Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Cicho-sza" w Niedźwiedziu
123 maja uczniowie z klasy Ia i Ib uczestniczyłi w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Cicho-sza” w Niedźwiedziu. Głównym celem wycieczki było propagowanie szacunku do zwierząt, przyrody oraz oczywiście wspaniała zabawa w kontakcie z naturą. Jednym z punktów wyjazdu było zwiedzanie Mini Zoo. Dzieci mogły tam zobaczyć zwierzęta domowe i egzotyczne tj.wielbłądy, bawoły węgierskie, bydło stepowe, szopy pracze, alpaki, kangury, wiele ras różnego rodzaju ptaków, konie i kucyki. Kolejną atrakcją była przejażdżka bryczka po zalesionych terenach gospodarstwa. Po tak aktywnie spędzonym czasie na dzieci czekały kiełbaski z grilla. Zakończeniem wycieczki byla wspólna zabawa na placu zabaw. Wyjazd był bardzo udany, co widać było po zadowolonych minach wszystkich dzieci.
Gminny Konkurs Ortograficzny
120 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice : Mirabella Kwapisz z klasy 3b oraz Karolina Jędrzejewska z klasy 3a. Miło nam poinformować , że Mirabella zajeła III miejsce, a Karolina miejsce I. 31 maja Karolina będzie reprezentować nasza szkołę na Powiatowym Konkursie Ortograficznym który odbędzie się w Trzcinicy. Gratulujemy naszym uczennicom sukcesu, a Karolinie życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym! Nagrody w konkursie ufundowała Gmina Baranów.
Zabawy z magnesem
5Na zajęciach rozwijających uczniowie klasy 1b poznali właściwości magnesu. Wiedzą już, że magnes przyciąga metale. Oglądali filmik edukacyjny, gdzie dowiedzieli się, że magnes ma dwa bieguny, zwane umownie północnym i południowym. Dwa różne bieguny się przyciągają, dwa takie same odpychają. Zobaczyli ,że magnes ma zastosowanie w nowoczesnych urządzeniach takich jak kompasy, telefony komórkowe, słuchawki, mikrofalówki, lodówki, odkurzacze, miksery czy blendery. W drugiej części zajęć uczniowie przeprowadzili eksperymenty z magnesem. Sprawdzali, czy magnes przyciągnie przedmioty z gumy, z drewna, z plastiku czy z metalu. Wyszukiwali w klasie przedmioty, które są przyciągane przez magnes. Spróbowali,, złapać,, magnesem metalowe spinacze przez kartkę papieru i zabawili się w "tańczące szpilki". Na koniec za pomocą magnesu wyciągnęli ze szklanki pełnej wody zatopione w niej spinacze nie moc
XI Ogólnopolski Tygodnia Świadomości Czerniaka
Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.
Finał czwórboju w Kaliszu
Słoneczne przedpołudnie, 16 maja 2022 r. Na Stadionie Miejskim W Kaliszu odbyły się finałowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym rejonu kaliskiego. W biurze zawodów zameldowały się drużyny SP 8 Krotoszyn, SP Opatówek, SP 24 Kalisz, SP 2 Ostrzeszów, SP 1 Ostrów Wlkp., SP 2 Pleszew, SP 8 Kalisz, ZSP Rojów, SP 11 Ostrów Wlkp, SP Zduny, SP Gizałki, SP 18 Kalisz i ZS Baranów. W atmosferze zdrowej rywalizacji i walki z własnymi słabościami uczniowie przystępowali do kolejnych konkurencji: biegu na 60 m, rzutu piłeczką palantową, skoku w dal, biegu na 600 m dla dziewcząt oraz biegu na 1000 m dla chłopców. Rezultaty osiągane przez uczniów z każdej dyscypliny sędziowie przeliczali na punkty wg specjalnej tabeli lekkoatletycznej. Suma punktów z czterech konkurencji dała rezultat każdego zawodnika. O kolejności zajętych miejsc przez poszczególne szkoły decydowała suma punktów pięciu najlepszych ucz
Zebranie
Przypominamy, że zgodnie z wrześniowymi ustaleniami dot. planu pracy szkoły 18 maja odbędzie się zebranie dla rodziców.
godz. 17.00 - kl. 1-3
godz. 17.30 - kl. 4-7
Majowa świetlica
Nowa galeria Majowa świetlica została dodana do albumu fotograficznego
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami a w świetlicy praca nadal trwa! W mijającym tygodniu uczciliśmy Dzień Unii Europejskiej, poznaliśmy dzięki prezentacjom multimedialnym różnorodne techniki plastyczne, tańczyliśmy , bawiliśmy się , malowaliśmy palcami w rytm muzyki i ... wykonaliśmy ostatnie zadanie Ogólnopolskiego Projektu "Świetliczaki na tropie zagadek"! Naszym ostatnim zadaniem było wykonanie albumu pt.: " Kto na podium stanie? - rekordy zwierząt". Album zawierający nasze prace plastyczne wykonaliśmy w technice 3D.
