29 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie klas czwartych pod opieką pani Moniki Miś. Krótko opowiedzieli oni o najważniejszych faktach z historii naszego kraju, przypomniając wszystkim jak ważna dla Polaków była i jest konstytucja. Przypomnieliśmy sobie o ważnych wartościach jakimi są Bog, Honor i Ojczyzna. Wyświetlono także film dotyczący świąt majowych przygotowany w zeszłym roku przez pana Jacka Klytę i panią Sylwię Prygiel.
Witaj majowa jutrzenko!
Ogólnopolski konkurs świetlicowy "Mól książkowy"
Nowa galeria Ogólnopolski konkurs świetlicowy "Mól książkowy" została dodana do albumu fotograficznego
Na początku roku w świetlicy szkolnej został ogłoszony i aktywnie propagowany ogólnopolski konkurs plastyczny pt.: „Mol książkowy”. Warto było, bo nasi trzej uczniowie znaleźli się w gronie laureatów! Dzieciaki wykonały piękne prace, które zostały docenione. Zosia Domagała - klasa 2a - II miejsce- kategoria klas drugich Tymoteusz Sołtysik - klasa 3b - II miejsce- kategoria klas trzecich Amelia Drzazga - klasa 2a - wyróżnienie Serdecznie gratulujemy! Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Liczymy na dalszą aktywność, bo jak widać są efekty!
Sukcesy naszych uczniów
Znamy historię Wielkopolski
21 kwietnia 2022 roku uczniowie baranowskiej podstawówki wzięli udział w powiatowym etapie XXVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który tym razem odbył się online. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Urząd Marszałkowski i Wielkopolski Kurator Oświaty. Uczniowie pod nadzorem komisji: Anny Peksy, Sylwii Prygiel i Jacka Klyty rozwiązywali test. Uczestnicy musieli się wykazać rozległą wiedzą na temat Wielkopolski, jej historii, tradycji, kultury i gwary. Znamy już wyniki testu konkursowego i listę uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego. Kacper Wojtasik- uczeń klasy 6 zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, Marii Wiśniewskiej- uczennicy klasy 4 zabrakło jednego punktu, aby znaleźć się w finale wojewódzkim. Gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy na temat naszego regionu. Życzymy powodzenia w finałowym etapie wojewódzkim, który odbędzie się 2 czerwca 2022roku.
Siódmoklasistki na Konkursie Recytatorskim Poezji w Mroczeniu
25 kwietnia 2022r. w auli Szkoły Podstawowej w Mroczeniu odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej i Czesław Miłosza.
W konkursie naszą szkołę reprezentowały uczennice klas 7: Julia Hełka i Lena Potyrała. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Wycieczka do Wałbrzycha
- 2
27 kwietnia 2022r. wczesnym porankiem klasy Ia, IIa i IIb wyruszyły na wycieczkę po Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu Uczniowie zwiedzali zespół naziemnych budowli górniczych oraz trasę podziemną, które należały niegdyś do kompleksu Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. W trakcie zwiedzania obiektu uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią wałbrzyskiego górnictwa, jak również poznać warunki pracy górników. Kolejmym punktem wycieczki były warsztaty ceramiczne. Podczas zajęć dzieci próbowały swoich sił w malowaniu różnego rodzaju odlewów gipsowych. Wszystkim wychodziło to całkiem nieźle, a stworzenie własnego dzieła, pobudziło wyobraźnię i rozwinęło zdolności manualne. Z uśmiechem na twarzy cała grupa szczęśliwe wróciła do Baranowa.
Nasze uczennice w Finale Wojewódzkim w Biegach Przełajowych
Dnia 26 kwietnia odbył się Finał Wojewódzki w Biegach Przełajowych w Żerkowie. Dziewczęta w składzie Katarzyna Trąpczyńska, Aleksandra Nycz, Hanna Wylęga, Oliwia Wylęga, Blanka Michalczyk, Inga Cempel i Lena Maćkowiak reprezentowały naszą szkołę.
