• Biblioteka szkolna

• Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki!

Biblioteka szkolna mieści się na parterze szkoły. Korzystać z niej mogą uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Opiekunem biblioteki jest pani Anna Peksa.

Godziny otwarcia biblioteki znajdują się poniżej.

W roku 2020 oraz 2021 nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wys. po 15 tys. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

regulamin_biblioteki.odt

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021

• 31.08.2022 23:45
      • Jak został zrealizowany program i na co wydaliśmy otrzymane pieniądze.
      • Jak został realizowany program i na co wydaliśmy otrzymane pieniądze.

W roku 2021 w ramach NPRC otrzymaliśmy 15 tys dla biblioteki szkolnej. 13,5 tys zostało przeznaczone na zakup nowości czytelniczych - zakupiono ok. 800 nowych książek. 1, 5 tys przeznaczono na zakup nagród za udział w kacjach i konkursach.

Wykorzystując zakupione pozycje zrealizowaliśmy następujące projekty i konkursy:

- Smyki i Wierszyki - klasy 1 poznawały znane polskie wiersze dla dzieci i wykonaly tematyczne prace plastyczno-techniczne

- Dobre, bo polskie - klasy 2 poznały legendy różnych rejonów Polski

- Podróże po literaturze - klasy 3 zapoznały się z książkami, których akcja dzieje się w różnych częściach świata

- Książka w pudełku - klasy 4 wykonały tematyczne pudełka dotyczące czytanej lektury

- CzytaMY - klasy 4-7 uczniowie polecają książki związane z tematyką miesiąca

- Randka w ciemno z książką - wypożyczanie książek "w ciemno" kl. 4-7

- Rebusy Lekturowe - odszukujemy nasze lektury na półkach bibliotecznych kl. 1-7

- konkurs plastyczny "Wierszem malowane" dla kl. 1-3

- konkurs fotograficzny "Sleeveface - z książką mi do twarzy" dla kl. 4-7

- konkurs "List do bohatera literackiego" dla kl. 4-7

- konkurs "Wiersz dla Ziemi" dla kl. 1-7

- konkurs recytatorski "Spotkanie z panem Julianem" - kl. 1-3

- konkurs Wiedzy o Mitach Greckich dla kl. 5-7

- akcja we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Kępnie "Przepisujemy Na Jagody"

- akcja we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną "Malowane wiersze Marii Konopnickiej"

- udział w akcjach "Tydzień Czytania Dzieciom", "Tydzień Bibliotek"

- spotkanie autorskie z poetką Aleksandrą Jokiel dla kl. 6

- impreza czytelnicza "Święto Książki"

Ponadto zorganizowano spotkanie z rodzicami, zachęcano uczniów do wypożyczania książek na czas ferii i wakacji oraz promowano czytelnictwo na stronie internetowej szkoły oraz gazetkach szkolnych.