Pomagamy
Wizyta uczniów klas V i VI w schronisku dla zwierząt
Czwartek 12.05.2022
Niesamowicie się cieszę, bo jutro jedziemy do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wieruszowie. Ja naprawdę bardzo starałam się pomóc, bo kocham zwierzęta. Pewnego dnia zaniosłam do szkoły trzy ogromne legowiska dla psów i wszyscy się na manie patrzyli! Uczniowie i nauczyciele pytali się: „Ania, po co ci to?”, „Ania, co to za wanny dla dzieci?”, „Ania, co ty tam niosłaś?”. To było zabawne. W każdym razie muszę jeszcze napisać do koleżanek, żeby pamiętały o przyniesieniu ostatnich darów na jutro. Nie mogę się już doczekać!
Lekkoateltyczne Czwartki
13W dniu 12 maja 2022 r. 19 uczniów naszej szkoły z klas 4-7 po raz pierwszy wzięło udział w kolejnej edycji Lekkoatletycznych Czwartków - zawodów sportowych dla dzieci.
Nasi uczniowie stanęli na podium 23 razy. Dyscypliny, w których rywalizowali to skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką oraz biegi na 60 m, 300 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy).
Niepokonani lekkoatleci
I miejsce dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym
9 maja 2022 r. na stadionie KOSiR w Kępnie zameldowało się 13 drużyn dziewcząt i chłopców aby rywalizować o tytuł mistrza powiatu w czwórboju lekkoatletycznym. Sześcioosobowe teamy zmagały się z trudami wieloboju oraz własną słabością. Czwórbój lekkoatletyczny, składający się z biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzutu 150 gramową piłeczką palantową oraz biegu na 600 metrów dla dziewcząt i 1000 metrów dla chłopców wymagał hartu ducha i charakteru, by uzyskać znaczące wyniki we wszystkich czterech konkurencjach i zdobyć największą ilość punktów. W tym roku uczniowie naszej szkoły byli niepokonani w obu kategoriach. Dziewczęta w składzie: Aleksandra Nycz, Yelyzaveta Mniukh, Blanka Michalczyk, Anna Kulok, Oliwia Wylęga i Katarzyna Trąpczyńska zdobyły I miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Piotr Głowik, Bartos
Sukcesy w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla kl. III
Już po raz jedenasty odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło dnia 10 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Słupi pod Kępnem. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z 5 szkół z terenu Gminy Baranów. Uczestnicy zmagali się z zadaniami z różnorodnych kręgów tematyczny z zakresu języka angielskiego. Głównymi celami konkursu było: rozwijanie pasji językowych i motywacja do nauki języka angielskiego.
Dla Strażaków
4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka i imieniny św. Floriana, który jest patronem Strażaków. Z tej okazji jak co roku zaprosiliśmy do naszej szkoły członków Ochotniczej Staży Pożarnej w Baranowie. Klasy 1a i 1b przygotowały krótką część artystyczną. Natomiast wszystkie klasy I-III swoje podziękowania i życzenia wyraziły za pomocą pięknych laurek. W ten sposób chcieliśmy podkreślić trud i poświęcenie okazywane nam każdego dnia.
Gminny Drużynowy Konkurs Matematyczny
Dnia 6 maja w Zespole Szkół w Słupi odbył się Gminny Drużynowy Konkurs Matematyczny. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4, 5, 7 oraz 8 Szkół Podstawowych z Gminy Baranów. Dzieci rywalizowały ze sobą w dwuosobowaych drużynach, odpowiadając najpierw na cztery zadania otwarte a następnie na dziesieć zadań zamkniętych z formułą prawda/fałsz.
Pierwsza edycja konkursu SZKOLNY MAM TALENT
Co to jest talent? Czy wystarczy on aby w życiu osiągnąć sukces? Talent to wrodzona predyspozycja do wykonywania czynności intelektualnych, artystycznych czy ruchowych. Sam talent to prezent od losu. Trzeba jednak nad nim pracować aby ciągle się doskonalić. Utalentowana osoba musi jeszcze posiadać takie cechy charakteru jak: wytrwałość, chęć do pracy aby talent rozwinąć. W naszej szkole, w myśl hasła: ,, W szkole ważne jest utrzymanie równowagi pomiędzy nauką, zabawą, kreatywnością oraz radością,, 29 kwietnia odbyła się pierwsza edycja konkursu SZKOLNY MAM TALENT.
Jak pomóc dzieciom poradzić sobie z zazdrością?
4"Mamo, tu wiesz, że Maciek ma nowy zestaw klocków! WOW! Ten największy! On zawsze dostaje te duże, a ja nigdy!
"Ja też chcę być taka wysoka! Zazdroszczę jej!"
