Uczniowie naszej szkoły zawsze aktywnie włączają się w działalność dobroczynną
W dniach 22-24 listopada Szkolne Koło Wolontariatu wraz ze swoimi opiekunkami p. M. Potyrała i B. Górecką-Kijak zorganizowało zbiórkę pieniężną na rzecz dwuletniego Franka Strózika z Czastar. Chłopiec musi przejść kosztowną operację ratującą mu życie. Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne dlatego każda złotówka ma znaczenie. Uczniowie wraz z kadrą nauczycielską jak zawsze okazali wielkie serca i życzliwość angażując się i wspierając akcję. Zebrane pieniążki w kwocie 1975,82 zł zostały wpłacane na konto Frania.
Odwiedziny na Warsztatach Terapii Zajęciowej
3W związku z przypadającym na dzień 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych uczniowie klas VII a i VII b odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Słupi. Wspólnie z uczestnikami wykonywali stroiki bożonarodzeniowe i piekli pierniki świąteczne. Efekty swojej pracy zabrali do domu. Zapraszamy do obejrzenia relacji z udziałem naszych uczniów.
Wyniki konkursu na rozetkę patriotyczną
Kategoria kl. 1-3
I miejsce: Filip Grzesiak
II miejsce: Zuzanna Oleś
III miejsce: Zuzanna Żłobińska
Wyróżnienia: Julia Rachel, Matylda Śpikowska, Oskar Nawrocki, Mikołaj Kamiński, Zuzanna Kłobus
Kategoria kl. 4-7
I miejsce: Lena Potyrała
II miejsce: Karolina Wojciak
III miejsce: Wiktoria Duda
Ważne artykuły dla rodziców
Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi artykułami w zakładce "Szkoła Podstawowa - Pedagog szkolny", m.in
- Jaką grę komputerową kupić pod choinkę?
- Jak być bliżej z dzieckiem?
- Drugie śniadanie do plecaka
- Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej
- Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego
Obchodzimy Andrzejki
10Zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas czeka w przyszłości. 29 i 30 listopada uczniowie młodszych klas przypomniały sobie tradycje ludowe związane z andrzejkami. Była to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku do tradycji. Wiele radości dostarczały przepowiednie związane z zawodami i przyszłością. Należy jednak pamiętać, że traktujemy je z przymrużeniem oka.
Dzień Życzliwości
22 listopada obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Szkolny Dzień Życzliwości zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to dzień pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Przesłanie akcji jest proste- bądźmy życzliwi codziennie, a nie od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, uśmiech który przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. W tym dniu mogliśmy zrobić sobie zdjęcia w fotobudce, wysłuchać życzeń oraz potańczyć w rytm muzyki która umilała nam szkolne przerwy.
Wycieczka klas trzecich
Udział w przedsięwzięciu MEiN "Poznaj Polskę"
3W listopadzie klasy trzecie wraz z wychowawczyniami wyjechały na wycieczkę szkolną do Wrocławia. Pierwszym miejscem do którego się udaliśmy było Hydropolis, czyli Centrum Edukacji Ekologicznej. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy film pt. "Planeta Wody" ukazujący powstanie naszej planety i narodziny wody. Następnie pan przewodnik oprowadził nas po kolejnych strefach gdzie mogliśmy zobaczyć np. symulator zamieci śnieżnej , stację badawczą rafy kolarowej, replikę batyskafu "Trieste" model rekina z ławicą tuńczyków, a także odpocząć w strefie relaksu. Kolejnym punktem na mapie naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Ossolińskich. W muzeum zwiedziliśmy wystawę "Rękopis Pana Tadeusza", która opowiada opowstaniu niezwykłej książki, którą znają niemal wszyscy Polacy. Mogliśmy zobaczyć jak żyła polska szlachta na początku XIX wieku. Podziwialiśmy piękne
Wszystkie misie nasze są...
325 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, niezastąpiona przytulanka dzieci- Pluszowy Miś. Uczniowie klas 1-3 postanowili uczcić ten dzień. Dzieci z zaciekawiem obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą historii Pluszowego Misia Następnie próbowały odgadnąć imiona niedzwiadkowych bohaterów z różnych bajek. Dzień wypełniony był zagadkami, zadaniami i quizami. Powstały piękne prace plastyczne w roli głównej z misiami.