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zdobyły 7 miejsce na 59 uczestniczących szkół. Najszybsza zawodniczka naszej szkoły - Blanka Michalczyk - przybiegła na 43 pozyci z 198 uczestniczek biegu.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.
Państwowa Szkoła Muzyczna w Kępnie
"Spotkanie z panem Julianem"
- 2
We wtorek w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla klas I-III "Spotkanie z panem Julianem" zorganizowany przez p. Roksanę Kokot i Monikę Potyrała. Każdy z uczestników prezentował wybrany przez siebie wiersz J. Tuwima.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji oraz rozwijanie zdolności artystycznych. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.
Każdy z laureatów konkursu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową w postaci książki. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie pani Justyna Rabiega oraz pani Monika Miś.
Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:
I miejsce: Nadia Bartkowiak - klasa 3b
II miejsce: Bartosz Kanclerz - klasa 2a
III miejsce: Lena Karbowska - klasa 2aWyróżnienia: Julia Rachel, Amelia Drzazga.
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
Klasy 1a i 2a o Ziemię dba
- 2
W piątek 22 kwietnia przypadał Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas 1a oraz 2a przygotowali dla społeczności szkolnej apel. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.
Uczniowie przekazali swoim kolegom i koleżankom historię tego dnia, przedstawili zadania jakie stawiają ekolodzy, władze różnych państw po to, aby uchronić Ziemię przed niszczycielskim działaniem człowieka. Dzieci z kl. 1a recytowali bardzo długi wiersz pt: „Międzynarodowy Dzień Matki Polki”, w którym zawarte były przesłania do ludzi, żeby zmienili swoje złe nawyki w stosunku do środowiska. A uczniowie kl. 2a przedstawili „Wiosenny teatrzyk ekologiczny”. Na plakatach narysowali i wypisali hasła, które powinniśmy zapamiętać. Wszyscy mogliśmy obejrzeć film edukacyjny z cyklu EduKredka pt: „Dzień Ziemi”. Wspólnie zaśpiewana piosenka podsumowała ważne cele tego apelu.
A wszystko po to, aby rozumieć konieczność dbania o Ziemię, zmieniać niewłaściwe przyzwyczajenia, które szkodzą naszej planecie, a także rozwijać zainteresowania środowiskiem i promować ekologiczny styl życia.
Podarunki dla Domu Pomocy Społecznej w Rzetnii
W związku z niedawno minionymi świętami wielkanocnymi nasza szkoła jak co roku postanowiła wspomóc Dom Pomocy Społecznej w Rzetnii. Uczniowie przygotowali dary dla pensjonariuszy. Poza tym, przekazana została jedna z palm wielkanocnych wykonana przez uczniów kl. 1-3.
Zdolne świetliczaki
Nowa galeria Zdolne świetliczaki została dodana do albumu fotograficznego
Tuż przed świętami uczniowie uczęszczający do świetlicy wykonali 9 zadanie Ogólnopolskiego Projektu „Świetliczaki na tropie zagadek”. Podczas zajęć staraliśmy się odpowiedzieć na projektowe pytanie – „Ile jaskółek zwiastuje wiosnę?”. Zadanie realizowaliśmy z wielka radością, bo ogólnopolskie czasopismo „Świetlica w szkole” zamieściła artykuł prezentujący naszą wspólną pracę podczas zajęć i jej efekty! Dzięki temu zyskaliśmy energię i zapał do dalszej pracy a wszyscy w Polsce mogą się dowiedzieć, że "BARANOWSKIE ŚWIETLICZAKI TO ZDOLNIAKI" :)
2
Konkurs plastyczny
"Malowane wiersze Marii Konopnickiej"
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Malowane wiersze Marii Konopnickiej”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z terenu gminy Baranów.
Konkurs organizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie Filia w Mroczeniu i Słupi
Konkurs Wiedzy o Mitach Greckich
Wiersz dla Ziemi
Wesołych świąt wielkanocnych!