"Ale ona super rysuje, nie to, co ja...Ona jest super!"
"Zazdroszczę Jaśkowi! On ma ekstra pokój"
Kuszące jest to, co mają inni. Mówi się, że z zazdrości to można zielenieć! Myśli krążą wokół tego, czego usilnie my nie mamy, ale co gorsza, co cieszy kogoś innego. Zawiść, zniechęcenie, poczucie niesprawiedliwości napędzają machinę zazdrości, która jak toksyna zatruwa poczucie szczęścia i zadowolenia. Nagle zamiast radości, że mam tak wiele lalek, pojawia się poczucie niezrozumiałej pustki, bo akurat tej, co ma Zośka, nie mam. Moje lalki przestają mieć znaczenie. Myśli są wokół lalki Zośki. Nagle zamiast zadowolenia, że mogę jeździć rowerem, ile chce, mam poczucie, że Jacek ma lepiej, bo starszy i może jeździć ile i gdzie chc
Jak reagować na słowa dzieci?
4"Nienawidzę cię!" "Najgłupsza mama!" "Idź sobie!" "Już nie jesteś super mama!" Takie słowa trafiają nas, dorosłych prosto w serce. Chociaż wiemy, że są wypowiadane w emocjach to i tak trudno nam zachować spokój... I dlatego dziś, kilka skutecznych wskazówek, jak zareagować w inny sposób. Zerknij!
Jak wspierać dzieci, kiedy myślą o sobie źle i zmagają się z porażkami?
4Sezon nowości w pełni. Rower, hulajnoga, rolki, piłka. Snujecie fantazje o rodzinnych wycieczkach i wspólnych aktywnościach. Wszystko macie już zaplanowane, wiecie jak to będzie, no chyba, że... macie dziecko z podwyższonym poziomem lęku, krytyczne wobec siebie, wrażliwe itd. itd. Jak wesprzeć dzieci, kiedy myślą o sobie źle i nie radzą sobie z porażkami? Jak towarzyszyć im, kiedy próbują, rezygnują, doświadczają rozczarowań i zmagają się z samymi sobą?
Noc Muzeów w Kępnie
W imieniu Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego serdecznie zapraszam na Noc Muzeów 2022, która odbędzie się w sobotę 14 maja 2022 roku.
Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: EKSPERYMENTUJ I DOŚWIADCZAJ W MUZEUM! Na uczestników czeka mnóstwo biologicznych i fizycznych niespodzianek.
Energia z wiatru
Spotkanie uczniów klasy V z inżynierem – panem Maciejem Budziewskim
Gościem szczególnym lekcji wychowawczej w klasie V był pan Maciej Budziewski – inżynier i konstruktor farm wiatrakowych. Gość opowiedział uczniom, sięgającą średniowiecza, historię wykorzystywania energii wiatru i wyjaśnił zalety stosowania odnawialnych źródeł energii. Uczniowie poznali budowę i działanie turbiny wiatrowej a wyświetlony film zilustrował cały proces budowy farm wiatrakowych. Wybór miejsca inwestycji, transport elementów i montaż całości z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Druga część lekcji była zabawą w młodych konstruktorów. Uczniowie zbudowali modele wiatraków, które zasilała energia, powstała z reakcji chemicznej. Przy użyciu osolonej wody „młodzi technicy" wprowadzili łopaty wirników w ruch. Wszystkie wiatraki zaczęły się obracać. Ale była frajda. Nie do wiary. Woda z solą, połączona z dwoma
Witaj majowa jutrzenko!
29 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie klas czwartych pod opieką pani Moniki Miś. Krótko opowiedzieli oni o najważniejszych faktach z historii naszego kraju, przypomniając wszystkim jak ważna dla Polaków była i jest konstytucja. Przypomnieliśmy sobie o ważnych wartościach jakimi są Bog, Honor i Ojczyzna. Wyświetlono także film dotyczący świąt majowych przygotowany w zeszłym roku przez pana Jacka Klytę i panią Sylwię Prygiel.
Partnerzy
brak danych
NIEZBĘDNIK
W zakładce "Niezbędnik" znajdą Państwo najważniejsze informacje dla uczniów i rodziców, w tym m.in. zamówienia mundurków, dojazdy autobusem, jadłospis, zasady oceniania, listy lektur i podręczników.
Harmonogram dnia
1 lekcja - 8.00 - 8.45
2 lekcja - 8.50 - 9.35
3 lekcja - 9.50 - 10.35
4 lekcja - 10.45 - 11.30
5 lekcja - 11.50 - 12.35
6 lekcja - 12.40 - 13.25
autobus 13.40
7 lekcja - 13.30 - 14.15
8 lekcja - 14.20 - 15.05
autobus 15.20
sekretariat czynny: 7.00 - 15.00
Programy, w których bierzemy udział
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 528830Logowanie