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada obchodzimy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Właśnie w tym dniu uczniowie kl. 2a podczas zajęć dużo czasu poświęcili na wykonywanie zadań związanych z misiami. Przypomnieliśmy sobie historię misia. Na edukacji polonistycznej opisywaliśmy, każdy swojego miśka. Na matematyce rozwiązywaliśmy zadania tekstowe oraz sudoku, także związane z tymi pluszowymi zabawkami. Ustawialiśmy misie od największego do najmniejszego. Remik przyniósł największego, a Oskar najmniejszego. Było również kodowanie, a także zajęcia plastyczne – rysowanie swojego pupila. Miśki to kochane zabawki, dzieci bardzo je lubią.
Z wizytą w fabryce bombek
2W środę 24 listopada klasy 2a oraz 2b wybrały się do Koźmina Wielkopolskiego w celu poznania sposobu produkcji choinkowych bombek. W fabryce zobaczyliśmy m.in. sposób kształtowania bombek, co należy robić, aby były one tej samej wielkości, jak są napełniane srebrem i czyszczone.. Przyglądaliśmy się technikom ich ozdabiania. Dowiedzieliśmy się, że używa się mnóstwo różnych kolorów, np czerwonych jest aż 8 odcieni, a panie malujące używają aż 40 rodzajów pędzelków. Zobaczyliśmy sposoby pakowania ozdób. Sami przekonaliśmy się, że ozdabianie bombek jest trudne, bo mieliśmy zajęcia warsztatowe. Każdy mógł samodzielnie ozdobić 4 bombki, które zabrał do domu. Na koniec, kto chciał zrobił zakupy w sklepie firmowym. Była to ciekawa, edukacyjna wycieczka.
I miejsce naszych unihokeistów w Gorzycach Wielkich! Jedziemy na półfinał województwa!
25 listopada 2021 r. w Gorzycach Wielkich, nasi chłopcy reprezentowali powiat kępiński w unihokeju. Do zawodów zgłosili się uczniowie SP Zakrzyn, SP Żerocin, SP Raszków i SP Baranów. Naszą drużynę reprezentowali: Adrian Krawczyk, Mikołaj Latusek, Piotr Głowik, Filip Pałka, Bartek Góralski, Jasiu Balcerzak, Adam Gąszczak, Oskar Kulok, Jasiu Marciniak, Kuba Frąckowiak i Wojtek Bilski. Od pierwszego gwizdka, grając systemem każdy z każdym, nasi hokeiści dyktowali warunki gry. Wykazali się niesamowitą techniką, szybkością decyzji, przemyślaną strategią i skutecznością strzałów. Wygrali wszystkie mecze. Łącznie strzelili 11 goli. Do naszej bramki piłka trafiła tylko jeden raz. 7 grudnia czeka ich 1/2 finału województwa wielkopolskiego. Powodzenia.
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Gminy Baranów ARIES w Baranowie
W dniu 23.11 br w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Baranowie odbyło się zebranie dotyczące powołania i utworzenia Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Gminy Baranów ARIES przy Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Baranowie.
Przewodniczący zebrania założycielskiego dyrektor szkoły Sławomir Nowicki po przywitaniu zebranych 16 uczestników spotkania rozpoczął część oficjalną. Powołano komitet założycielski stowarzyszenia, odczytano i uchwalono statut, regulamin MUKS oraz podjęto uchwały je ustanawiające. Poddano również dyskusji potencjalną nazwę Klubu. Jednogłośnie zatwierdzono nazwę: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Gminy Baranów ARIES w Baranowie.
Nasze badmintonistki znów na I miejscu
16 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej w Donaborowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w badmintonie drużynowym dziewcząt klasy 4 - 6. Do zawodów zgłosilo sie 8 drużyn z Rejonu Kaliskiego. Każdy punkt był na wagę złota. Drużyny zaprezentowały maksimum zaangażowania w grze o każdą lotkę. Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Aleksandra Nycz i Hanna Wylęga zdobyły komplet punktów, wygrały zawody i awansowały do zmagań na szczeblu wojewódzkim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wsparcie dla Franka
W DNIACH 22 LISTOPADA DO DNIA 24 LISTOPADA
W NASZEJ SZKOLE PRZEPROWADZIMY ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY NA LECZENIE FRANKA STRÓZIK Z CZASTAR.
KAŻDA ZŁOTÓWKA MA ZNACZENIE !
Nikt z potrzebujących nie jest nam obojętny, dlatego kolejny raz przyłączamy się do akcji charytatywnej. Tym razem naszej pomocy potrzebuje niespełna dwuletni Franek Strózik z Czastar. Chłopiec urodził się z wadą serca, ciągle zmaga się z walką o życie. Szansą dla niego jest operacja, ale, jak pewnie się domyślacie, wiąże się ona z dużymi kosztami. Bez względu na to czy uda się sprowadzić lekarz do Polski, czy to Franek będzie musiał wyruszyć w świat, przyda się każda złotówka, dlatego wychodzimy z propozycją wsparcia.
