wodę należy oszczędzać, bo bez niej nie ma życia. Uczniowie także napisali wiele ciekawych uzasadnień – dlaczego należy ją oszczędzać.
Nasi szczypiorniści na III miejscu w rejonie kaliskim
We wtorek, 22 marca w hali sportowej w Koźminie Wielkopolskim odbył się Finał Rejonu Kalisz w Piłce Ręcznej chłopców. Do zawodów zakwalifikowali się szczypiorniści SP Mokronos, SP Rozdrażew, SP Kraszewice, SP-3 Pleszew, SP-9 Ostrów Wielkopolski. Nasi chłopcy w swojej grupie pokonali reprezentację SP Rozdrażew a z powodu kontuzji Filipa Pałki nie obronili zwycięstwa w meczu z SP-9 Ostrów Wielkopolski. W meczu o III miejsce spotkali się z zawodnikami SP-3 Pleszew, wygrywając to spotkanie 3:1.
Drużyna z Baranowa to: Piotr Głowik, Bartek Góralski, Filip Pałka, Adrian Krawczyk, Jasiu Balcerzak, Paweł Lenart, Jasiu Marciniak, Filip Boguś, Wojtek Prygiel, Adam Gąszczak, Mikołaj Latusek, Kevin Norkiewicz.
Od pierwszego gwizdka zdyscyplinowana, opanowana, zgrana, na pełnych obrotach.
Trzecia w Rejonie Kalisz.
Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego Patryka to ważne irlandzkie święto, które za sprawą migracji ludzi rozprzestrzeniło się do innych krajów anglojęzycznych. W ramach poznawania bliżej kultry tych krajów na lekcjach języka angielskiego nasza szkoła także obchodziła to święto. Zorgranizowany został dla klas starszych Wielki Test o Irlandii.
Nominacja budynku szkoły w Plebiscycie Polska Architektura 2021
Realizacja projektu pn. Kompleks Oświatowo Sportowy w Baranowie został nominowany w Plebiscycie Polska Architektura 2021 w kategorii Obiekty publiczne i bierze udział w głosowaniu publiczności a także jury! Jest w pierwszej dziesiątce najlepszych budynków publicznych w Polsce!
Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu!
Wizyta przedstawicieli OSP
2Uczniowie klas II a oraz II b realizowali niedawno temat związany z zawodem strażaka. Dzięki współpracy z panią pedagog Bogumiłą Górecką-Kijak udało się zaprosić przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Baranowa.
Przyjechali do nas nowoczesnym samochodem gaśniczym. Na spotkanie przybyli wszyscy uczniowie z klas I – III. Mogliśmy dowiedzieć się jak ważna i odpowiedzialna jest praca strażaków, którzy nie tylko gaszą pożary, ale także m.in. udzielają pierwszej pomocy, ratują powodzian, sprzątają powalone drzewa po wichurach. Mogliśmy zobaczyć ubranie, w jakim jadą do pożarów, a także gaśnice, hełmy, maski, urządzenia naprowadzające, gdy strażak zniknie w dymie. Panowie pokazali i omówili wyposażenie samochodu strażackiego. W podziękowaniu za wizytę wręczyliśmy medale za odwagę oraz wafelki. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.
Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa
16W związku z przypadającym na 21 marca Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa nasi uczniowie oraz nauczyciele przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji "Dzień kolorowej skarpetki". W tym dniu założyli kolorowe nie do pary skarpetki będące symbolem tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami. Z prac plastycznych uczniów klas 1-3 przygotowano gazetkę szkolną poruszającą tą tematykę. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Podziękowanie ❤
W imieniu organizatorów zbiórki dla dzieci z Ukrainy bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wielkie serce wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję. Dzięki Wam część kolorowanek została rozdana bezpośrednio do rąk dzieci na granicy, natomiast część trafiła do świetlicy w Medyce. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Wasze wrażliwe serca. Pamiętajmy: „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas.”
Ekologicznie o lasach
W marcu przy okazji obchodów Dnia Dzikiej Przyrody odwiedziła nas pani Aleksandra Radomska Barton z Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach. Podczas swojej wizyty opowiedziała uczniom klas 1-3 o zwierzętach jakie można spotkać podczas spacerów w lesie, o miejscach ich zamieszkania, roślinach jakie je otaczają. Dzieci poznały zasady zachowywania się w lesie. Nawiązano także do tematyki ekologicznej - chronienia otaczającej nas przyrody.
Wiosna w świetlicy
Nowa galeria Wiosna w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego
Świetliczaki w mijającym tygodniu zrealizowali 8 zadanie projektu " Świetliczaki na tropie zagadek". Podczas zajęć odpowiedzieliśmy sobie na pytanie " Co się mieści w mieście?". Poznając twórczość E. Dwurniaka mieliśmy okazję plastycznie przedstawiać miejski krajobraz . Oczywiście nie zapomnieliśmy o Dniu Kobiet - chłopcy wykonali dla pań urocze laurki a kobietki przyozdobiły je kolorowymi motylkami, wszystkie prace zostały umieszczone na świetlicowej gazetce!