Listy do bohaterów literackich
Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie literackim zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną. Celem konkursu było napisanie listu do wybranego bohatera literackiego. Adresatami listów były różne postacie, m.in. Staś z W Pustyni i w puszczy czy Nemeczek z Chłopców z Placu Broni. Przy ocenianiu prac brano pod uwagę treść listu, poprawności językową oraz estetykę pracy. Nagrody zostały ufundowane w ramach Narodowego Programy Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Marysia Wiśniewska, która napisała do Ani Shirley, bohaterki Ani z Zielonego Wzgórza. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do udział w kolejnych.
Wyniki:
I miejsce: Maria Wiśniewska kl. 4a
II miejsce: Karolina Wojciak kl. 4a
III miejsce: Filip Pajkert kl. 5
wyróżnienie: Oleksandra Korobkova kl. 6
Wyniki konkursu "Eko Wielkanoc"
- 2
Samorząd Uczniowski chciałby podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie na ozdobę wielkanocną zrobioną z wykorzystaniem surowców wtórnych. Poniżej znajdują się wyniki konkursu:
I miejsce - Karolina Wojciak kl. 4a
II miejsce - Zofia Patkowska kl. 3a, Bartosz Świerczyński kl. 4a, Hubert Tomczyk kl. 5
III miejsce - Oliwia Wylęga kl. 5
wyróżnienia: Emilia Dziergwa kl. 1a, Zuzia Oleś kl. 1a, Tomek Balcer kl. 4b, Malwina Stelmaszyk kl. 4b, Karol Kamiński kl. 5
Dzień Świadomości Autyzmu
- 1
Miesiąc kwiecień uznawany jest za czas, w którym zdobywa się wiedzę o specyfice autyzmu i uwrażliwia odbiorców na problem społeczny związany ze spektrum autyzmu. W związku z tym uczniowie klasy 3a i 3b wykonali prace plastyczne, z których przygotowano gazetkę szkolną. W klasie 3a odbyły się zajęcia, podczas których czytano bajkę psychoedukacyjną przybliżającą tę tematykę. Przeprowadzone zajęcia miały na celu pomóc w przełamywaniu stereotypów i odkrywaniu wyjątkowości każdego człowieka. Uczniowie wykazywali zainteresowanie poruszonym tematem, byli aktywni i chętnie zabierali głos. Bajkę autorstwa Nikol Góreckiej pt: „Franek i Tojka” czytał uczeń klasy VIIa Mikołaj pod opieką p.Beaty Góreckiej i p. Moniki Potyrała. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z udziałem naszych uczniów.
Warsztaty w Muzeum Kępińskim
W środę 6.04.2022 uczniowie klas Ia oraz IIa wraz z wychowawczyniami gościły w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. Tadeusza Piotra Potworowskiego. Uczniowie brali udział w warsztatach pt. "Z miłości do natury" podczas których tworzyli mydełeka. Praca inspirowana była była naturą oraz obrazami T.P. Potworowskiego. Ekologiczne mydelka zostały ozdobione indywidualnie wybranymi elementami roślinnymi, dzięki czemu każde z nich bylo wyjątkowe i inne. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wystawę prac T. P. Potworowskiego oraz zagrać w grę muzealną. Na zakończenie każda z klas zrobila sobie pamiątkowe zdjęcie. To był wyjątkowy dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci.
Palmy wielkanocne
Zbliżają się Święta Wielkanocne, które poprzedza Niedziela Palmowa. To właśnie wtedy w kościele święcone są palm, które symbolizują mądrość, zwycięstwo i pełnię życia. W tygodniu poprzedzającym Palmową Niedzielę uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami przygotowali piękne palmy, które można podziwiać w naszych kościołach i szkole. Dziękujemy za przyniesione materiały i zaangażowanie w ich tworzenie.
Wszystkie: Archiwum Aktualności