Szkoła do Hymnu
Obchodzimy Święto Niepodległości
510 listopada nasza szkoła świętowała 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Równo o godzinie 11.11 przystąpiliśmy do akcji "Szkoła do Hymnu" i odśpiewaliśmy wspólnie "Mazurka Dąbrowskiego".
Następnie odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klas 7 wraz z paniami Moniką Miś i Lidią Wielgoś. Ważnym jej elementem było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Kilka tygodni wcześniej każda klasa otrzymała zaproszenie na uroczystość, które zawierało pieśń jaką mieli przygotować i zaprezentować. Usłyszeliśmy takie utwory jak "Szara Piechota", "Legiony", "Moja Ojczyzna", "Wojenko, wojenko", "Rozkwitały pąki białych róż", "O mój rozmarynie". Poza tym siódmoklasiści recytowali także okolicznościowe wiersze. Dziewczyny z klas 7a i 7b pod kierunkiem pani Joanny Durlej zaprezentowała przygotowany taniec.
Doświadczenia z wodą
3W klasie 1b na zajęciach rozwijających uczniowie mogli eksperymentować z wodą. Dlaczego lód nie tonie, tylko pływa na powierzchni wody? Czemu olej wlany do szklanki z wodą, utrzymuje się na powierzchni ? Jak zrobić fascynującą lampę lava? W jakich stanach skupienia występuje woda? Jakie substancje toną a jakie pływają na powierzchni wody? Na te i inne pytania uczniowie otrzymali odpowiedź na zajęciach. Żeby jednak nie było tak prosto, najpierw stawiali hipotezy. A potem przeprowadzali eksperymenty i dochodzili do prawidłowych odpowiedzi. Uczniom podoba się taka forma zajęć, gdzie samodzielnie dochodzą do wniosków i odpowiadają sami na sformułowane wcześniej pytania.
Świetlica - sztuka Aborygenów
Nowa galeria Świetlica - sztuka Aborygenów została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w ostatnim czasie nie tylko przygotowywali się do Święta Niepodległości, aktywnie uczestniczyli w zajęciach kreatywnych i realizowali kolejne, trzecie zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu pn.: " Świetliczaki na tropie zagadek" zapoznając się się ze sztuką Aborygenów. Realizacja każdego zadania w ramach projektu jest prezentowana w formie fotorelacji w grupie Facebook - Świetliczaki na tropie zagadek.
Świetlica - listopadowe zajęcia
Nowa galeria Świetlica - listopadowe zajęcia została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie uczęszczający do świetlicy z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do Święta Niepodległości, efekty prezentuje świetlicowa patriotyczna gazetka. Mieli okazję uczestniczyć w zajęciach kształtujących wyobraźnię, podczas których tworzyli z abstrakcyjnych elementów prace plastyczne. Kreatywność jak zawsze dopisywała i powstały niesamowite prace.
Konkurs Fotograficzny
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły konkursu w regulaminie. Prace konkursowe (zdjęcie+opis) należy dostarczyć do szkoły, do 5 grudnia 2021 r. Wsparcia technicznego i merytorycznego chętnie udzieli p. Jacek Klyta.
Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej
6Uczniowie klas I-III Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości uczcili piosenką i wierszem. 10 listopada w holu naszej szkoły odbył się Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej. Nasi wykonawcy zaprezentowali się wzorowo. Komisja w składzie: p. Barbara Marszałek, Izabela Rybak oraz p. Jacek Klyta stanęła przed trudnym zadaniem, jakim było wyłonienie zwycięzców. Po długich i burzliwych obradach ogłoszono następujące wyniki:
Partnerzy
brak danych
NIEZBĘDNIK
W zakładce "Niezbędnik" znajdą Państwo najważniejsze informacje dla uczniów i rodziców, w tym m.in. zamówienia mundurków, dojazdy autobusem, jadłospis, zasady oceniania, listy lektur i podręczników.
Harmonogram dnia
1 lekcja - 8.00 - 8.45
2 lekcja - 8.50 - 9.35
3 lekcja - 9.50 - 10.35
4 lekcja - 10.45 - 11.30
5 lekcja - 11.50 - 12.35
6 lekcja - 12.40 - 13.25
autobus 13.40
7 lekcja - 13.30 - 14.15
8 lekcja - 14.20 - 15.05
autobus 15.20
sekretariat czynny: 7.00 - 15.00
Programy, w których bierzemy udział
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 569234Logowanie