Dzień bez plecaka :)
10W piątek 11 marca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień bez Plecaka. Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali, że ich kreatywność nie zna granic. Walizki, wiaderka, futerały na gitarę, koszyki sklepowe a nawet wózek dla lalek - w tych rzeczach nasi uczniowie przynieśli książki. Dzień ten wywołał nie jeden uśmiech i naładował pozytywną energią na resztę dnia nauki.
Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
9 marca w Łęce Mroczeńskiej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Poezja jest dobra na wszystko". Celem konkursu było zapoznanie i zainteresowanie dzieci poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W konkursie wzięła udział uczennica naszej szkoły z klasy 7b - Lena Jajko. Zaprezentowała wiersz pt. "Ty jesteś moje imię...". Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Sukces Jasia i Marty na Powiatowym Konkursie Profilaktycznym
Hasło Powiatowego Konkursu Profilaktycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Mroczeniu w tym roku było "Rozmowa światełkiem w tunelu." Temat ten dotykał bardzo ważnych zagadnień jakimi są depresja i osamotnienie. W konkursie udział wzięło 98 prac artystycznych wykonanych przez uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z całego powiatu.
Rozwijamy zainteresowania
2Ostatnio podczas zajęć w klasie IIa realizowaliśmy tematykę związaną z wodą. Poznaliśmy różne akweny wodne, roślinność i zwierzęta, które możemy tam spotkać. Omawialiśmy także budowę ryby. I to był impuls, aby poszerzyć swoje wiadomości na temat wędkarstwa. Remik postanowił przynieść do klasy profesjonalny sprzęt wędkarski. Ponieważ bardzo lubi łowić ryby pokazał rówieśnikom, co jest potrzebne do łowienia. Dzieci były bardzo zainteresowane. Oglądały wędkę, kołowrotek, spławiki, przynęty, haczyki, wagę i ołów do obciążenia spławików. Mogliśmy zobaczyć również zanęty orzechowe, truskawkowe, miodowe. W czasie rozmowy okazało się, że nie tylko Remik łowi ryby. Również inni chłopcy, a nawet Matylda chętnie spędzają wolny czas z wędką. Dzieci chwaliły się swoimi osiągnięciami, wymieniały doświadczeniami. To były bardzo ciekawe zajęcia.
Wyniki konkursu "Wierszem malowane"
2Konkurs plastyczny ogłoszony przez bibliotekę szkolną w ramach realizacji zadań NPRCz został rozstrzygnięty. Wzięło w nim udział 26 osób z klas 1-3 oraz zerówek.
Dziękujemy wszystkim za udział!
Laureaci w kategorii kl. 0-1
I miejsce: Zuzanna Oleś kl.1a
II miejsce: Helena Rogowska kl. 1b
III miejsce: Wojciech Kamiński gr. 0
Radzimy sobie z emocjami
4W poniedziałek 7 marca odbyły się ciekawe zajęcia w kl. IIa. Prowadziła je pani pedagog Bogumiła Górecka –Kijak. Tematyka dotyczyła emocji, radzenia sobie z nimi w różnych sytuacjach. Nie był to temat nowy, ponieważ omawiano go już na wcześniejszych zajęciach. Pani Bogusia przedstawiła uczniom ciekawy film edukacyjny pt: „Najważniejszy czas, by poznać moc emocji”. Na bazie własnych doświadczeń dzieci omawiały, kiedy występuje u nich radość, gniew, złość, smutek, odraza i strach. Otrzymały także od pani pedagog kartę pracy, którą chętnie wykonały. Uczniowie utrwalili sobie sposób radzenia sobie emocjami, przypomnieli informacje z podręcznika, a także wypełniali zadania z zeszytu ćwiczeń. Zajęcia były bardzo potrzebne, gdyż każdy musi nauczyć się panować zwłaszcza nad złymi emocjami. Bardzo dziękujemy pani pedagog za spotkanie
Wyniki konkursu fotograficznego "Sleeveface"
20W ramach realizacji zadań NPRCz 2.0 odbył się konkurs fotograficzny dla uczniów klas 4-7 polegający na wykonaniu zdjęcia w stylu "sleeveface" z wybraną przez siebie książką.
Sleeveface to zdjęcia, których elementem jest okładka książki – wmontowana w obraz w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała, sylwetki.
Partnerzy
brak danych
NIEZBĘDNIK
W zakładce "Niezbędnik" znajdą Państwo najważniejsze informacje dla uczniów i rodziców, w tym m.in. zamówienia mundurków, dojazdy autobusem, jadłospis, zasady oceniania, listy lektur i podręczników.
Harmonogram dnia
1 lekcja - 8.00 - 8.45
2 lekcja - 8.50 - 9.35
3 lekcja - 9.50 - 10.35
4 lekcja - 10.45 - 11.30
5 lekcja - 11.50 - 12.35
6 lekcja - 12.40 - 13.25
autobus 13.40
7 lekcja - 13.30 - 14.15
8 lekcja - 14.20 - 15.05
autobus 15.20
sekretariat czynny: 7.00 - 15.00
Programy, w których bierzemy udział
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 568230Logowanie