Dnia 21 marca jest obchodzony Światowy Dzień Zespołu Downa, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z Zespołem Downa i ich potrzeby oraz zwiększenie świadomości o tej chorobie. Data ta nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u tych osób dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze.W naszej szkole już po raz kolejny obchodzimy ten dzień, aby poszerzać wiedzę dzieci i młodzieży oraz kształtować postawy akceptacji, wrażliwości i gotowości niesienia pomocy osobom z różnymi niepełnosprawnościami.Tego dnia uczniowie klas drugich poznali bajkę edukacyjną „Skrzydlinki Motylinki” autorstwa Magdaleny Kryger, poruszającą tematykę osób z Zespołem Downa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, przygotowały gazetkę tematyczną oraz wykonały prace plastyczne w formie kolorowych skarpetek. Na znak solidarności uczniowie założyli 2 różne skarpetki będące symbolem tego wydarzenia.
Światowy Dzień Zespołu Downa
Wiosenne nowości
Nowa galeria Wiosenne nowości została dodana do albumu fotograficznego
Zapraszamy do biblioteki! Czeka na was dużo nowych książek!
Zawieszki 3D
Na przełomie pierwszego i drugiego semestru odbył się w szkole konkurs zatytułowany „MY ENGLISH KEY RING”. Zadaniem uczestników było stworzenie projektu 3D zawieszki związanej tematycznie z kulturą krajów anglojęzycznych lub językiem angielskim. Najciekawsze projekty stworzyli Bartosz Kanclerz (4a), Iga Marszałek (5b) i Karolina Wojciak (6a). Zwycięzcy otrzymali swoje prace wydrukowane za pomocą sprzętu z „Laboratoriów przyszłości”.
Wybiegane medale i awans do finału województwa
4 kwietnia 2024 r. w Mikorzynie odbył się finał powiatu Drużynowych Biegów Przełajowych dzieci i młodzieży szkolnej. W biurze zawodów zameldowała się ponad setka uczestników aby pokonać wyznaczony dystans i zmagając się ze swoimi słabościami walczyć o laur zwycięstwa. Trasą biegu była wyznaczona przez organizatorów leśna pętla, ze startem i metą na boisku piłkarskim.
Naszą szkołę w kategorii starszych dziewcząt reprezentowały: Nina Budziewska, Inga Cempel, Blanka Michalczyk, Oliwia Wylęga, Oksana Semeniuk. Starsza grupa chłopców to: Kuba Frąckowiak, Paweł Lenart, Jan Marciniak, Kevin Norkiewicz, Konrad Pichlak i Hubert Tomczyk. Grupa młodszych biegaczek to: Matylda Jarych, Julia Laske, Maria Wiśniewska, Karolina Wojciak. Drużynę młodszych chłopców reprezentowali: Tomasz Balcer, Stanisław Brzozowski, Alan Kmiecik, Tymon Cempel, Piotr Czaja, Szymon Frydrych.W klasyfikacji indywidualnej:
Oliwia Wylęga - III miejsce, Blanka Michalczyk - IV miejsce, Hubert Tomczyk - III miejsce.W klasyfikacji drużynowej:
młodsze dziewczęta - VIII miejsce, młodsi chłopcy - I miejsce
starsze dziewczęta - I miejsce, starsi chłopcy - III miejsce
Gratulujemy sukcesów naszym sportowcom i trzymamy kciuki w finale województwa już 19 kwietnia.10
Zajęcia ekologiczne w świetlicy
Nowa galeria Zajęcia ekologiczne w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego
W przeciągu ostatnich tygodni w świetlicy zostały przeprowadzone zajęcie o tematyce ekologicznej. Zajęcia poruszające szeroką gamę ciekawych tematów opierały się na wykorzystaniu tablicy multimedialnej, różnorodnych platform multimedialnych oraz możliwościach jakie oferuje tego rodzaju sprzęt. Uczniowie uczestniczyli również w tradycyjnych zajęciach plastycznych, kreatywnych, muzycznych i ruchowych zapoznając się z ekologią. Motto zajęć: KAŻDY Z NAS ZYSKA NA OCHRONIE ŚRODOWISKA!
14
Konkurs „Sprawni w przyszłym zawodzie”
Sukcesy naszych uczniów
25 marca 2024 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie odbyła się XI edycja powiatowego konkursu dla uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Celem konkursu jest rozwój kształcenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, co w przyszłości ma pomóc przy wyborze odpowiedniego zawodu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Paulina Wiśniewska, Oksana Semeniuk, Wojciech Prygiel i Paweł Lenart. Miło nam poinformować, że nasi wychowankowie zdobyli I miejsce w konkursie. Opiekunem uczniów był p. Tomasz Modrzyński. Brawo!
Sukcesy naszych uczniów
XXVIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce
22 marca w naszej szkole został przeprowadzony szkolny etap XXVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Organizatorem konkursu jest ODN w Poznaniu. Uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą na temat Wielkopolski, jej historii i tradycji. Miło nam poinformować, że do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Bartosz Kanclerz, Mikołaj Kamiński, Remigiusz Kijak i Kacper Wojtasik. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym, który odbędzie się 24 kwietnia 2024.
Polscy poeci dzieciom
Biblioteczne spotkanie w przedszkolu
W ramach obchodów Dnia Poezji uczennice klasy 6a wraz z panią bibliotekarką odwiedziły nowo otwarte przedszkole "Bajka", aby zapoznać przedszkolaków z wybranymi utworami polskich poetów, m.in. Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy czy Danuty Wawiłow. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały wierszy czytanych przez starsze koleżanki, dowiedziały się jak pracuje szkolna biblioteka oraz zostały zaproszone do jej odwiedzenia. Czekamy z niecierpliwością na tę wizytę!
Wierszem pisane
- 5
21 marca świętujemy Światowy Dzień Poezji. W związku z tym w naszej szkole zorganizowaliśmy akcje promujące poezję, czyli wiersze wśród naszych uczniów. Każda klasa przygotowała wybrany przez siebie wiersz, którym ozdobiła drzwi do swojej sali. Ponadto wzięliśmy udział w akcji Biblioteki Pedagogicznej w Kępnie pt. "Podaruj wiersz". W ramach akcji przepisywaliśmy wiersze, które następnie zostały przekazane do innych szkół w powiecie. Osoby, które przekazały dalej wiersz także otrzymały od rówieśników wiersze.
Szkolne Kółko Szydełkowania
- 23
Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie naszego Szkolnego Kółka Szydełkowania,,Jakoś przędzą,, wręczali pracownikom szkoły własnoręcznie wydziergane ozdoby wielkanocne w kształcie pisanek, zajączka i baranka. Ozdoby wielkanocne można było również podziwiać w wejściu głównym do szkoły.
Wszystkie: Archiwum Aktualności